شناسه خبر: 89 منتشر شده در مورخ: 1393/8/6 ساعت: 10:50 گروه: چند رسانه ای  

بیژن نوباوه وطن

وی که از چهره های آشنای رسانه ملی است، پیش از اشتغال به نمایندگی در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل اداره اخبار و برنامه های سیاسی جام جم، مدیرکل سابق اخبار داخلی و خارجی واحد مرکزی خبر و موسس دفتر خبری سازمان صدا و سیما در سازمان ملل متحد در نیویورک بوده است. از نوباوه به عنوان خبرنگار جنگ، تقدیر شده است.

بیژن نوباوه وطن
بیژن نوباوه وطن

نماینده منتخب مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر (از توابع ) در هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی است که در این دوره برای اولین بار وارد مجلس شده است.
وی در دور اول هشتمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که در روز 24 اسفند سال 1386 برگزار شد توانست با کسب 537 هزار 172 رای از مجموع یک میلیون و 740 هزار و 941 رای به دست آمده در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر  و به دست آوردن 30.85 درصد آرای مردم این منطقه برای کسب اولین تجربه خود در قانونگذاری راهی صحن بهارستان شود.
بیژن نوباوه در سال 1338 در شهر تهران که امروز عهده دار نمایندگی مردم آن در مجلس شورای اسلامی است، متولد شد؛ وی پس از کسب مراحل مقدماتی تحصیل برای تحصیل در رشته ارتباطات وارد دانشگاه شد، سوابق تحصیلات دانشگاهی وی حاکی از آن است که او تحصیلات خود تا کسب مدرک کارشناسی ارشد تولید برنامه‌های تلویزیونی ادامه داده است. وی همچنین به زبان‌ انگلیسی نیز تسلط دارد.
کارنامه شغلی بیژن نوباوه نشان می دهد که وی پیش از ورود به مجلس مشغول فعالیت در رسانه ملی بوده   و مدتی نیز بعنوان مدیر دفتر سیاسی جمهوری اسلامی ایران در کشورهای انگلستان و آمریکا(نیویورک) فعالیت کرده است.
وی که از چهره های آشنای رسانه ملی است، پیش از اشتغال به نمایندگی در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل اداره اخبار و برنامه های سیاسی جام جم، مدیرکل سابق اخبار داخلی و خارجی واحد مرکزی خبر  و موسس دفتر خبری سازمان صدا و سیما در سازمان ملل متحد در نیویورک بوده است. از نوباوه به عنوان خبرنگار جنگ، تقدیر شده است.
پس از تصویب اعتبارنامه بیژن نوباوه در نشست روز 11 خرداد 1387 وی رسما کار خود را در مجلس هشتم آغاز کرد و با اتکا به تجربیات تحصیلی و شغلی خود برای عضویت در کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم ثبت نام کرد و در نهایت با رای موافق نمایندگان به عضویت این کمیسیون تخصصی مجلس انتخاب شد و تا امروز نیز به همکاری با این کمیسیون ادامه داده است.
او یکی از دو نماینده ناظر مجلس در شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است که در طول فعالیت مجلس هشتم دو بار با رأی مستقیم نمایندگان برای عضویت در شورای نظارت بر صدا و سیما انتخاب شده است. نوباوه همچنین صاحب امتیاز و مدیر مسئول روزنامه عصر ایرانیان است.
بیژن نوباوه به لحاظ سیاسی در جبهه اصولگرایان مجلس هشتم قرار می گیرد و در سال های اخیر نیز از مواضع این فراکسیون حمایت کرده است. وی همچنین در گروه‌های دوستی پارلمانی ایران-بورکینافاسو، ایران-فیلیپین و ایران- لبنان نیز عضو است.
وی نائب رییس دوم کمیسیون فرهنگی و عضو هیئت نظارت بر صدا و سیما در مجلس نهم میباشد.

 

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
سید حامد 1393/8/6 - 10:52
rateup24
ratedown0
پاسخ
comment با تشکر از زحمات شما دوستان و انشاء الله خدا بهتون کمک کنه در این راه
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 2.2615 sec