محمدجواد گوردینی با بیان اینکه زمانی که خبرنگاران وارد صحنه نبرد شدند، هیچ تجربه‌ای نداشتند و به مرور به طور تجربی آموزش خبرنگاری را فرا گرفتند، گفت: اگر بتوانیم نسل جوان را آموزش دهیم، برای حوادث بعدی خبرنگار زبده آماده به خدمت داریم.
خبرنگاران را به سلاح «آموزش» تجهیز کنیم/ «اتحاد»؛ حلقه مفقوده فضای خبری
پای درد و دل مادر" شهید علی اکبر حسین پور"
سختی روزگار امرار معاش را برایش سخت کرده بود. بر روی چهره سفید و سیمای نورانی‌ و چروکیده اش، سختی دوران طراحی شده بود. اما لبخندی هر از چندگاه کلمات رنجیده خاطرش را مشایعت می کرد که نشان از استواری و استقامت او داشت...
حکایت دردی که هنوز تازگی داشت...
این لباس را پیش از آخرین اعزامش بر تن داشت. وصیت کرده‌ام، پیش از اینکه از دنیا بروم، این لباس را در کنارم بگذارند تا با آرامش به فرزند شهیدم ملحق شوم.
می‌خواهم با سند شهادت پسرم به دیدار خدا بروم
«مصطفی احمدی روشن» در جوانی قله‌های معرفت را از مسیر علم فتح کرد و چراغ راه جوانان اهل علم، ایمان و معرفت شد.
«مصطفی»؛ چراغ راه جوانان اهل علم و معرفت
وقتی صحبت از دوران دفاع مقدس به میان می آید شاید کمتر کسی تصورش را بکند که در دوران هشت ساله دفاع مقدس، رزمندگان اسلام برای خانواده های دشمنان خود غذا و مایتاج ببرند.
ماجرای سخاوت بزرگ مردی که فرمانده دلها بود
زمان به دنیا آمدن فرزند دومش، نگران حال همسرش بود. پله‌های بیمارستان را از اضطراب مرتب بالا و پایین می‌رفت. گفتم: دعا بخوان، آرام باش. احمد گفت: «انتظار فرج از نیمه خرداد کشم». گفتم: سخن امام خمینی (ره) است. با خنده گفت: «آرزو بر جوانان عیب نیست».
آرزو بر جوانان عیب نیست/ دعای شهید عطایی در حق فرزندش چه بود؟
به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت شهید «علیرضا عاصمی»؛
پس از شهادت «مصطفی ابراهیمی مجد» طرح‌های وی در انبار مهندسی - رزمی بایگانی شده بود. تنها کسی که جسارت ادامه کارها را داشت، شهید علیرضا عاصمی بود.
6 روایت از زندگی نخبه چراغ خاموش جنگ
وقتی درگیرهای شمالغرب در سال 90 به اوج خود رسید مهدی داوطلبانه به جمع مجاهدان رفت و داوطبانه برای مقابله با فتنه پرداخت و من همان زمان دانستم مهدی کسی نیست که دست روی دست بگذارد.
سلام بر شهید مدافع حرم مهدی حیدری! / مهدی کسی نیست که دست روی دست بگذارد
هیچ گاه به تجربه حس دختر و همسر شهید بودن در یک زمان فکر نکرده؛ ولی به خوبی می داند تحمل از دست دادن همسری که اسوه صبر و توکل بود، چقدر دشوار است.
دختر شهید دفاع مقدس از 8 سال زندگی با همسرش تعریف کرد
برخی از همرزمان جاوید الاثر حاج احمد متوسلیان متفق بر این قولند که"قبای اسارت برای تن متوسلیان دوخته نشده و او اسیر بشو نیست."
روایتی از کُلت‌کشیدن متوسلیان در مقابل صهیونیست‌ها

Page Generated in 0.2258 sec