شناسه خبر: 8021 منتشر شده در مورخ: 1396/6/2 ساعت: 11:45 گروه: خوزستان  
مسئول بسیج رسانه خوزستان:

امر به معروف و نهی از منکر عامل پویایی و انقلابی ماندن جامعه است

نوروزیان گفت: برای اینکه جامعه ما پویا و انقلابی باقی مانده و رو به رشد باشد باید به امر به معروف و نهی از منکر توجه ویژه شود.

امر به معروف و نهی از منکر عامل پویایی و انقلابی ماندن جامعه است

به گزارش بسیج رسانه خوزستان، عادل نوروزیان مسئول بسیج رسانه خوزستان اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر یکی از مبانی اصلی دینی است که در قرآن و احادیث و روایات بر اهمیت آن تاکید شده است، در اهمیت این فرضیه الهی همین بس که امام حسین (ع) قیام عظیم خود را برای احیاء امر به معروف و نهی از منکر در امت جدش پیامبر (ص) برپا کرد.

 

وی در تشریح دلایل اهمیت این فرضیه افزود: به زبان ساده این فریضه به معنای یادآوری خوبی ها و جلوگیری از به فراموشی سپرده شدن آنها و نیز نهی از بدی ها در جامعه است و در ابعاد حاکمیتی و کلان علاوه براین می توان تاکید بر اصول اولیه ای که امام خمینی (ره) بر مبنای آن انقلاب اسلامی را پایه گذاری کردند نظیر مبارزه با اشرافیگری، استقلال همه جانبه نظام اسلامی، استکبارستیزی، دفاع از مظلوم، ذلت ناپذیری و ... را نیز به آن افزود.

 

مسئول بسیج رسانه خوزستان اظهار داشت: چنانچه این تذکر به خوبی ها و نهی از آفت ها و آسیب ها و بدی ها در جامعه به فراموشی سپرده شود لاجرم با حجم گسترده تهاجم فرهنگی که توسط رسانه های غربی به کشور صورت می گیرد به تدریج جامعه دچار اختلال و استحاله از درون می شود و به عبارت بهتر از درون تهی می شود. بنابراین برای اینکه جامعه ما پویا و انقلابی باقی مانده و رو به رشد باشد امر به معروف و نهی از منکر را باید در نظر داشته باشیم.

 

نوروزیان تصریح کرد: البته همانگونه که در بالا به آن اشاره شد این فرضیه الهی طیف گسترده ای از مسائل را در جامعه پوشش می دهد و صرفاً محدود به برخی مسائل نیست. امام خامنه ای (مدظله العالی) در این خصوص می فرمایند: نهی از منکر هم فقط نهی از گناهان شخصی نیست تا می گوییم نهی از منکر فوراً در ذهن مجسم می شود که اگر یک نفر در خیابان رفتار و لباسش خوب نبود یکی باید بیاید و او را نهی از منکر کند. فقط این نیست این جزء دهم است. نهی از منکر در همه زمینه های مهم وجود دارد، مثلاً کارهایی که افراد توانا دستشان می رسد و انجام می دهند همین سوءاستفاده از منابع عمومی، همین رفیق بازی در مسائل عمومی کشور، در باب واردات، در باب شرکت ها و در باب استفاده از منابع تولیدی و غیره همین رعایت رفاقت ها از سوی مسئولان (خطبه های نماز جمعه تهران، 25/9/1379)

 

وی گفت: همانگونه که مشخص است امر به معروف و نهی از منکر با رعایت اصول و قواعد آن که در مرتبه تذکر زبانی وظیفه آحاد مردم جامعه است موضوعی است که حیطه بسیار گسترده ای دارد و در صورت ترویج این گفتمان الهی در جامعه بسیاری از ساختارهای غلط در حوزه های مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و ... اصلاح می شوند و جامعه در مسیر تعالی گام برمیدارد.

 

مسئول سازمان بسیج رسانه خوزستان تاکید کرد: با این ویژگی های منحصر به فردی که این فرضیه در رشد جامعه دارد مسلما تعدادی از افراد یا جریان ها که تاب دیدن حرکت شتابان ایران اسلامی را ندارند، ترویج آن در جامعه را بر نمی تابند چرا که در راستای سیاست های اربابان خارجی آنها قرار نمی گیرد، بنابراین هرگاه که عزمی برای ترویج و گسترش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه شکل می گیرد با فضاسازی های غلط سعی در به حاشیه راندن آن می کنند و در اینجاست که رسانه ها باید به وظیفه انقلابی خود عمل کنند و با تمام توان در مقابل این حرکت روشنگری نمایند.

 

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.1917 sec