شناسه خبر: 7599 منتشر شده در مورخ: 1396/4/26 ساعت: 00:39 گروه: استان ها  
همسر شهید مدافع حرم حسینعلی پورابراهیمی:

مادران نقش به سزایی در عفیفه کردن دختران دارند/زنان گیلانی الگوی حجاب باشند

همسر شهید مدافع حرم حسینعلی پورابراهیمی با انتقاد از وضعیت بدحجابی در جامعه به نقش مادران در عفیفه کردن دختران اشاره کرد و گفت: رعایت عفاف و عفت ربطی به دین و مذهب ندارد.

مادران نقش به سزایی در عفیفه کردن دختران دارند/زنان گیلانی الگوی حجاب باشند

به گزارش بسیج رسانه استان گیلان، لیلا دانا در  جمع خبرنگاران، از وضعیت بدحجاب در جامعه انتقاد و اظهار کرد: همه آگاهی دارند که وضعیت حجاب در جامعه مورد رضایت هیچ‌کس و در حد یک کشوری که اسلامی است نیست.

وی بابیان اینکه تقریباً چیزی که در این موضوع کمرنگ است ناکافی بودن کار فرهنگی در این رابطه است، افزود: حجاب فرهنگ‌سازی است که از خود خانواده‌ها باید شروع شود تا به عرصه‌های بالاتر نظیر مدارس، دانشگاه‌ها و جامعه ختم شود.

همسر شهید مدافع حرم حسینعلی پورابراهیمی با اذعان به اینکه متأسفانه در حوزه حجاب هیچ کاری صورت نمی‌گیرد، گفت: حداقل انتظاری که خانواده‌های شهدا و خانواده‌های مؤمن از مسئولان دارند توجه به مقوله حجاب است و همه باید برای باحجاب کردن جامعه زحمت بکشند.

دانا به‌ضرورت پرداختن به عفت و عفاف در جامعه قبل از باحجاب کردن دختران و زنان تأکید کرد و افزود: کسی که بخواهد عفت را رعایت کن و فرهنگ عفاف را بلد باشد دیگر نیازی نیست که به وی بقبولانیم که حجاب را رعایت کند.

وی با تأکید بر اینکه عفت جدای از دین و مذهب است و کاملاً در حوزه انسانیت تعریف می‌شود، خاطرنشان کرد: در کشورهای اروپایی شاید زنان دین‌دار و بدون مذهب باشند اما خیلی‌ها مسئله عفت و عفاف را رعایت می‌کنند.

همسر شهید پورابراهیمی با اشاره به اینکه رعایت عفت و عفاف در جامعه ربطی به شرع ندارد و در راستای انسانیت است، تصریح کرد: اگر ما بخواهیم فرهنگ عفاف را در جامعه نهادینه کنیم و موضوع عفاف را برای جامعه تشریح کنیم یقیناً در مقوله حجاب مشکل کمتری خواهیم داشت.

دانا به نقش محوری مادران در عفیفه کردن دختران اشاره کرد و افزود: مادرها نقش به سزایی در باحجاب کردن و عفیفه کردن فرزندان دارند چون دختران از مادران خود رویه حجاب و عفاف را یاد می‌گیرند.

وی افزود: اگر مادر و پدری موضوع حجاب و عفاف را در خانه خودش خوب تبیین کند به‌تبع وقتی بچه وارد اجتماع می‌شود رعایت می‌کند و ما شاهد جامعه‌ای از فرزندان عفیفه خواهیم بود.

همسر شهید پور ابراهیمی بابیان اینکه مادران بدانند که اگر دختران و پسرانشان عفت را رعایت کنند به نفع خودشان است و بعد به جامعه نفع خواهند رساند، تصریح کرد: نباید بر سر جناح‌بازی و مسائل فرعی بعد انسانی خود را کنار بگذاریم و متأسفانه کار از حجاب و عفاف فراتر برود و در بسیاری از مواقع انسانیت زیر سؤال برود.

انتهای پیام/

 

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.0754 sec