شناسه خبر: 7899 منتشر شده در مورخ: 1396/5/21 ساعت: 09:56 گروه: خراسان رضوی  

مراسم تجلیل از اصحاب رسانه مشهد به روایت روزنامه خراسان

روزنامه خراسان رضوی در گزارشی به تشریح جزئیات مراسم تجلیل از اصحاب رسانه خراسان رضوی که به‌همت بسیج رسانه خراسان رضوی در مشهد برگزار شد پرداخته است.

مراسم تجلیل از اصحاب رسانه مشهد به روایت روزنامه خراسان

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی، صبح پنج شنبه، پردیس سینمایی هویزه مشهد میزبان مراسم تکریم از خبرنگاران بود؛ مراسمی که به همت بسیج رسانه خراسان رضوی، اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و این مجموعه سینمایی برگزار شد تا خداقوتی باشد به خبرنگاران استان که در طول یک سال گذشته برای انجام وظیفه رسانه ای خود همت و تلاش دوچندان کرده بودند. این محفل مهمان ویژه ای هم داشت؛ «حاج حیدر رحیم پور ازغدی» نویسنده صریح القلم خراسانی که در جمع خبرنگاران و مسئولان حضور یافت وتجلیل از او بخش ویژه این مراسم بود.

کار خبرنگاران متعهد، استمرار راه انبیاست

در ابتدای این مراسم، مدیرکل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، خبرنگاران را پشتیبانان فرهنگی و پیروان واقعی و اصیل خط انبیا برشمرد و گفت: پیامبران مسئولیت ابلاغ پیام الهی، نظارت بر رفتار امت و گوشزد کردن حقایق را بر عهده داشتند و باورمان این است که خبرنگاران نیز همین مسیر را دنبال می کنند.

حجت‌الاسلام «حسینی زهانی» تصریح کرد: خبرنگاران متعهد ما به فرهنگ ملی و مذهبی و نظام ارزش های الهی و انسانی اعتقاد و باور جدی دارند و این همان استمرار راه انبیاست.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، سخنران بعدی این مراسم بود که با گرامی داشت یاد شهدای رسانه به ویژه شهیدان آوینی، صارمی و خزاعی، اظهار کرد: شما خبرنگاران می توانید در بصیرت افزایی و هدایت جامعه به سمت خیر اثرگذار باشید و در حقیقت در نبرد امروز با دشمنان، شما افسران جنگ نرم هستید.

سردار «علی اکبر نجاتی» با اشاره به این که ترویج فرهنگ دفاع مقدس، زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت و توجه به اصل جهاد و مقاومت از وظایف اصحاب رسانه است، افزود: اگرچه امروز دشمن با ما در نبرد نظامی نیست، اما در جبهه های مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و علمی در حال جنگ با ماست و خبرنگاران باید در این جبهه ها قلم بزنند.

تقدیر از اصحاب رسانه

تجلیل از پیش کسوتان و خبرنگاران برگزیده رسانه های مکتوب و مجازی استان، پایان بخش این مراسم بود. در این بخش از فعالان رسانه ای در حوزه هایی از جمله ایثار و شهادت و سبک زندگی تقدیر شد. همچنین مدیران مسئول روزنامه ها و مسئولان خبرگزاری ها و سایت های خبری استان نیز تجلیل شدند.

در حاشیه:

مدیر مسئول خراسان در ابتدای صحبت های خود به اهمیت احترام و توجه کشورهای مختلف جهان به سرود ملی و نمادها و اسطوره هایشان اشاره کرد و گفت: متاسفانه ما ایرانی ها در این زمینه ضعف داریم و به نمادهای ملی مان کمتر اهمیت می دهیم، خوب است تلاش کنیم فرهنگ احترام کامل به سرود ملی به عنوان یکی از نمادهای کشورمان را گسترش دهیم و هر یک به نوبه خود در زمان پخش آن، این سرود را با احترام زمزمه کنیم.
 این مراسم در سالن شماره یک هویزه برگزار شد و تماشای فیلم سینمایی «ساعت 5 عصر» بخشی از آن بود.
  مجری برنامه، توجه بیشتر به گویش مشهدی در رسانه ها را به عنوان یک درخواست از خبرنگاران مطرح کرد و همین موضوع بهانه ای شد تا از حاضران بخواهد برای تشویق تجلیل شوندگان، از واژه مشهدی «بارِکِلا» استفاده کنند.

 

انتهای پیام/

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.0409 sec