پایگاه خبری نامه نیوز
کد خبر: 6401
سردار نظری در مراسم گرامیداشت 9 دی:
آمریکا در حوزه اقتصادی از تحریم صرف نظر نکرد و در فضای مبهم مذاکرات آن را ادامه داد
فرمانده سپاه امام رضا (ع) گفت: آمریکا در حوزه اقتصادی از تحریم صرف نظر نکرده اما تقابل مستقیم را به پوششی و غیر مستقیم تبدیل کرده و آن را در فضای مبهم مذاکرات ادامه داده است.

به گزارش بسیج رسانه خراسان رضوی،مراسم گرامیداشت حماسه نهم دی، هشتم  دی‌ماه به همت بسیج رسانه خراسان رضویدر مسجد رضوان صدا و سیمای خراسان رضوی برگزار شد.

عباس محمدیان، رییس بسیج رسانه خراسان رضوی در ابتدای این مراسم، اظهار کرد: درس گرفتن از تجربیات گذشته سبب رشد متعالی ملت‌ها می‌شود. 
 
وی ادامه داد: در روزهای غبارآلود فتنه ۸۸، مردم سلحشور ایران اسلامی با بصیرتی که از گذشته داشتند، حماسه نهم دی را خلق و ارزش‌های ولایی و اسلامی را ثابت کردند. 

 

وی افزود: در این نشست‌ها به همه آن‌هایی که عظمت ۹ دی را آفریده و خلق کردند احترام‌ می‌گذاریم، با خلق این حماسه بساط فتنه در آن مقطع جمع شد؛ ما این حماسه بزرگ ‌را زنده نگه می‌داریم چون این حماسه تابلو گویا و جهت ده برای آینده است.

 

سردار یعقوب علی نظری در ادامه مراسم اظهار داشت: ۹ دی ماه از آن جهت اهمیت دارد که هم باعث حفظ نظام در مقابل توطئه بزرگ‌ شد و همچنین الگو و نمونه‌ای در مقاطع سخت شد.

 

فرمانده سپاه امام رضا(ع) با بیان اینکه ۹ دی در دو وجه قابل تقدیر و بهره برداری است، بیان‌کرد: عظمت ۹ دی را باید در مسیر فتنه آن زمان و مقطع دید، اگر بنا است به خیل عظمت ۹ دی و آفرینندگان صحنه و حادثه پی ببریم ناچاریم گریزی به حادثه داشته باشیم.


سردار نظری تصریح کرد: نکته نخست اینکه استکبار جریان بعد از پیروزی انقلاب را تجربه کرده بود و هنوز در حال تجربه کرده و هر مکان و هر مقطعی به صورت مستقیم و با ماهیت استکباری در مقابل انقلاب قرار گرفته، به شکست منتهی شده است.


وی افزود: دشمن در مقاطع مختلف دریافت کرده که در درگیری مستقیم با ایران، پیروزی صفر است و از همین رو راهبرد امریکا راهبردی نیابتی و شبهه ایجاد کردن شد؛ دشمن مستقیما از درگیری با انقلاب پرهیز می‌کند و افراد دیگر را در خطوط مقدم در همه عرصه‌ها قرار می‌دهد و در فضای غبار آلود و شبهه ناکی که تشخیص حق و باطل کار مشکلی می‌شود، عمل می‌کند.


فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: این اقدام یکی از راهبردهای اساسی امریکا در مواجهه غیر مستقیم با همه میدان‌های درگیری نیز به حساب می‌آید؛ یکی از برکات انقلاب در مواجهه با امریکا این بود که آمریکا را مجبور به مواجهه مستقیم با ایران کرد‌.


سردار نظری با بیان اینکه نمونه تاریخی این امر واقعه صحرای طبس است، خاطر نشان کرد: بر این عقیده هستیم که در میدان اقتصادی درگیری مستقیم امریکا و اسرائل تحریم بود و امریکا در نهایت به این جمع بندی رسید که تحریم اثر ندارد و باید از طریق مذاکره وارد شود؛ آمریکا در حوزه اقتصادی از تحریم صرف نطر نکرده اما تقابل مستقیم را به پوششی و غیر مستقیم تبدیل کرده و آن را در فضای مبهم مذاکرات ادامه داده است.


وی اذعان کرد: عرصه سیاسی عرصه زودبازده است، عرصه‌ای مقبول بوده که شمولیت دارد، اگر کسی بتواند عرصه سیاسی را تحت تصرف آورد بر همه عرصه‌ها تسلط می‌یابد و مقبولیت مردمی می‌یابد؛ در نظام اسلامی آنچه که عرصه سیاسی را رقم می‌زند انتخابات است، بنابراین اگر دشمن از مجرای انتخابات سناریو سازی کرده باشد و طراحی درست همراه با بسیج امکانات داشته باشند امیدوار می‌شود که قدرت سیاسی را در تصرف آورده و بر شمول کشور مسلط شده است.


فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: در خرداد سال ۸۸ که نظام بنا داشت انتخابات برگزار کند فرصتی برای دشمن ایجاد شد که از این امکان استفاده به عمل آورد، دشمن برای انتخابات سال ۸۸ در سه سطح هدف گذاری کرد، هدف اول براندازی نظام از نوع تغییر رفتار به واسطه افرادی بود که به لحاظ فکری به جبهه استکبار نزدیک هستند.


سردار نظری عنوان کرد: دشمن بر آن بود که از طریق انتخابات تغییر رفتار صورت داده و نظام را براندازی کند؛ هدف دوم این است که از نظام اسلامی اعتبار زدایی کند چون افتخار نظام برگزاری متعدد انتخابات و مردم سالاری بوده است.


وی افزود: تلاش دشمن این بود که سلامت انتخابات را به خطر بیندازد و حتی چند روزی انتخابات را به تاخیر اندازد تا در نهایت به واسطه خدچه به انتخابات اعتبار نظام ‌را از بین ببرد.


فرمانده سپاه امام رضا(ع) اذعان کرد: هدف سوم این بود که بتواند جا پای خود را برای حرکت‌های بعدی در نظام ایجاد کند؛‌ امکاناتی که دشمن در اختیار داشت سه مورد بود، همه امکانات رسانه‌ای در جبهه معارضین نظام در اختیار جبهه کفر و ضد انقلاب به صورت متمرکز قرار گرفت و دشمن همه افرادی که نقش اپوزوسیون داشتند را در بیرون مرزها هماهنگ‌ کرد.


سردار نظری اذعان کرد: عوامل داخلی پراکنده بودند و باید سامان دهی می‌شدند و به خارج نشین‌ها ابلاع کردند که همه باید وارد ایران شوید، دو ماه مانده به انتخابات شاهد پروازهای یک طرفه به ایران بودیم؛ استکبار با آمدن عوامل توجیه شده برآن بود شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ای را سامان دهی کند.


وی با تاکید بر اینکه یکی از مشکلات آن مقطع بی تجربه‌گی و غافلگیری بود، عنوان کرد: افراد مدعی سومین ابزار این‌ها بود،‌ دشمن امکانات بیرونی را متمرکز کرده و افراد داخلی را سامان داد و روی اذهان مدعی و افراد نزدیک‌ به آن‌ها کار کرد که شما پیروزید و این افراد متوهم شدند که ما پیروزیم.

 

سردار نظری گفت و گوی تمدن‌ها و مکتب ایرانی را مداخله در حوزه امامت و ولایت جامعه دانست و گفت: این افراد از وظیفه خود عدول کرده و پا در حوزه‌ای دیگر گداشتند که موجب اختلال در کارکرد نظام می‌شود.
فرمانده سپاه امام رضا(ع) عنوان کرد: آنچه که باعث شد همه توان استکبار و آمریکا در فتنه ۸۸ با وجود پیچیدگی طرح آن‌ها از میان برود، حماسه ۹ دی بود، رابطه امام و امت باید تحکیم شود.


وی با بیان اینکه جبهه گسترده است و ما تنها با موضوع سیاسی در یک عرصه درگیر نیستم و هم زمان با عرصه فرهنگی و اقتصادی نیز مواجیم، عنوان کرد: ۹ دی غنیمت و راهنمایی برای ما است که همچنان باید پاس داشته شود و بدان تمسک جوییم و هرساله نسبت به گذشته بیشتر بدان بپردازیم.


سردار نظری با تاکید بر اینکه دشمن هیچ ندارد و در اضمحلال قرار گرفته است، خاطر نشان‌کرد: قدرت دشمن تنها عملیات روانی است، نه عمق فکری، نه اندیشه و نه توانمندی اقتصادی دارد؛ آیا دشمن درصدد است قدرت فکری و عمق بصیرتی ما را با عملیات روانی زمین گیر، ساکت کرده و از صحنه خارج کند؟


وی اذعان کرد: ما به حضور آیت الله علم الهدی در خراسان رضوی افتخار می‌کنیم که سینه سپر کرده و در میدان جنگ نرم عمل می‌کند، این در عین حالی است که جنگ‌نرم سخت تر از جنگ‌سخت است؛ فکر می‌کنند با کلیپ و شایعه سازی می‌توانند آبرو ببرند این در عین حالی است که به پیامبر هم ‌توهین می‌کردند اما ایشان آنچه در رسالتشان‌بود انجام می‌دادند.


وی تاکید کرد: ما باید منسجم،‌ با بصیرت و جسوردنه از عملیات دشمن آگاه باشم، اگر در حوزه مقابله نرم ‌در جبهه استکبار و ایادی داخل ‌به هنجارهای ما دستیابی پیدا کرده و توهین کنند، بایستی سکوت کنیم؟ پیام‌ رسانی به موقع، دقیق و گستروه و در مقابل دسیسه دشمن فوق العاده اهمیت دارد.

 

وی اظهار داشت: بعد از نتیجه انتخابات رمز عملیات به عنوان تقلب گفته شد و با هدف عملیات روانی و فریب مردم و افکار عمومی دنیا، مردم به کف خیابان ریختند، آن‌ها را کشتند، خلع سلاح کردند، امکانات دولتی و مردمی را آتش زدند، مسجد را به آتش کشیدند، مردم را در خیابان‌ها کتک زدند و هرآنچه در جریان روزهای بعد از انتخابات از دستشان بر می‌آمد انجام داده و کوتاهی نکردند.


فرمانده سپاه امام رضا(ع) عنوان کرد: نیروهای انقلابی کاری که امکان داشت در آن مقطع زمانی انجام دهند، تنها مهار و کنترل نبرد میدانی بود؛ دشمن با آمادگی آمده بود و با سناریو مشخصی وارد میدان شده بود و نیروهای ارزشی را غافلگیر کرد اما عملیات آن‌ها در داخل شهر کنترل شد و توسعه پیدا نکرد.


فرمانده سپاه امام رضا(ع) تاکید کرد: وضعیت تا آنجایی خراب بود که رهبری خطبه تعیین کننده را بیان فرمودند، در آنجا دو اتفاق افتاد، یکی موضع قاطع نظام اسلامی که از رای مردم به عنوان امانت باید پاسداری شود و نکته دوم بخش روشنگری و بصیرتی خطبه‌ها بود.


وی با بیان اینکه دشمن در مرحله اول عملیات خود در سطح شهر و میدان موفق شده بودند،‌ گفت: افرادی که در داخل کشور گرفتار قهر مردم ایران هستند، سران و عوامل داخلی فتنه هستند، سران اصلی افرادی خارج از کشور بودند، سران داخلی فتنه تنها مجری و مزدور بودند.


فرمانده سپاه امام رضا(ع) تصریح کرد: خیلی از مردم منتظر بودند روشنگری از طرف امام و امامت صورت گیرد، با این اقدام تکلیف نیروهای مسئول مشخص و حجت بر آن‌ها تمام شد؛ تمامی ما رخ داد‌های روز عاشورا در شفاف سازی و روشن کردن ماهیت آشوب گران را دیدم و مردم دریافتند که این افراد چقدر فتنه گر هستند و علی رغم گذشت چند ماه و روشنگری‌ها و فرصت‌هایی که داده شده بود، از پای ناستادند و ماهیت خود را مشخص کردند.

 

وی با بیان اینکه مردم با بصیرت ۶ ماهه خود به نقطه عملی فتنه پی بردند و دریافتند که باید به نحو دیگری با آن‌ها برخورد کرده و بساط آن‌ها را جمع کنند، اذعان کرد: رابطه بین امام‌ و امت به زیبایی در ۹ دی به نمایش گذاشته شد، ما در نظام اسلامی ‌غیر از امام و امت چیز دیگری نداریم، ‌اگر کسی خود را در دایره امام ‌ببیند محکوم است، اگر کسی خود را در دایره مردم‌ببیند محکوم است.


سردار نظری با بیان اینکه برخی نخبگان و خواص ما در فتنه یا همراهی کردند یا ساکت بودند، اظهار داشت: افرادی که بصیرت داشتند در مقابل جریان ایستادگی کردند؛ افرادی که در این ۶ ماه می‌خواستند به جای امام و امت که نقش هدایت را به عهده دارند، اظهار نظر کنند از گرونه خارج شدند، همچنین افرادی که ژست مردم را به خود می‌گرفتند نیز از گردونه خارج شدند.


فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: در نظام ‌اسلامی مردم و رهبری رابطه مستقیم دارند، بقیه تقویت کننده هستند ولو اینکه خواص باشند؛ اگر این افراد خود را امام بدانند و یا خود را مردم و جامعه بدانند از گردونه خارج می‌شوند.


وی با تاکید بر اینکه ۹ دی مهم ترین صحنه عینی از رابطه امت و امام است، بیان کرد: اگر ۹ دی را نقطه قطعی خنثی کننده فتنه ۸۸ بدانیم، بایستی آموزه تحکیم رابطه امام و امت را مد نظر قرار دهیم؛ افرادی که ادعای تبعیت دارند و وارد حوزه امامت می‌شوند، بنا دارند مردم را منحرف کنند.


سردار نظری تاکید کرد: ما امروز با فتنه‌های پیچیده و بزرگی مواجه ‌هستیم و راه علاج مبارزه با فتنه‌ها تقویت رابطه امت و امامت است؛ هرکس ‌دم از مردم بزند و خودش را مردم بداند محکوم است، اگر کسی در حوزه هدایت انقلاب اسلامی وارد شود محکوم است.


فرمانده سپاه امام رضا(ع) اذعان کرد: امروز ولایت در نظام انقلاب اسلامی برگرفته از ماهیت اسلام ناب است که تعیین کنده مصداق و روش است.
انتهای پیام/


Page Generated in 0.0067 sec