بسیج رسانه
printlogo


کد خبر: 6393تاریخ: 1395/10/9 13:53
دست عوامل خارجی در جریان فتنه به عینه قابل مشاهده است
مدیر مسئول روزنامه ابوذر
دست عوامل خارجی در جریان فتنه به عینه قابل مشاهده است
یک فعال سیاسی با بیان اینکه فتنه زایید ه خط نفوذ است، می افزاید: دست عوامل خارجی در جریان فتنه به عینه قابل مشاهده است.

به گزارش روابط عمومی بسیج رسانه استان کرمانشاه، محمدحسین ترکمن در نشست "از فتنه تا نفوذ در رسانه‌های ایران" که در دفتر خبرگزاری تسنیم در کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: امروز عناصر فتنه به عنوان سران فتنه شناخته شده‌اند اما شاخه و ساقه آنها همچنان در کشور وجود دارد و چه بسا آنها با نعل وارونه زدن بسیاری از موقعیتهای کشور را در حوزه مسئولیت‌ها حتی وزیر اشغال کرده اند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه فتنه زایید ه خط نفوذ است، افزود:  به گفته رهبری فتنه خط قرمز نظام است  اما در عفو و اغماض مسئولان نظام سبب بال و پر گرفتن جریان مرده و خفته‌ای شده که امروز بسیاری از نابه‌سامانی‌های درونی از این جریان آب می‌خورد. وی در ادامه به اصلاحات مدل گورباچفی اشاره کرد و گفت:  در سیاست و اقتصاد باز دشمن به راحتی می‌تواند تاخت و تاز کند و ایده‌های خود را عملی کند و هدف دشمن از نفوذ با توجه به بیانات مقام معظم رهبری تهی کردن نظام از عناصر قدرت مدیریت است.

وی با بیان اینکه نفوذ در ایران به صورت تحریم‌ها و فشار از بیرون و تسلیم شدن از داخل است، گفت: یکی از اهداف بسیج جلوگیری از نفوذ دشمن است زیرا نفوذ در ارکان کشور حاضر می‌شود و بعد از آن به تدریج ماهیت آنها را تغییر می‌دهد آنچنان که برخی از مسئولان کشور دارای سابقه انقلابی‌گری هستند ولی امروز مواضع انقلابی ندارند..

مدیرمسئول روزنامه ابوذر با بیان اینکه نفوذ شبکه‌سازی می‌کند و جریانی وارد عمل می‌شود افزود: نفوذ برای اثرگذاری به دو عنصر پول و جاذبه جنسی اتکا دارد که بعد از تغییر باور نظام از ماهیت و تهی شدن درونی آنچنانکه تحت تأثیر موریانه باشد نظام فرو بریزد.

ترکمن با اشاره به اینکه خمش خاموشی که دشمن برای ما تدارک دیده است در حوزه نفوذ انجام وظیفه می‌کند، بیان داشت: نفوذ می‌تواند با حمله، نخبگان و تصمیم‌گیران را هدف قرار دهد و به دنبال این است که چرخه جریان را عوض کند تا این چرخه به نفع او به حرکت درآید و براین اساس جریانهای براندازانه را در سالهای 78 و 88 مشاهده می‌کنیم.

سالهای سال روی سران فتنه کار شده که روزی از آن بهره ببرند و اشخاصی که در مجلس و محافل از منافقان و پایگاه فتنه و عناصر فتنه‌ساز دفاع می‌کنند، چه آگاه باشند یا نباشد نفوذ در آنها تا مغز استخوان نفوذ کرده است.

این فعال سیاسی با بیان اینکه مقام معظم رهبری به دفعات به مسئولان تذکر می‌دهد که مراقب نفوذ دشمن باشید،  عنوان کرد: گاهی این همه هزینه جاسوسی و هواپیماهای پیشرفته ممکن است به اندازه فردی که در یک مرکز تصمیم‌سازی یا تصمیم‌گیری کار می‌کند تأثیر نداشته باشد و نفوذ به معنای خرید افکار عناصر کلیدی و تصمیم‌ساز برای یک هدف درازمدت و بلندمدت است.

وی با بیان اینکه در جریان فتنه به عینه دست عوامل خارجی قابل مشاهده است که عوامل خود را در داخل کشور هدایت می‌کنند، گفت: همه باید هوشیار باشند و صحبت هر مسئولی باید دارای امضای ولایت باشد در غیر این صورت هر شخصی و در هر جایگاهی چنانچه از مسیر ولایت جدا شود فاقد شأنیت و اعتبار است.

ترکمن با اشاره به اینکه چنانچه مسیری که برای انقلاب انتخاب می‌شود خارج از شأن و مسیر رهبری باشد نشانگر فتنه و نفوذ است خاطرنشان کرد: در مسیر انحراف و گرد و غبار و گردبادی فتنه نباید گم شویم و چنانچه مسئولی صحبت کرد باید آن را با مواضع مقام معظم رهبری، ولایت و نظام مقایسه کرد و چنانچه همخوانی داشت تبعیت و در غیر این صورت تبعیت نباشد.

وی با بیان اینکه امروز مقدس‌ترین اصلی که در مقابل جریانات باید به آن تمسک جست اصل ولایت است، عنوان کرد: دشمنی جریان برانداز، سکولار و اصلاحات افراطی و بی‌اعتقاد به نظام اسلامی در برابر جایگاه ولایت فقیه قرار گرفته است اما هدایت‌کننده کشتی ارزشمند انقلاب اسلامی ناخدایی است که می‌تواند هدف را بشناسد و جلو برود.

 

مدیر کل اسبق ارشاد اسلامی همدان،  بیان داشت: پایگاه و خاستگاه عنصر فتنه، نفوذ و پایگاه و خاستگاه نفوذ، عناصر کلیدی و خواست نفوذ، تأثیر بر آنها و تغییر مسیر نظام و انقلاب است و نفوذ حرکت آرام فرهنگی است که براندازی آرام را به دنبال دارد که نماد آن سال 88 و نماد مقابله با آن 9 دی است.

وی  نهم دی ماه را تقابل مردم با جریان نفوذ و شکست دستاوردهای نفوذ در آن مقطع دانست و تصریح کرد: اراده، آرمانها و آرزوهای مردم در 9دی ماه سال 88 توانست بر اراده وابستگان و عناصر فتنه‌گر پیروز شود و برنامه‌ریزی 10 ساله جریان نفوذ را نقش بر آب کند.

ترکمن در ادامه به جریان  برجام نیز اشاره کرد و افزود: امروز اظهار ندامت مسئولان و انتصاب موضوع به رهبری برای فرافکنی است .در برجام نیز باید اصل نفوذ را بررسی کرد و دست دشمن را به روشنی دید و باید توجه کرد که فتنه و عناصر آن در کالبد جریان دولتی در وضعیت فعلی نفوذ دارند.کار فتنه کارشکنی، تضعیف نظام از درون، تخریب آرمانها و ارزش‌های نظام و عناصر فکری نظام، خط عوضی دادن و ناراضی تراشی است.

وی گفت: افراد در هر جایگاهی که از حقوق‌های نجومی و اختلاسهای میلیاردی دفاع می‌کنند در واقع سرخط نفوذ هستند. کار رسانه این است که به مردم کد بدهد که چنانچه کسی از فساد و تضییع حقوق بیت‌المال دفاع کرد به نفوذ وصل است زیرا نفوذ تغییر باور ا یجاد می‌کند.

مقام معظم رهبری در تمام فصلها از جمله اختلاس های پی‌درپی و حقوقهای نجومی واکنش نشان داده‌اند و قوه قضاییه باید بدون اغماض با این آسیبها برخورد کند.

ترکمن با بیان اینکه برخی از مسئولان دولتی با آرمانها و ارزشها انقلاب اسلامی فاصله دارند افزود: هنگامی که سخنگوی دولت در ارتباط با این عناصر که به بیت‌المال ورود غیرقانونی داشته‌اند، آنها را ذخایر نظام خطاب می‌کند تنها مفهوم نفوذ در ذهن متبادر می‌شود و البته مردم باید هشیار باشند و رسانه‌ها مردم را پیش از انتخابات هوشیار کنند.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: آنچه که امروز اهمیت دارد شناسایی خط نفوذ و مقابله با آن است تا فتنه‌ای دیگر در کشور شکل نگیرد و شناسایی نفوذی‌ها با تطبیق مواضع، سخنان، اظهارات، منش و روش افراد و اشخاص با مواضع و فرمایشات مقام معظم رهبری، میسر می‌شود


لینک مطلب: http://basijrasaneh.ir/News/6393.html

Page Generated in 0.0067 sec