شناسه خبر: 8315 منتشر شده در مورخ: 1396/8/9 ساعت: 17:09 گروه: اخبار  

رسانه‌ها باید از سیاه نمایی پرهیز کنند

رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی گفت: رسانه ها نقش تعیین کننده ای در تنویر و هدایت افکار عمومی دارند، اطلاع‌رسانی دقیق، صریح و شفاف لازمه‌ کار اهالی رسانه است.

رسانه‌ها باید از سیاه نمایی پرهیز کنند

 

به گزارش بسیج رسانه،"سردار محمدرضا مقیمی" رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی با حضور درغرفه سازمان بسیج رسانه در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات در گفت‌وگو با خبرنگار«بسیج رسانه» با بیان اینکه رسانه ها نقش تعیین کننده ای در تنویر و هدایت افکار عمومی دارند، فزود: اطلاع‌رسانی دقیق، صریح و شفاف لازمه‌ کار اهالی رسانه است.


وی، امانتداری و صداقت را 2 ویژگی اجتناب ناپذیر رسانه های پرمخاطب برشمرد و افزود: از دست رفتن اعتماد مردم نسبت به یک رسانه به مفهوم شکست آن می باشد.


مقیمی با تاکید بر اینکه رسانه ها باید از وارونه جلوه دادن حقایق بپرهیرند، خاطرنشان کرد: دروغ پراکنی و شایعه سازی از مشخصه های بنگاه های خبری بیگانگان و دشمنان است که برخی ناخواسته و به دلیل کم تجربگی در دام این شیوه های ناپسند می افتند.


وی، نقد عالمانه، عادلانه و منصفانه در رسانه ها را ضروری دانست و با اشاره به تفاوت آن با تخریب، ادامه داد: تنها در فضای نقد سازنده می باشد که جامعه از زشتی ها و کاستی ها پیراسته می شود و پویایی خود را حفظ می کند.

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 4.7524 sec