شناسه خبر: 7602 منتشر شده در مورخ: 1396/4/26 ساعت: 00:58 گروه: استان ها  
رئیس کل دادگستری گیلان؛

عفاف و حجاب موجب حفظ کرامت زن در جامعه می شود

رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به اهمیت عفاف و حجاب گفت:رعایت عفاف و حجاب موجب حفظ کرامت زن در جامعه می شود.

عفاف و حجاب موجب حفظ کرامت زن در جامعه می شود

به گزارش بسیج رسانه استان گیلان، احمد سیاوش پور در همایش عفاف و حجاب که در سالن همایش های دادگستری استان برگزار شد، با اشاره به اهمیت رعایت عفاف و حجاب در جامعه اظهار کرد:رعایت عفاف و حجاب موجب حفظ شخصیت و کرامت زن در جامعه می شود.

وی با بیان اینکه در جهان سه نظر و دیدگاه درباره زنان وجود دارد،افزود:در دیدگاه غربی نگاه بر مدار ازادی مطلق زن است،در این دیدگاه زن به عنوان عنصری تزیینی ویترینی در نمایش و تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرد.
 
رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه دیدگاه نوع دوم به زن نگاهی است که بر ایدئولوژی متحجرانه و بدون حضور در اجتماع است،یاداور شد:در کشور عربستان به زنان از این دیدگاه نگریسته می شود.
 
رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه در دیدگاه سوم،زن به عنوان یک عنصر پر اهمیت در جامعه است و با ویژگی هایی که خداوند خلق کرده می تواند در جامعه حضوری فعال داشته باشد،ادامه داد:در اسلام زنان دوشادوش مردان،هم کانون خانواده را استحکام می بخشند و هم عضو موثر جامعه در بخش های مختلف هستند.
 
سیاوش پور توانایی زنان مسلمان را در عرصه های مختلف مثال زدنی خواند و گفت:بسیاری از سیاستمداران، نخبگان و متخصصان ما را در عرصه های مختلف زنان تشکیل می دهند.
 
وی مسائل فرهنگی و اجتماعی را از مهمترین دغدغه های مقام معظم رهبری برشمرد و خاطرنشان کرد:متاسفانه در پرونده های قضائی شاهدیم برخی عملکردها از رفتارهای  غربی هم غربی تر است.
 
رئیس کل دادگستری گیلان در پایان با اشاره به استقرار حاکمیت دینی در جامعه اسلامی،افزود:امروز دشمن با تمام توان در راستای تغییر نگرش ها در جامعه تلاش دارد.


انتهای پیام

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.0421 sec