شناسه خبر: 7936 منتشر شده در مورخ: 1396/5/23 ساعت: 11:11 گروه: خوزستان  
مسئول بسیج رسانه خوزستان:

تامین امنیت شغلی و روانی خبرنگاران پیش نیاز ایجاد امنیت روانی جامعه توسط رسانه هاست

نوروزیان گفت: وظیفه رسانه و خبرنگار متعهد ایجاد امنیت روانی در جامعه است اما پیش نیاز آن امنیت شغلی و روانی خود اوست که باید تامین شود.

تامین امنیت شغلی و روانی خبرنگاران پیش نیاز ایجاد امنیت روانی جامعه توسط رسانه هاست

به گزارش بسیج رسانه خوزستان، عادل نوروزیان مسئول بسیج رسانه خوزستان اظهار داشت: خبرنگاران متعهد باید هوشیار و بصیر باشند و بتوانند در هر لحظه اولویت های اصلی جامعه و نظام اسلامی را تشخیص داده و جای اولویت های اصلی و فرعی را عوض نکنند.

 

وی افزود: بر اساس فرمایشات صریح مقام معظم رهبری نقد و نظارت از وظایف ذاتی خبرنگاران است که البته  نباید با سیاه نمایی اشتباه گرفته شود. برخلاف سیاه نمایی که بر اساس حب و بغض شخصی یا اهداف و اغراض سیاسی و جناحی است نقد رویکردی اصلاحی داشته و بر اساس مستندات استوار است و این یکی از وظایف خبرنگاران متعهد و دلسوز است.

 

مسئول بسیج رسانه خوزستان تصریح کرد: برای اینکه خبرنگاران متعهد و انقلابی به این وظیفه خطیر و اصلی خود که اصلاح جامعه را در پی دارد، بپردازند باید به لحاظ ذهنی آرامش داشته باشند و این مستلزم آن است که نهاد های متولی در این حوزه رسانه ها به ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جهت رفع دغدغه های معیشتی و صنفی این قشر فرهیخته نهایت تلاش را انجام دهند و ارائه خدمات به خبرنگاران صرفاً محدود به روز خبرنگار و شعارها و وعده های داده شده در این روز نباشد.

 

نوروزیان در پایان تاکید کرد: وظیفه رسانه و خبرنگار متعهد ایجاد امنیت روانی در جامعه است اما پیش نیاز آن امنیت شغلی و روانی خود اوست که باید تامین شود، بنابراین مشکلات معیشتی و صنفی آنها باید در اسرع وقت و بدون شعار دادن حل شود تا بتوانند به وظایف خطیر خود عمل کنند. بسیج رسانه نیز به عنوان صدای رسای رسانه های متعهد در راستای احقاق حقوق خبرنگاران از هیچ تلاشی کوتاهی نمی کند.

 

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.0420 sec