شناسه خبر: 7706 منتشر شده در مورخ: 1396/5/2 ساعت: 15:40 گروه: استان ها  
رئیس سازمان بسیح رسانه استان زنجان:

مشارکت رسانه ها و جهادی عمل کردن لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی است

رئیس سازمان بسیج رسانه استان زنجان گفت: مشارکت رسانه ها و جهادی عمل کردن لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور است.

مشارکت رسانه ها و جهادی عمل کردن لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی است

به گزارش بسیج رسانه

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، عبداله جعفری اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی بیش از اینکه یک موضوع اقتصادی باشد، یک پدیده فرهنگی است که برای اجرایی شدن اهداف آن لازم است تغییرات اساسی در باورهای ذهنی ما ایجاد شود.
وی اظهار کرد: اگر رسانه ها بتواند از همه ظرفیت خود استفاده کند، قطعاً می‌تواند تأثیرات شگرفی در وضعیت فرهنگی مردم که از اصلی‌ترین دغدغه‌های مقام معظم رهبری است به وجود آورد.
جعفری با اشاره به اهداف تو رسالت رسانه ها گفت: رسانه بعنوان ابزار بسیار تاثیر گذار در عرصه اقتصاد مقاومتی  می تواند نقش کلیدی در فرهنگ سازی و گفتمان سازی ایفا نماید.
رئیس سازمان بسیج رسانه  استان زنجان با بیان اینکه  از ویژگی‌های بارز اقتصاد مقاومتی جهاد بودن، انعطاف پذیری، فرصت ساز ، تولید محور بودن، درون‌زا، پیشرو،  برونگرا و کارآفرین است.
وی با اشاره به اینکه متأسفانه در گذشته  بسیاری از فرصت‌های طلایی را از دست دادیم و در بحث الگوی مصرف و حمایت از تولید داخل تمایل بخشی از جامعه به استفاده از کالاهای خارجی معطوف گردید.
رئیس سازمان بسیج رسانه  استان زنجان گفت: مشارکت عمومی مردم و جهادی عمل کردن لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور است و در کار جهادی یعنی انجام دادن کار به گونه‌ای که منافع شخصی فدای منافع عمومی شود.
وی با بیان اینکه تاکید اقتصاد مقاومتی به حداکثر رساندن مشارکت مردم، تسهیل و تشویق همکاری‌های جمعی، ارتقای درآمد و نقش طبقات کم درآمد و متوسط، علمی کردن و دانش بنیانی اقتصاد و تغییر شیوه‌های تولید از سنتی به علمی، محور قراردادن رشد بهره‌وری، ایجاد بستر رقابت بین مناطق و استان‌ها،کاهش شدت انرژی و تقویت سرمایه انسانی است.

جعفری در ادامه تاکیدات اقتصاد مقاومتی افزود: تقویت تولید داخلی، ترویج مصرف کالاهای داخلی، حمایت هدفمند از صادرات و تشویق سرمایه گذاری خارجی برای تولیدات صادرات محور و توسعه پیوندهای راهبردی با کشورهای منطقه به ویژه همسایگان از مهمترین مولفه های اقتصاد مقاومتی است.
جعفری در ادامه داد: اصلاح ساختار  و حذف دستگاه‌های مانع تراش در راه اقتصاد ایران و  قطع وابستگی بودجه به نفت و همچنین تبدیل اقتصاد مقاومتی به گفتمان فراگیر و رایج ملی از عناصر مهم تاثیرگذار در پیشبرد برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در کشور است.
وی تصریح کرد: نتایج و پیامدهای حاصل از اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی شامل اشتغالزایی با رویکرد بهره‌وری، حضور و مشارکت فعال مردم، انجام سرمایه‏‌گذاری‌های داخلی و خارجی در کشور، ایجاد درآمدهای پایدار و بالا رفتن رشد اقتصادی و همچنین بهبود توزیع درآمد در راستای کاهش فقر است.

 

 

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.1599 sec