پایگاه خبری نامه نیوز
کد خبر: 7598
جانشین ستاد احیای امر به معروف گیلان
دستگاه‌های آموزشی استان گیلان نسبت به مسئله حجاب و عفاف بی‌تفاوت هستند
جانشین و معاون فرهنگی دبیر ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر استان گیلان گفت:مسئولان آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها نسبت به مسئله حجاب اسلامی بی‌توجهی می‌کنند.

به گزارش بسیج رسانه استان گیلان، جعفر شفیعی در جمع خبرنگاران با اشاره به هفته عفاف و حجاب اظهار داشت: مشکلات مربوط به عدم رعایت حجاب و عفاف مربوط به کل کشور است و حل آن تحت تاثیر برنامه‌ریزی صحیح و اراده‌ای قوی است.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان با بیان اینکه نهادها و سازمان‌ها در این راستا وظایف خود به‌درستی انجام نمی‌دهند افزود: برای تمام سازمان‌ها، نهادها و ادارات، وظایف و چهارچوب‌های مشخصی تعریف شده است که فقط در حد رفع تکلیف به آن توجه می‌شود.

وی با اشاره به عدم توجه ادارات و دستگاه‌های فرهنگی نسبت به مسئله حجاب و عفاف بیان داشت: در نتیجه بی‌توجهی آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها نسبت به مسئله حجاب اسلامی است که افراد زیادی مغایر با فرهنگ اسلامی به کف جامعه و خیابان‌ها سرریز می‌شوند.

شفیعی تصریح کرد: دانشگاه فرصت مناسبی است تا علاوه بر کارهای علمی، آموزشی و پژوهشی، اقدامات مناسب و اساسی برای تبیین، فرهنگ‌سازی و معرفی الگوهای برتر از طریق روش‌های مختلف تقدیر، تجلیل و تشویق انجام شود.

معاون فرهنگی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان درباره دلایل عدم رعایت مناسب عفاف و حجاب اسلامی در جامعه گفت: دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران در سطح کلان و با برنامه‌ریزی‌های وسیع از تمام ظرفیت‌های موجود به‌ویژه ماهواره‌ها و فضای مجازی برای پیشبرد اهداف خود استفاده می‌کنند.

شفیعی با بیان اینکه اقدامات ما برای مقابله با دشمنان در این جنگ نرم بسیار سطحی است اذعان داشت: جامعه برای ترویج فرهنگ اسلامی نیازمند برنامه‌ریزی و اقداماتی زیربنایی، آموزشی و فرهنگی تاثیرگذار با اثربخشی بالا است.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان با اشاره به جابه‌جایی ارزش‌های اسلامی و غیراسلامی بیان داشت: یکی از مهم‌ترین مشکلات جامعه امروز، جابه‌جایی ارزش‌ها است به‌طوری‌که بی‌حجابی و بی‌عفتی نوعی ارزش محسوب می‌شود.

شفیعی با بیان اینکه در بحث امر به معروف، تذکر لسانی وظیفه آحاد جامعه است تصریح کرد: در نتیجه جابه‌جایی ارزش‌ها است که وقتی به یک خانم غیرمحجبه تذکر داده می‌شود احساس می‌کند به وی توهین شده است چون بی‌حجابی را ارزش می‌داند.

وی با اعلام اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای هر یک سازمان‌ها و نهادها وظایف مشخصی را در حوزه عفاف و حجاب تعریف کرده است افزود: با این حال در برخی از بخش‌ها، اعتقاد، عزم و اراده راسخی برای انجام این مسئله وجود ندارد و تنها در حد رفع تکلیف و وانمود به انجام وظیفه، اقداماتی را انجام می‌دهند.

شفیعی تصریح کرد: برای برطرف کردن معضل بی‌عفتی نیاز به هماهنگی و هم افزایی بین دستگاه‌ها و نهادهای مختلف در موضوعات متعدد به‌ویژه در زمینه تبیین، فرهنگ‌سازی، مشاوره و آموزش در سطح ادارات و به‌ویژه در آموزش پرورش و دانشگاه‌ها است.

جانشین و معاون فرهنگی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان خاطرنشان کرد: اگر هر کسی با وظایف خود در ترویج فرهنگ اسلامی آشنا بوده و آن‌ را به‌طور صحیح انجام دهد مشکلات فرهنگی جامعه  برطرف می‌شود.

انتهای پیام/


Page Generated in 0.0809 sec