بسیج رسانه
printlogo


کد خبر: 1910تاریخ: 1393/12/27 22:27
سست شدن بنیان خانواده ، بزرگترین آسیب شبکه های ضد اجتماعی خارجی است
معاون مرکز فضای مجازی سازمان بسیج :
سست شدن بنیان خانواده ، بزرگترین آسیب شبکه های ضد اجتماعی خارجی است
معاون مرکز فضای مجازی سازمان بسیج کشور در شهرستان اردکان با اشاره به خطرات گسترده شبکه های اجتماعی و تشبیه آنها به شبکه های ضد اجتماعی گفت : سست شدن بنیان خانواده ، بزرگترین آسیب شبکه های ضد اجتماعی خارجی است .

به گزارش بسیج رسانه شهرستان اردکان ؛ روح الله مؤمن نسب در جمع بسیجیان و طلاب خواهر شهرستان اردکان ضمن بیان تاریخچه ورود اینترنت به ایران افزود : متأسفانه شبکه های ضد اجتماعی موجب ایجاد شکاف در بین خانواده ها و مردم شده و بدبینی را در جامعه افزایش داده اند .

وی گفت : استفاده از این شبکه ها موجب بروز تغییرات رفتاری در کاربران می شود .

این کارشناس فضای مجازی افزود : شبکه های ضد اجتماعی موجب شده است که رابطه بین بستگان و نزدیکان کاهش یابد و کاربران این شبکه ها را از نزدیکان دور و به غریبه ها نزدیک می‌کنند .

معاون مرکز فضای مجازی سازمان بسیج کشور اظهار داشت : فضای شبکه های ضد اجتماعی مانند باتلاقی است که کاربر را به داخل خود می کشاند .

وی در تعریف از فضای مجازی گفت : فضای مجازی در واقع ، ساعت دیگری از زندگی حقیقی است و هم اکنون تمام بخش های زندگی بشر با فضای مجازی در ارتباط است و فضای مجازی توانسته است در تمام ابعاد زندگی ما نفوذ کند .

روح الله مؤمن نسب ضمن تأکید بر لزوم هوشیاری در استفاده از گوشی های هوشمند تلفن همراه اظهار داشت : گوشی تلفن همراه تنها به عنوان یکی از محصولات فن آوری محسوب می‌شود و این در حالی است که امروز نزدیک ترین وسیله در زندگی به ما ، گوشی های تلفن همراه است به شکلی که امروزه بیشتر ما همراه گوشی هایمان هستیم تا گوشی ها ، همراه ما !!

وی به حاضران توصیه کرد که محتوای خصوصی و تصاویر شخصی خود را در گوشی های تلفن همراهشان نگذارند زیرا به غیر از احتمال هک و دستبرد شبکه ای اطلاعات ، بیشترین آمار دزدی ثبت شده در کشور مربوط به سرقت گوشی تلفن همراه است .

معاون مرکز فضای مجازی سازمان بسیج کشور ضمن مروری بر بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت فضای مجازی ، با اشاره به سالروز تشکیل شورای عالی فضای مجازی کشور به دستور مقام معظم رهبری تصریح کرد : باید لزوم تشکیل این شورا و ویژگی های آن برای مردم تبیین شود .

روح الله مؤمن نسب افزود : متأسفانه اکنون پس از گذشت سه سال از تشکیل شورای عالی فضای مجازی ، هیچ یک از مطالبات مقام معظم رهبری از آن شورا محقق نشده است .

وی گفت : یکی از اقداماتی که می توانست نیاز به اینترنت را مرتفع کند راه اندازی فن‌آوری IP media در کشور بود که با ایجاد این فن آوری بساط ماهواره در کشور جمع می‌شود و محتوای مفید در اختیار کاربران قرار می‌گیرد .

عضو کمیته بین الملل شورای عالی فضای مجازی کشور تصریح کرد : بر اساس گزارش مرکز آمار ایران 73.2 درصد از کاربران اینترنت در ایران زیر 29 سال سن دارند .

وی افزود : از اینترنت باید آگاهانه استفاده کرد چرا که نتایج نظرسنجی ها نشان می‌دهد که 90 درصد استفاده کاربران ایرانی از اینترنت ، غیرمفید و حتی نا مناسب است و در واقع بیشتر از اینکه کاربران از فضای مجازی استفاده کنند ، فضای مجازی از کاربران سوء استفاده می‌کند !!

این کارشناس فضای مجازی با اشاره به طراحی و ساخت شبکه های ضد اجتماعی توسط بیگانگان و فراگیر شدن آن در دنیا گفت : قریب به 15درصد از کاربران وایبر ، ایرانی هستند و این در حالی است که طراح اصلی این شبکه ، فردی اسرائیلی است .

روح الله مؤمن نسب افزود : بنا بر اعلام وزیر اقتصاد رژیم صهیونیستی معلوم شده است که وایبر توانسته است علاوه بر ایجاد یک شبکه قوی اقتصادی برای اسرائیل ، یک بانک اطلاعاتی قدرتمند جهانی را برای رژیم صهیونیستی فراهم کند .

وی با ابراز تأسف از استفاده از این شبکه توسط کشورهای مسلمان تصریح کرد : کشورهایی که بیشتر شعار مرگ بر اسرائیل سر می‌دهند ، بیشتر از این برند اسراییلی استفاده کرده‌اند .

معاون مرکز فضای مجازی سازمان بسیج کشور اظهار داشت : طبق اسناد منتشرشده از سوی اسنودن مشخص شد که در طول یک ماه تعداد 14 میلیارد بسته اطلاعاتی شامل همه مکاتبات ، ایمیل ها و اطلاعات دیگر از ایرانیان سرقت شده است .

وی افزود : خطرات امنیتی ، جاسوسی از کاربران ، سوء استفاده های اقتصادی و تبلیغاتی ، ترویج بی بند و باری و از همه مهم تر سست شدن بنیان خانواده ها از بزرگ ترین آسیب های شبکه های ضد اجتماعی است و بیگانگان به صورت 100 درصد بر کاربران این شبکه ها احاطه دارند .

وی ضمن تأکید بر تولید و عرضه محصولات مبتنی بر فرهنگ کشورمان گفت : کشوری می‌تواند پیشرفت کند که تولیدات آن از مصرفش بیشتر باشد و مصرف مردم آن کشور متناسب با تولید داخلی باشد .

در پایان این نشست به سؤالات حاضران پاسخ داده شد .

لازم به ذکر است که نشست نقد و بررسی و راهکارهای مبارزه با آسیب های شبکه های اجتماعی و تلفن همراه به همت کانون بسیج رسانه شهرستان اردکان و با همکاری حوزه علمیه فاطمه الزهراء (سلام‌الله علیها) برگزار شد .


لینک مطلب: http://basijrasaneh.ir/News/1910.html

Page Generated in 0.0086 sec