شناسه خبر: 7600 منتشر شده در مورخ: 1396/4/26 ساعت: 00:43 گروه: استان ها  
همسر شهید مدافع حرم امیررضا علیزاده:

نسبت به ابتدایی‌ترین توقع شهدا در جامعه بی‌توجهی نشود

همسر شهید مدافع حرم امیررضا علیزاده با اشاره به تأکید شهدا مبنی بر حفظ حجاب و عفاف در جامعه گفت: ابتدایی‌ترین توقع شهدا که همان رعایت حجاب و عفاف است در جامعه بی‌توجهی می‌شود.

نسبت به ابتدایی‌ترین توقع شهدا در جامعه بی‌توجهی نشود

به گزارش بسیج رسانه استان گیلان، زهرا ایمان‌پور  در جمع خبرنگاران با انتقاد از وضعیت حجاب در جامعه اظهار کرد: وضعیت عفاف و حجاب در جامعه ما روزبه‌روز در حال بدتر شدن است.

وی بابیان اینکه نسبت به ابتدایی‌ترین توقع شهدا بی‌توجهی می‌شود، افزود: شهدا از عزیزترین چیزی که جانشان باشد گذشته‌اند و شهید شده‌اند اما مشاهده می‌کنیم ابتدایی‌ترین توقعشان که رعایت عفاف و حجاب است توجهی نمی‌شود.

همسر شهید مدافع حرم امیررضا علیزاده گفت: ما روزبه‌روز علاوه بر اینکه هیچ پیشرفتی نداریم متأسفانه پسرفت هم می‌کنیم.

ایمان‌پور بابیان اینکه دغدغه‌ها در حوزه حجاب زیاد است، خاطرنشان کرد: شهدا توصیه‌شان این بود که حجاب اسلامی در جامعه رعایت شود و همین فرمایش شهدا حجت را بر همه تمام می‌کند چه آن‌هایی که پاسدار حجاب‌اند و چه آن‌هایی که توجهی به حجاب ندارند.

وی با اشاره به پنداشت برخی از زنان مبنی بر اینکه مدعی هستند چیزی در دلشان نیست و فقط ظاهر نامناسبی دارند، اظهار کرد: علاوه بر اینکه باید درون خود را از فساد و تباهی عاری کرد باید در ظاهر هم محجبه بود و خود را آراسته ساخت.

همسر شهید مدافع حرم علیزاده با ابراز اینکه هر چه در ذهن است باید ظاهر انسان نیز باید بیانگر آن باشد، گفت: ممکن است کسی نماز خود را بخواند و روزه هم بگیرد اما حجاب درستی ندارد و می‌گوید چون دلش پاک است، کافی است درحالی‌که همان دینی که به آن امر بر خواندن نماز و گرفتن روزه می‌کند بر رعایت حجاب نیز تأکید دارد.

ایمان‌پور بابیان اینکه بی‌حجابی زنان در جامعه موجب تباهی می‌شود، گفت: خانمی که در جامعه من زندگی می‌کنی و حجاب درستی نداری بدان برای من خدا یک حجابی قرار داده که اگر این امر خدا را شما اطاعت نکنی موجب تباهی جامعه‌ات می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر من حجاب می‌کنم برای این است که اگر روزی شوهر شما نتوانست نگاهش را کنترل کند به گناه نیفتد و زندگی شما به تباهی کشانده نشود.

همسر شهید علیزاده با اذعان به اینکه حجاب محدودیت نیست، بیان کرد: حجاب رازهای بزرگی را در خود دارد که یکی از آن‌ها حفظ جامعه است.

ایمان‌پور با تأکید بر اینکه حفظ جامعه همچون حفظ خانواده ارزشمند است، گفت: ممکن است کسی بگوید که شوهر من این‌گونه دوست دارد اما من به شما اعلام می‌کنم که کاملاً اشتباه می‌کنید و می‌تواند خودتان شوهرانتان را آگاه کنید.

وی بابیان اینکه نباید به خاطر هوا و هوس گذرای خود جامعه را دچار فساد و تباهی کنیم، گفت: وظیفه ما است که نسبت به مقوله حجاب پایبند باشیم و مطمئن باشیم جامعه ما از این وضعیتی که دارد بیرون می‌آید.

انتهای پیام/

 

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.0866 sec