مکتب حاج قاسم نتیجه تربیت حضرت امام(ره) است

1400/10/13
0
5

به گزارش سازمان بسیج رسانه، سردار سید قاسم قریشی، جانشین سازمان بسیج مستضعفین در ویژه برنامه " شب خاطره" که به همت سازمان بسیج رسانه برگزار شد؛ اظهار کرد: تجلیل از شهدا را حضرت آقا به عنوان یک کار ارزشی و معنوی می‌دانند و مرتبتش را در حد مقام خود شهید. حضرت امام (ره) کارهای بسیار عظیمی را انجام دادند که بسیاری از آنها اگرچه واقعیت داشت، ولی شبه افسانه بود. اگر چه توسط بنده پاک و بزرگی همچون حضرت امام (ره) انجام شده بود، شبه معجزه بود. مثل ایستادگی در مقابل رژیم مستبد پهلوی، تاسیس جمهوری اسلامی و ایستادگی هشت ساله در دفاع مقدس در مقابل بیش از هشتاد کشور که از صدام حمایت می‌کردند. اما با وجود همه تحریم‌ها و تجهیز صدام توسط استکبار جهانی و با وجود تحریم همه جانبه ملت ایران، اراده ملت ما را بر دشمن تحمیل کرد. مقام معظم رهبری در توصیف حضرت امام (ره) می‌فرماید، تربیت جوانان فتح الفتوح حضرت امام (ره) بود. امام این همه پیروزی و اقدامات بزرگ دارند که جهانیان را به تحیر واداشت. تربیت جوانان را مقام معظم رهبری فتح الفتوح امام می‌داند چراکه ثمره تربیت جوانان و بازده موثرش تربیت جوانانی همچون شهید همت ها، شهید باکری ها، شهید سلیمانی ها و شهید پورجعفری‌هاست. نتیجه این تربیت می شود مکتب شهید سلیمانی و قهرمان ملی یک امت. نه تنها ملت ایران از وجود پربرکت این جوانان نفع می برند بلکه دنیای اسلام و مستضعفین جهان هم از ثمرات مجاهدت هایشان بهره می‌برند. نه تنها در دفاع قدس بلکه در مقابله با توطئه‌های مختلف دشمن مجاهدت می کنند. بغداد و بیروت و دمشق و صنعا و فلسطین و افغانستان و بسیاری از کشورها را از چنگ و دندان استکبار جهانی نجات می دهند و  به ملت‌ها آزادی و حیات می بخشند. اگر حضور پربرکت این عزیزان نبود نه تنها ملت ما بلکه ملت‌های دنیا در زیر چکمه دژخیمان و گلویشان زیر قمه و خنجر نیروهای نیابتی استکبار جهانی بود.

قریشی افزود:  پیروزی شهید سلیمانی در مقابله با داعش به برکت حضور ایشان و هم‌رزمانش محقق شد. یکی از یاران ایشان شهید پورجعفری است. این شهید بزرگوار از آغاز جوانی و در حالی که به تازگی ازدواج کرده بود، در سال ۶۱ به سپاه پیوسته و به جبهه می رود. پس از آن هم به مبارزه با استکبار می‌پردازد و در ادامه با شهید سلیمانی به نیروی قدس می پیوندد. شهید پورجعفری بیش از چهل سال همراه و همرزم شهید سلیمانی بود.  شهید پورجعفری چابک و کارآمد به عنوان بازویی پرتوان در کنار شهید سلیمانی بود. شهید پورجعفری را می توانیم در همه پیروزی ها و افتخارات شهید سلیمانی شریک بدانیم.

سردار قریشی درباره شهادت سردار سلیمانی گفت: شهید سلیمانی می توانست به گونه‌ای دیگر شهید شود؛ مثلا توسط فرد کثیفی ترور شود اما اینکه توسط شقی‌ترین آدم‌ها و با همکاری سازمان‌های جاسوسی و با مدرن ترین تجهیزات آن هم زمانی که با لباس رزم نبوده و به عنوان مهمان وارد کشور عراق شده به این شکل به شهادت برسد خودش  پاداش بزرگی برای شهید سلیمانی و یارانش بود.

او درباره ابعاد شهادت سردار سلیمانی افزود: شخصیت شهید سلیمانی به گونه‌ای بود که معمولا خودش را نشان نمی‌داد و بیان نمی‌کرد اما بعد از شهادتش چنین حرکت بزرگی را نه تنها در ایران که در کشورهای دیگر هم شاهد بودیم. در چند سال گذشته در عراق بارها مردم عراق با وجود کمبود امکانات به کاروان‌های آمریکا برای انتقام حاج قاسم حمله کردند. الحمدالله هدف‌گذاری شان هم محقق شد و آن هم اخراج آمریکا از منطقه است.

قریشی ادامه داد: ممکن است خیلی‌ها مطرح کنند بالاخره نتیجه این همه خون دادن‌ها و از دست دادن جوانان چه بود؟ بعضی سم‌پراکنی را انجام می‌دهند. من فقط چند مورد را بیان می‌کنم. در چهل سال قبل که مردم ما انقلاب کردند، سر جنگ و ستیز نداشتند و فقط می‌خواستند زیر پرچم استکبار نباشند. دشمنان با تحریم که از زمان انقلاب شروع شد، فکر می‌کردند می‌توانند ایران را زیر پرچم استکبار برگردانند. این کار را کردند چون می‌دانستند در ایران این توانمندی وجود ندارد که بتواند مردم را اداره کند. از نظر مواد غذایی، پزشکی و تاسیسات، ایرانی‌ها وابسته به غرب بودند. فکر می‌کردند این کشور قادر نیست از خودش دفاع کند، از نظر سیاسی ملت ایران نمی‌تواند خودش را اداره کند و از نظر دارو و درمان به مشکلات عدیده دچار می‌شود. تا دو سه سال بعد از انقلاب هم پزشکان ما از کشورهای دیگر تامین می‌شدند. فکر می‌کردند با یک حمله خارجی حتما دیگر ملت ایران را شکست می دهند ولی الان بعد از چهل سال از مبارزه ما با استکبار جهانی همه اینها عوض شده. آن موقع کشور ما را تحریم  می‌کردند که چیزی به دست مردم ایران نرسد، امروز کشورهای دنیا را تحریم میکنند که از ما بنزین نخرند. ایران چهل سال قبل جولانگاه غربی ها بود و روسای جمهور آمریکا می‌گفتند منفعت ما در منطقه به خطر افتاده الان می‌گویند میخواهیم از منافع خودمان در یمن و سوریه و فلسطین دفاع کنیم. دیروز در همین تهران مردم ما امنیت نداشتند و مزدوران امریکایی در کوچه خیابان تهران مردم ما را شهید می‌کردند. نه تنها نیروی نظامی، بلکه دوچرخه‌ساز و تعمیرکار و ... فقط به خاطر اینکه طرفدار این نظام بودند. دیروز شهرهای ما را در کردستان اشغال کردند امروز هزاران کیلومتر آن ورتر ما دشمن را تعقیب می‌کنیم. این تفاوت‌ها، تفاوت از زمین تا آسمان است‌. دیروز ما برای تامین یک پزشک عمومی دچار مشکل بودیم امروز برجسته‌ترین جراحی ها در ایران انجام می شود. دیروز در بعد نظامی همین شهید سلیمانی و شهید پورجعفری برای مبارزه، حتی سیم خاردار هم در اختیار نداشتند و تحریم بودیم. امروز ما پیشرفته‌ترین سلاح‌ها را تولید می‌کنیم. افتخار می‌کنیم در حوزه فضایی  به سطحی از رشد رسیدیم که ماهواره پرتاب می‌کنیم. افتخار می‌کنیم که فرزندانمان موشکی می‌سازند که حداکثر بُعدی که برایش تعریف کردیم ۲۰۰۰ کیلومتر است و بدون هیچ خطایی به هدف می‌خورد. این حرف ما نیست فرمانده امریکا گفت ایرانی ها هر چه می‌خواستند بزنند را زنند. این ها دستاوردهای مادی است در کنارش دستاوردهای معنوی  است که مهترینش استقلال و هویتی است که کشور ما در دنیا به دست آورده است. کشوری که پادشاهش با اجازه نفر دوم سفارت امریکا و انگلیس فقط می‌توانست حرکات سیاسی داشته باشد امروز نماینده شما در مقابل استکبار جهانی است. ماه ها و سال ها آن‌ها را به مذاکره وامی‌دارد؛ اینها گوشه‌ای از این دستاوردها و مجاهدت‌هاست.