رفتن به محتوای اصلی

رونمایی از پوستر جام رسانه ای امید استان لرستان

1402/11/07

از پوسترجام رسانه ای امید استان لرستان با حضور فرمانده سپاه و 170 رسانه لرستان رونمایی شد

سردار نعمت اله باقری شامگاه شنبه در نشست صمیمی با اصحاب رسانه که در هتل لاله خرم‌‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: اختلاف سلیقه در رسانه بدیهی است و در واقع خط قرمز ما زمانی است که کسی و یا رسانه‌ای در تقابل با نظام و انقلاب باشد که ما چنین رسانه‌ای در استان نداریم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) تاکید کرد: قاطعانه اعلام می‌کنم هر کسی دلش در گرو انقلاب اسلامی و ولایت باشد ما در کنارش هستیم؛ برای ما نه اصلاح طلب نه و اصول گرا و نه اعتدال و دیگر اصطلاحات معنا ندارد. خط ما خط انقلاب اسلامی و ولایت است.

وی به اهمیت و نقش رسانه اشاره در ادوار مختلف به ویژه دوران آغاز نهضت انقلاب اسلامی با کمترین تجهیزات و همچنین دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: نقش رسانه‌ها در جنگ غزه هم نقشی بسیار تاثیر گذار است؛ بیش از ۷۰ سال از اشغال غزه می‌گذرد اما هیچوقت این حوادث و اتفاقات در سکوت و سانسور خبری امپراطور غرب به خوبی به گوش دنیا نرسید، اما در این دوره رسانه نقش خود را به خوبی ایفا کرد به طوری که با تأثیرگذاری رسانه شاهد تظاهرات میلیونی مردم در انگلیس، کانادا، آمریکا و دیگر کشورها در طرفداری از مردم غزه و فلسطین هستیم.

وی با بیان اینکه امروز شیوه و روش دشمن در مبارزه با انقلاب اسلامی هم متفاوت شده است، گفت: امروز دشمن با توپ و نیروی نظامی در مرز ما قرار ندارد، بلکه جنگ سخت را به جنگ نرم تبدیل کرده است، امروز رسانه ابزار جنگ نرم است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به اینکه دشمن با انقلاب مخملی به دنبال ناامید کردن مردم، سیاه نمایی و اقداماتی است که بتواند جامعه را نسبت به مسوولان نظام و اهداف انقلاب روی گرداند، خاطرنشان کرد: دشمن می‌خواهد زمینه را فراهم کند و بعد بحرانی مانند ۱۴۰۱ را رقم بزند، مدل انقلاب مخملی در خیلی از کشورها با این روش پیاده سازی شد و حالا به دنبال طراحی و پیاده سازی آن در جمهوری اسلامی است.

باقری با اشاره به حوادث و اغتشاشات سال ۹۸، ۹۶ و ۱۴۰۱ گفت: استکبار جهانی اشتباه استراتژیک عراق در آغاز دفاع مقدس را امروز در کشور انجام می‌دهد. امروز اگر مردم ما نسبت به برخی مشکلات اقتصادی و معیشتی ناراحت هستند، اما اگر پای ارزش‌ها، انقلاب و خون شهدا در میان باشد در مقابل دشمن می‌ایستند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان تاکید کرد: مردم ما در زمان‌های مختلف وفاداری خود را ثابت کرده‌اند، تشییع شهدای گمنام ظرف هفته‌های گذشته یکی از مواردی است که مردم با صلابت و شکوه، حضور خود را ثابت کردند.

سردار باقری گفت: امروز افسران جنگ نرم خبرنگاران بوده و ابزار آنها برای تقابل با دشمن رسانه‌ها هستند.

وی گفت: استکبار از آغاز انقلاب تاکنون ۷۰ توطئه را علیه جمهوری اسلامی طراحی کرده و بخشی از آن مانند جنگ هشت ساله را پیاده سازی کرده است، آن روز دست ما خالی بود امروز اما دست ما پر است و حرف برای گفتن داریم.

فرمانده سپاه لرستان بیان کرد: اگر آن روز تحریم بودیم و اجازه نمی‌دادند تجهیزات نظامی وارد کشور شود، امروز قضیه برعکس شده و به کشورهای دیگر می‌گویند از جمهوری اسلامی ایران پهپاد، موشک و تجهیزات نظامی خریداری نکنید.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه از اجرای کلاس‌های آموزشی برای رسانه‌ها پشتیبانی می‌کنیم، گفت: امروز سواد رسانه‌ی علم روز است و ما آمادگی برگزاری کلاس‌های آموزشی را با محوریت بسیج رسانه برای رسانه‌های استان داریم.

سردار باقری با اشاره به اینکه اعتیاد به عنوان یک آسیب در استان وجود دارد، افزود: ما در این حوزه دو کار انجام می‌دهیم یک مورد ترک اعتیاد معتادان متجاهر در کمپ ماده ۱۶ سپاه است، موضوع دیگر کمک به خانواده این افراد و ایجاد اشتغال برای فرد بهبود یافته است تا بار دیگر دچار این آسیب نشود.

باقری گفت: طرح آموزشی دیگری هم در حوزه اعتیاد داریم که به صورت آزمایشی در حال اجرا است و در صورتی که تا سه ماه آینده جواب داد، آن را رسانه‌ای و در تمام استان اجرا می‌کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به رزمایش سیاسی بزرگ انتخابات اشاره کرد و گفت: دشمن همه تلاش خود را به کار می‌گیرد تا این انتخابات برگزار نشود یا ضعیف برگزار شود و در این راستا به دنبال ناامید کردن مردم است.

سردار باقری با تاکید بر اینکه هیچ رده‌ای در سپاه استان به هیچ وجه حق حمایت یا فعالیت علیه هیچ کاندیدایی به هیچ نحوی ندارد، اظهار کرد: ما در سپاه سرباز رهبری و ولایت هستیم، ایشان فرمودند: چهار راهبرد «مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت» و ما هم در این چهار حوزه حضور داریم.

‌وی در ادامه در خصوص پروژه‌های محرومیت زدایی سپاه و بسیج سازندگی در لرستان نیز توضیح داد: یکی از اولویت‌های ما محرومیت زدایی و اجرای پروژه‌های محرومیت زدایی است، قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) در جهاد آبرسانی بیشترین عملکرد را در لرستان داشته است، ضمن اینکه اجرای پروژه بزرگ از آبخیز تا جالیز با همکاری جهاد کشاورزی را نیز در دستور کار داریم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: ساخت ۳۰۰ واحد مسکونی برای محرومین و توزیع ۸۳۰ سری جهیزیه بخش دیگری از اقدامات بسیج سازندگی در سال گذشته است. ایجاد راه روستایی، حفر قنات و احیا قنات نیز بخشی دیگر از کارهای بسیج سازندگی است.

وی در ادامه به پیگیری آزادسازی حریم قلعه فلک الافلاک تاکید کرد و گفت: فرایند جابجایی سپاه استان با دقت و سرعت در حال انجام است؛ البته هر کاری با توجه به ابعاد آن زمان‌بر هم خواهد بود.

سردار باقری با اشاره به اینکه بسیج سازندگی در حوزه اقتصاد مقاومتی هم ورود خوبی داشته است، گفت: پرداخت ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در حوزه مشاغل خانگی زود بازده توسط بسیج سازندگی از دیگر اقداماتی است که می‌توان اشاره کرد