پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در راستای بیانیه گام دوم برگزار می‌شود

ارسال شده توسط admin در سه شنبه, 1398/09/12 - 16:31
مسئول سازمان بسیج رسانه:
مسئول سازمان بسیج رسانه، گفت: جشنواره پنجم ابوذر با نگاهی نو بر مبنای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در سراسر کشور برگزار می‌شود.
بصیری

به گزارش بسیج رسانه، مسعود بصیری روز سه شنبه با اشاره به برگزاری پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر اظهار کرد: با توجه به حضور در دهه پنجم انقلاب اسلامی و موارد بیانیه گام دوم انقلاب که مقام معظم رهبری اعلام فرمودند، در حوزه رسانه نیز باید نگاهمان به سمت اهداف متعالی انقلاب اسلامی بیش از پیش معطوف شود.
وی افزود: در همین راستا جشنواره پنجم ابوذر با نگاهی نو در سراسر کشور برگزار می‌شود که تلاش شده غنی‌سازی و ارتقای تولیدات رسانه‌ای در حوزه انقلاب اسلامی بیش از پیش ملموس باشد.
مسئول سازمان بسیج رسانه تصریح کرد: آنچه در جامعه رسانه‌ای امروز مورد اهمیت است، تعالی بخشی و هدف سازی در مسیر تولیدات رسانه‌ای است و به بیان واضح‌تر در گام دوم انقلاب اسلامی لازم است تا رسانه‌ها به عنوان بازوان اثرگذار انقلاب در مسیر صحیح حرکت کنند که این مسیر از بستر بسیج می‌گذرد.
بصیری در ادامه ضمن برشمردن شاخص‌های مطرح شده در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تصریح کرد: رسانه‌ها می‌توانند در این زمینه تریبون‌های پیش‌گام باشند و نقش برجسته خود و به نوعی عیار و اعتبارشان را با این شاخص‌ها محک بزنند که در جشنواره ابوذر امسال این موضوع مد نظر قرار گرفته است.
وی عنوان کرد: همان‌طور که مقام معظم رهبری در دیدار اخیر تولیدگران با ایشان، نقش رسانه‌ها در بیان رخدادهای امیدبخش و پیشرفت‌های تولیدی کشور را متذکر شدند، ما نیز وظیفه داریم این خط و مسیر را تا انتها به درستی طی کنیم که یکی از راه‌های آن همین جشنواره ابوذر است.
این مسئول یادآور شد: توصیفی دقیق از آینده انقلاب، واگویی آنچه پشت سر گذاشته‌ایم و دشمنی‌های دشمنان در برهه‌های مختلف و توصیف و ترسیم آینده انقلاب اسلامی از جمله مواردی است که در جشنواره ابوذر به آن دقت ویژه شده است.
وی با بیان اینکه جشنواره ابوذر به بالا بردن کیفیت آثار رسانه‌های کشور و هدفمندتر کردن فعالیت‌های آنها کمک شایانی کرده است، تصریح کرد: این جشنواره با ایجاد فضای رقابتی می‌تواند روح نشاط را به جامعه خبری و به تناسب کشور تزریق کند به ویژه اینکه این امر حلقه مفقوده فضای مطبوعات و رسانه‌ها محسوب می‌شود.
مسئول سازمان بسیج رسانه بیان کرد: دفاع مقدس و جبهه مقاومت، اقتصاد مقاومتی، رونق تولید، مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، محرومیت‌زدایی، بسیج و حوزه‌های اقدام، مسائل صنفی خبرنگاران، بصیرت و دشمن‌شناسی، دستاوردهای انقلاب اسلامی و موضوعات آزاد اجتماعی از محورهای اصلی جشنواره امسال است.
بصیری همچنین؛ خبر، مصاحبه، گزارش، تیتر، یادداشت و مقاله، عکس و موشن‌گرافی را از قالب‌های این جشنواره برشمرد و «گام دوم انقلاب» را با محوریت بیانیه مقام معظم رهبری به عنوان بخش ویژه پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر معرفی کرد.
این مسئول اضافه کرد: بی‌تردید می‌توان با برگزاری چنین جشنواره‌هایی به افزایش و غنی‌سازی فرهنگ رسانه انقلابی در بین اصحاب رسانه کمک کرد.
بصیری در پایان با بیان اینکه با توجه به تجربه سال‌های گذشته انتظار ارسال چند ۱۰ هزار اثر به دبیرخانه جشنواره دور از انتظار نیست، متذکر شد : این جشنواره در سطح کشوری برگزار شده و هر استان به صورت جداگانه آثار را ارزیابی می‌کند و خبرنگاران تهرانی نیز برای شرکت در این جشنواره می‌توانند به سایت بسیج رسانه به نشانی http://www.basijrasaneh.ir مراجعه کرده یا با شماره تلفن ۷۳۲۵۶۲۳۸ و ۰۹۱۲۶۶۰۰۳۹۷ تماس بگیرید.

مسئول سازمان بسیج رسانه، گفت: جشنواره پنجم ابوذر با نگاهی نو بر مبنای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در سراسر کشور برگزار می‌شود.