مرتضی پیروی منش دبیر مجمع علمی بسیج  هرمزگان گفت: قطعا مسولین  اگر به بسیج رسانه و اهل قلم اهتمام بیشتری داشته باشند ما شاهد پیشرفت علمی در منطقه خواهیم بود واین کار با اهمیت دادن اصحاب رسانه به حضور بیشتر در این جبهه می تواند بسیاری از این مسکلات را از پیش رو بردارد.

 

مجمع علمی هدفش تقویت بنیه وساماندهی نخبگان است
وی با اشاره به تقویت جایگاه بسیج علمی و رسانه بیان داشت : هدف از برگزاری این مجمع  تقویت بنیه علمی و ساماندهی نخبگان رسانه استان و شهرستان در قالب بسیج علمی و رسانه می باشد.تقویت رسانه در این زمان یک نگاه مشترک بین مسیولین و بسیج رسانه  و علمی در استان را می طلبد که الحمدالله توانسته ایم با ساماندهی و بوجود اوردن انسجام لازم به این مهم دست یابیم.
این مقام مسئول  با اشاره به روش و شیوه تقویتی بسیج رسانه و علمی در جامعه کنونی به شیوه آتش به اختیار اظهار داشت :خانه مطبوعات،انجمن صنفی کارفرمایی و کارگری ،ادارات ارشاد وسایردستگاهها و سایت ها و خبرگزاریها در کنارتشکل تازه شکل گرفته شده بسیج رسانه هرمزگان بایددر کنار هم با بسیج رسانه ای در مبارزه با جنگ نرم رسانه ای که دشمنان در مقابل جمهوری اسلامی و جبهه اسلام با برنامه ریزی راه اندازی نموده  اقتدار بایستیم.
این فعال رسانه ای بیان داشت: امروز دشمن بدنبال تفرقه اندازی در جامعه اسلامی ایران و جهان اسلام می باشد و با همه امکانات و تجربه خود وارد میدان شده پس وظیفه ما با وجود تکنولوژیهای نوین پیش رو بسیار سخت است و اصحاب رسانه که به این فن آوری مدرن روز  مجهز می باشند باید با برنامه ریزی و مشورت در مقابل این دسیسه ها با کارهای علمی و رسانه ای و فضاسازی بایستند.
پیروی منش اظهار داشت: امروز نباید شاهد ولنگاری و محدودیت رسانه ای باشیم چرا که با به وجود آمدن محدودیت ها و تنگناهای حرفه ای در بین اصحاب رسانه، شاهد تفرقه  خواهیم بود، باید با بسیج همه امکانات واستفاده صحیح از این فن آوری روز دنیا کارهای ماندگاری را ثبت نمود.

رسانه های قوی ، قابل اعتمادترند
درادامه این نشست سیدحسن فاطمی جانشین فرمانده سپاه میناب با اشاره به اهمیت رسانه در دنیای نوین گفت : امروزه کسانی قویتر و مسلط تر بر اوضاع هستند که از رسانه ای قویتر و منسجم تر و قابل اعتمادتر بهره می برند.
وی با اشاره به فرمایشات امام خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی که فرمودند اهمیت رسانه و دنیای مجازی مانند اهمیت انقلاب ۵۷ می باشد گفت: امروزه دشمنان ما با شعار تمام گزینه ها روی میز است به فرار رو به جلو در مقابل مردم و نظام انقلاب اسلامی ایران دست زده اند ،چون متوجه اراده مردم شده اند که بعد از چهار دهه از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از آرمان های خود و انقلاب پا پس ننهاده اند و تمام دسیسه هایی را که برای براندازی این حکومت الهی کشیده اند با حضور مردم نقش بر آب شده است.
جانشین سپاه شهرستان میناب افزود.امروزه جمهوری اسلامی با دشمنانی که با تفکراتی که فضای مجازی و رسانه ها را هدایت می کنند در حال جنگ است.
فاطمی  عنوان نمود: اهل رسانه در شهرستان میناب افسران جنگ نرم هستند که امیدواریم مسئولین شهرستان با نگاهی خاص و ویژه اهمیت این افسران  را بدانند و با اهمیت دادن به اهل قلم و خبرنگاران بسیجی در میناب در پیشرفت و آبادانی شهرستان در تمامی ابعاد حرکتی جهادی را آغاز نمایند.
وی گفت: برای تغییر درکشور،استان و شهرستان باید لشکری از نیروهای مخفی بسیجی اهل قلم وارد کارزار شوند که این به هنرمندی اصحاب قلم برمی گردد تا الگویی شوند برای کشور و استان.

بسیج رسانه وظیفه اش کار فرهنگی است
ایوب دبیری نژاد رییس مجمع علمی بسیج رسانه استان هرمزگان در نخستین مجمع علمی بسیج رسانه در شهرستان میناب عنوان داشت : بیشترین کار بسیج رسانه در کمک به مردم و نظام کار فرهنگی است و از بهترین و تنها ترین امکانات و ملزومات این کار داشتن رسانه می باشد که بتوانیم تفکرات بسیجی را در جامعه و مقابله با دشمن بکار ببندیم.
وی اظهار داشت : پذیرفتن بسیج و القا تفکرات بسیجی و بیان دیدگاهها ومشکلات از طریق بسیج رسانه و علمی به جامعه باید در اولویت کاری در استان ، شهرستانهای هرمزگان بخصوص شهرستان میناب قرار گیرد.
دبیری نژاد با اشاره به پتانسیل بالای شهرستان میناب در بحث رسانه و دنیای مجازی گفت : وجود پایگاههای خبری دارای مجوز مخصوص شهرستان و حضور علاقمندان به قلم در شهرستان ها همه و همه باعث شده تا با یک همت جهادی از این امکانات در جهت ارتقا تفکرات بسیجی و برطرف نمودن مشکلات و رساندن حرف مردم به گوش مسئولین در شهرستان میناب با رعایت خطوط قرمز آستین همت را بالا بزنیم.
این مقام مسئول افزود: بیان داشت: ما می توانیم با استفاده از تمامی امکانات بسیج رسانه  و علمی در استان و با همکاری تنگاتنگ با بسیج رسانه شهرستان میناب در برطرف نمودن مشکلات منطقه و شهرستان میناب با حفظ حرمت ها و خطوط قرمز در انعکاس محرومیت زدایی و رسانه ای کردن این مشکلات گام های موثری را برداریم.
گفتنی است ؛ در پایان  نخستین مجمع علمی بسیج رسانه شهرستان میناب از سوی مسول و دبیربسیج رسانه استان هرمزگان احکام علی ذاکری گورزانگی و صادق بارانی نیا دو فعال رسانه ای در این شهرستان بعنوان رییس و نایب رییس شورای عالی مجمع بسیج رسانه در شهرستان میناب از سوی مسیولین ارشد بسیج رسانه استان هرمزگان ابلاغ گردید.

انتهای پیام /