رفتن به محتوای اصلی

عضو فقهای شورای نگهبان: جایگاه و شخصیت حضرت ابوذر معرفی شود

1402/12/18

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه حضرت ابوذر جهاد فی سبیل الله داشتند، گفت: تمام افرادی که برای معرفی شخصیت و جایگاه حضرت ابوذر تلاش می‌کنند، اقدام بسیار ارزشمندی را دنبال می‌کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد حسینی خراسانی در آئین اختتامیه نهمین جشنواره رسانه ای ابوذر که در سالن همایش‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار شد، اظهار کرد: حضرت ابوذر یکی از شخصیت‌های برجسته اسلام هستند که باید به ویژگی‌های شخصیتی ایشان توجه شود.

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به اینکه در روایات آمده است که زمین شخصی راست‌گوتر از ابوذر به خود ندیده است، مطرح کرد: البته اهل بیت علیهم‌السلام و خاندان وحی از دایره قیاس با مردم خارج هستند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اضافه کرد: در هنگام تبعید حضرت ابوذر نیز امیرمؤمنان(ع) خطاب به ایشان فرمودند که تو برای خدا و دین خدا قیامت کردی و آن‌ها از جایگاه خود می‌ترسند.

نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه حضرت ابوذر جهاد فی سبیل الله داشتند، عنوان کرد: تمام افرادی که برای معرفی شخصیت و جایگاه حضرت ابوذر تلاش می‌کنند، اقدام بسیار ارزشمندی را دنبال می‌کنند.