شناسه خبر: 8114 منتشر شده در مورخ: 1396/6/29 ساعت: 17:47 گروه: استان ها  
در جمع مدیران و در همایش خیران استانی مطرح شد

پیشنهادات آیت‌الله ملک‌حسینی برای کمک به ساخت زائرسرای کهگیلویه و بویراحمد در مشهد مقدس

در جمع مدیران و در همایش خیران استانی آیت‌الله ملک‌حسینی برای کمک به ساخت زائرسرای کهگیلویه و بویراحمد در مشهد مقدس پیشنهاداتی ارائه داد.

پیشنهادات آیت‌الله ملک‌حسینی برای کمک به ساخت زائرسرای کهگیلویه و بویراحمد در مشهد مقدس

به گزارش خبرنگاران بسیج رسانه از یاسوج

آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی در همایش بزرگ خیران استانی به منظور ساخت زائرسرای ویژه استان کهگیلویه و بویراحمد که با حضور مدیران استانی در محل سالن حکیم جرجانی یاسوج برگزار شد با تبریک اعیاد گذشته و کنونی اظهار کرد: مروت انسان را نسبت به دیگران با دغدغه می‌کند و انسان با مروت خودبین نیست و خیرخواه و مفید است و مستفید نیست.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که همه این چیزها ریشه در عقل دارد اظهار کرد: انسان عاقل اثرگذار و مثبت است و منفی و تاثیرپذیر و منفی نیست.

این استاد برجسته حوزه‌های علمیه بیان این که این که از نظر ائمه بهترین انسان کسی است که دنیا را برای مناصب نخواهد، افزود: اگر کسی این گونه نباشد انسان پست است لذا انسان خوب همه چیز را در این دنیا بستری برای عقبی می‌داند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پیامبر فرمود پاره تن من در آینده در خراسان دفن می‌شود و هر آدم غم‌زده‌ای که به زیارتش برود همه غم‌ها از او زدوده می‌شود و همه معصیت‌ها بخشیده می‌شود.

ملک‌حسینی به فرموده‌ای از اما رضا اشاره کرد و گفت: آن حضرت فرمود هر کسی من را زیارت کرد و از مسافت دور آمد روز قیامت به زیارتش خواهم رفت موقعی که نامه‌های اعمال پر می گشایند و دوم موقعی که انسان از صراط عبور می‌کند و موقعی که اعمال انسان را می‌سنجند.

وی افزود: در طول تاریخ غیر مسلمانان هم به زیارت آمده‌اند و بهره گرفته‌اند و آن حضرت در حیات و ممات خود آثار و برکات زیادی داشته است.

نماینده ولی‌فقیه با بیان این که دعوت شده‌اید که کمک کنید افزود: به اینجا آمده‌اید که کمک کنید و با خدای خودتان معامله کنید و با امام رضا معامله کنید.

وی گفت: کمک کردن به جاهای دیگر و به ایتام و انسان‌های محروم جای خود را دارد و باید کمک کنید و این باید مربوط به باید تکریم است و اینجا و در این زمینه هم وظیفه کمک کردن به ساخت زائرسرا را دارید.

ملک‌حسینی با تاکید بر این که اگر کسی در این جلسه دعوت نشده باشد می‌تواند گلایه‌مند باشد اظهار کرد: انسان‌های خوب از دارایی خود انفاق می‌کند و توصیه می‌کنم که برای همه عموم استان هر نفر هم شش ماه هزار توامان و در سال هر نفر دو هزار تومان در این زمینه انفاق کنند که سالی یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان جمع آوری می‌شود.

وی با بیان این که باید سلیقه به خرج داد و از مسیرهای مختلف همین اندک‌ها را جمع‌آوری کرد، افزود: از مدارس و دانشگاه‌ها و کارخانه‌ها و سایر جاها می‌توان جمع آوری کرد.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: در ادارات می‌توان آن‌هایی که می‌خواهند مبالغی را از حقوق آن‌ها در ماه جمع‌آوری کرد و با اندکی سلیقه مبالغ خوبی برای این کار  جمع‌آوری کرد.

ملک‌حسینی گفت: پیشنهاد می‌دهم کسانی که دعوت شده‌اند سالانه ده میلیون تومان بدهند که سالانه ۳ میلیارد تومان می‌شود و این مبلغ خوبی برای ساخت می‌شود.

وی گفت: برخی هم می‌توانند نسبت به ساخت و تجهیز بخشی از این زائرسرا خود را شریک کنند و نام بستگان و درگذشتگان خود را بر بلوک و طبقه خاصی از آن به عنوان وقف عام بگذارند.

ملک‌حسینی با بیان این که هیات امنا بر دخل و خرج نظارت می‌شود، افزود: هر کسی کمک کند برای او حق نظارت غیر مستقیم وجود دارد تا در این امر هیچ تخلفی هم رخ ندهد.

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.0941 sec