شناسه خبر: 7556 منتشر شده در مورخ: 1396/4/22 ساعت: 12:04 گروه: اخبار  
روح افزا خطاب به مسئولین:

الگو سازی نخواستیم، فقط بی حجابی را ترویج نکنید

عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان خطاب به مسئولین گفت: نمیخواهد الگو سازی برای حجاب داشته باشید، بی حجابی را ترویج نکنید؛ نه تنها نکته مثبت الگویی معرفی نمیشود بلکه بی حجابی ترویج میشود

الگو سازی نخواستیم، فقط بی حجابی را ترویج نکنید

روح افزا، عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان، در گفت و گو با خبرنگار سیج رسانه با بیان اینکه  یکی از نقاط ضعف جامعه نداشتن تبیین الگوی حجاب است گفت: چطور میشود در یک مملکت شیعه و معتقد به ائمه بگوییم الگویی مانند حضرت زهرا وجود ندارد؟ ما در حوزه جهاد و شهادت بی نهایت الگو داریم چه برسد به مدل زندگی و روابط؟ اما نقطه ضعف ما، نداشتن یک تبلیغ موثر و تبیین نکردن الگوهای حجاب است.

وی افزود: شاید برای تبلیغ حجاب بهتر است مدل زندگی الگوها را مطابق با امروز برای جوانان باز کنیم و توضیح دهیم.

روح افزا با اشاره به اینکه نقطه ضعف درعفاف و حجاب، خود مسئولین هستند گفت:مزایا و تبیین این موضوع در وزارت علوم، اموزش پرورش، صدا سیما تبلیغ و بیان نشده است؛ این ادارات باید همانگونه که درباره فست فود تبلیغ منفی میکنند درباره حجاب تبلیغ مثبت انجام دهد.

این عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان بیان کرد: موسیقی، فیلم، تاتر،کتاب و... در جامعه فرهنگ ساز است اما در کدام کتاب و تاتر میتوان به خوبی بحث حجاب را دید؟ بیشتر محتوای درونی فیلمهای اکران شده بی عفتی و بی حجابی است.

روح افزا خطاب به مسئولین صراحتا گفت: مرا به خیر تو امید نیست، شر مرسان؛ نمیخواهد الگو سازی برای حجاب داشته باشید، بی حجابی را ترویج نکنید؛ نه تنها نکته مثبت الگویی معرفی نمیشود بلکه بی حجابی ترویج میشود. چند سال است که قانون مصوب عفاف و حجاب داریم؟ کی گفتیم ای جوان حجاب به چه دردت میخورد؟

وی ادامه داد: چگونه باید الگویی برای حجاب ساخت زمانی که معاونت امور زنان همایشی در حمایت از تن فروشی میگذارد و وزارت بهداشت هم کارت صادر میکنه؟ چه کسی لوازم ارایش سرطان زا و ساپورت و فرهنگ ابتذال غربی را وارد کشور میکند؟ خانواده ها و جوانان  اگاهی ندارند.

این عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان گفت: باید دانست که حجاب از دیدگاه قران فقط مخصوص زنان و برای پوشش نیست؛ برای راه رفتن، حرف زدن، نوع رفتار و اختلاط و... تعریف شده است.

روح افزا در پایان با بیان اینکه ما نیازمند معرفی الگو های اسلامی هستیم تصریح کرد: اگرجوانان را با ادله های محکم و پر محتوا راضی نکنیم، نشان دهنده ی این است که کار درست و بزرگی برای اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب انها نکردیم و در قیامت درگیر اینده جوانان هستیم.ما وظیفه داریم درباره علت حجاب به جوانان توضیح دهیم.

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.1429 sec