شناسه خبر: 7795 منتشر شده در مورخ: 1396/5/14 ساعت: 08:46 گروه: اخبار  
حجت الاسلام پناهیان در مجمع استادان قشر سازمان بسیج رسانه:

رسانه ها باید زاویه دید و ادبیات خود را برای مردم تغییر دهند/ حقایق باید با ادبیات جدید بیان شود

حجت الاسلام پناهیان گفت: رسانه ها باید زاویه دید و ادبیات خود را برای مردم تغییر دهند و حقایق باید با ادبیات جدید بیان شود .

رسانه ها باید زاویه دید و ادبیات خود را برای مردم تغییر دهند/ حقایق باید با ادبیات جدید بیان شود

 

به گزارش بسیج رسانه،حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان در مجمع استادان قشر سازمان بسیج رسانه برگزار شد، گفت: در عصر جدید مهم‌ترین ابزار جنگ بین قدرت‌ها، رسانه است و این قدرت ها با رسانه در حال پیش برد اهداف خود هستند که آثار آن از سلاح و بمب اتم  نیز بیشتر است.

 

 وی افزودبحث نفوذ در رسانه‌ها را باید جدی گرفت، بررسی این موضوع یک امر حیاتی است.

 

حجت الاسلام پناهیان با اشاره به وصیت حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر عدم انحراف در رسانه‌ها گفت: متاسفانه اهمیت رسانه را آن گونه که امام و رهبری توصیه فرموده‌اند به عنوان فکر و اندیشه، معیار قرار دهند انجام نداده اند.

 

وی تصریح کرد: زحمت‌های بسیج رسانه که به صورت جهادی در این موضوعات قابل تقدیر است و احتیاج به گسترش همه جانبه این فعالیت‌ها دارد، بهترین نیروهای بسیجی در عرصه رسانه، بایستی توسط این سازمان به کار گرفته شود و هوشمندانه ترین فعالیت‌ها در عرصه رسانه طرح ریزی کنیم.

 

استاد بسیج رسانه افزود: بسیاری از متفکرین کشور در رشته‌های فنی وارد می‌شوند و این وظیفه بسیج است تا با استعداد یابی و جذب افراد متخصص در حوزه‌های مختلف ایثارگرانه وارد عرصه رسانه شود.

 

وی افزود: رسانه ها باید زاویه دید و ادبیات خود را برای مردم تغییر دهند. حقایق باید با ادبیات جدید بیان شود . ارتباط مردم با رسانه در این جاست که خود را نشان میدهد.  اصحاب رسانه  باید دریافت خود را طوری بیان کنند که مرم به راحتی  آن را بفهمند.

 

حجت الاسلام پناهیان  در ادامه افزود: اگر حاکمیت رسانه، دینی و با هدف ارتقاء سطح فرهنگ دینی و آموزه های اخلاقی و در خدمت انسان متعالی باشد هیچ تضادی میان دین و تکنولوژی نیست.

 

استاد بسیج رسانه تصریح کرد: رسانه ها هویت ابزاری دارند و می تواند در خدمت اندیشه ها و افکار مختلفی قرار گیرد. اگر در اختیار متدینان و مؤمنان باشد ارگان دین و مروج خدا باوری می شود و نقش تربیتی و معنوی را به اندازه ظرفیت رسانه ای خود بروز و ظهور پیدا می کند. باز از مرحوم امام نقل شده است که فرمودند: "رسانه ها مربی ملتند. باید تربیت کنند کشور را افراد یک کشور را و باید خدمت کنند به ملت".

 

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.0388 sec