شناسه خبر: 7528 منتشر شده در مورخ: 1396/4/21 ساعت: 14:27 گروه: آذربایجان غربی  

حجاب در حفظ سلامت اخلاقی جامعه نقش موثری دارد

مدیر حوزه علمیه بانوان الزهرا(س) ارومیه گفت: امروز یک خیزش عمومی می بایست از طرف نهادهای فرهنگی برای ارتقای ارزش حجاب در جامعه صورت گیرد.

حجاب در حفظ سلامت اخلاقی جامعه نقش موثری دارد

به گزارش بسیج رسانه  آذربایجان غربی،راضیه پورحیدر پیش از ظهر امروز در تجمع مدافعان حریم خانواده در ارومیه که به مناسبت گرامیداشت ۲۱تیرماه روز ملی «عفاف و حجاب» ترتیب یافت حجاب را با ارزش ترین یادگارهای حضرت فاطمه(س) و حضرت زینب(س) عنوان کرد و گفت: یکی از مهترین آثار حفظ عفاف و حجاب در جامعه بر اساس روایات اسلامی، حفظ کرامت و شخصیت زنان و تحکیم بنیان خانواده و تقویت آن می باشد.


وی ۲۱ تیرماه را یادآور به خاک و خون کشیده شدن مردم مومن و متدین مسجد گوهر شاه به دست رضاشاه عنوان کرد و افزود:  جایگزینی ارزش های غربی در جامعه و رواج بی هویتی و بی دینی از توطئه هایی بود که همواره رضا شاه با تبعیت از غربی ها در سدد پیاده کردن آن در کشور بود.


مدیر حوزه علمیه بانوان الزهرا(س) ارومیه با اشاره به اهمیت حجاب در وصیت نامه شهدا ادامه داد: تاکید بر حفظ حجاب و ارتباط آن با کرامت انسانی زنان در وصیت نامه شهدا بگونه ای است که بطور مثال برخی شهدا در وصیت نامه خود نوشته اند: “سیاهی چادر تو از خون من کوبنده تر است”.


پور حیدر به نقش کلیدی حجاب در حفظ سلامت اخلاقی جامعه نیز تاکید کرد و گفت: امروز یک خیزش عمومی می بایست از طرف نهادهای فرهنگی برای ارتقای این ارزش اسلامی در جامعه انجام گیرد.


وی تاریخچه حجاب را مربوط به همه ادیان دانست و اظهار داشت: با بررسی تاریخ می توان دریافت که فرهنگ حجاب و پوشش حتی ریشه در قبل از تاریخ اسلام نیز دارد.


مدیر حوزه علمیه بانوان الزهرا(س) ارومیه در خصوص حکمت وجوب حجاب زن از دیدگاه قران نیز افزود: پاکیزگی معنوی وجلوگیری از فحشا و آرامش روحی برای زنان و مردان جامعه از جمله فلسفه های حفظ عفاف و حجاب در جامعه می باشد.


پور حیدر تصریح کرد: از این رو جا دارد برنامه ریزی های گسترده ای از طرف خود مردم و همینطور مسولان برای حفظ این ارزش در جامعه و همینطور آگاهی بخشی برای دختران و زنان درباره حفظ حجاب صورت گیرد.


وی تصریح کرد: البته تلاش مسولان نه بصورت فورمالیته و اینکه فقط بخواهند آیین نامه ها و دستور العمل ها را اجرا شده  عنوان کنند، بلکه باید آنچه که طبق سفارش دین و اسلام است عمل نمایند.

در این مراسم معاون هماهنگ کننده سپاه شهدا، فرمانده محترم سپاه ارومیه، نمایندگی ولی فقیه در سپاه ارومیه،مسئول سازمان بسیج رسانه استان نیز در این مراسم حضور داشتند.

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.0747 sec