طرح «قرار مطالبه‌گری» بانوان فعال بسیج رسانه در گلستان فعال شد

ارسال شده توسط admin در چهارشنبه, 1398/08/08 - 10:37
مسئول واحد بسیج رسانه خواهران گلستان:
مسئول واحد بسیج رسانه خواهران استان گلستان از اجرای طرح «قرار مطالبه‌گری» با هدف پیگیری مسائل حوزه «بانوان و خانواده» در استان خبر داد.
گلستان

به گزارش بسیج رسانه، 

زهره رجبی عصر امروز در دومین جلسه هم‌اندیشی با فعالان رسانه و فضای مجازی استان گلستان که در سالن جلسات سازمان بسیج رسانه برگزار شد، اظهار کرد: برای نخستین‌بار قرار است طرح «قرار مطالبه‌گری» بانوان فعال رسانه در  استان گلستان را اجرا کنیم، هدف از اجرای این طرح پیگیری امورات و مسائل حوزه بانوان و خانواده به صورت فراگیر و تخصصی است.

وی اجرای برنامه‌های هدفمند و اثرگذار را لازمه یک حرکت جریان‌ساز برشمرد و تصریح کرد: به همین منظور سعی شده تا با استفاده از ظرفیت فعالان رسانه اتفاقات خوبی رقم بزنیم این مهم در سایه فعالیت گفتمان‌محور و عمل‌گرا قابل تحقق خواهد بود.

مسول واحد بسیج رسانه خواهران استان گلستان با اشاره به استقبال خوب بانوان رسانه در تداوم فعالیت‌های جمعی گفت: اگر روحیه مشارکت جمعی و مطالبه‌گری در اصحاب رسانه پررنگ‌تر شود نتایج مثبت آن عاید جامعه می‌شود، ما معتقدیم خانواده سالم بسترساز یک جامعه سالم است که زنان در این زمینه نقش به سزایی دارند و نباید از این مهم غفلت شود.

رجبی از بانوان فعال رسانه و فضای مجازی به عنوان یکی از ارکان و ستون‌های مدیریتی در پیشبرد اهداف جامعه یاد کرد و گفت: اصحاب رسانه می‌توانند با عمل به موقع و اثرگذار زمینه پیشرفت استان را فراهم کنند، تعلل در مسوولیت حرفه‌ای سبب عقب‌ماندگی جبران‌ناپذیر می‌شود.

وی با بیان اینکه احساس تکلیف بانوان در قبول مسوولیت‌های اجتماعی قابل تحسین است، افزود: بانوان ثابت کردند هرگاه مسوولیتی قبول می‌کنند تا حصول نتیجه پیگیر آن هستند و این مسوولیت‌پذیری نقطه عطفی در انجام اقدامات خرد و کلان در مسائل مختلف است.

مسول واحد بسیج رسانه خواهران استان گلستان با اشاره به پیش‌بینی کمیته‌های چندگانه در حوزه رسانه و بانوان ابراز کرد: کمیته‌های «فرهنگی»، «اقتصادی»، «اجتماعی»، «سیاسی و روشنگری»، «سایبر آنلاین»، «اردویی و زیارتی»، «ورزشی»، «علمی و آموزشی»، «زنان و خانواده»، «آسیب‌های اجتماعی»، «بهداشت و سلامت» و «حقوق» شکل گرفت.

رجبی از معرفی سرگروه‌های کمیته‌های فوق برای یک فعالیت تاثیرگذار در حوزه رسانه خبر داد و بیان کرد: بکارگیری ظرفیت نخبگان رسانه‌ای می‌تواند سرآغازی برای حرکت‌های رو به جلو باشد.

مسئول واحد بسیج رسانه خواهران استان گلستان از اجرای طرح «قرار مطالبه‌گری» با هدف پیگیری مسائل حوزه «بانوان و خانواده» در استان خبر داد.