شناسه خبر: 7514 منتشر شده در مورخ: 1396/4/20 ساعت: 19:52 گروه: استان ها  
فرمانده سپاه ناحیه رضوانشهر در جمع خبرنگاران بسیجی؛

برپایی راهپیمایی در حمایت از حافظان صیانت از عفاف و حجاب در رضوانشهر استان گیلان

فرمانده سپاه ناحیه رضوانشهر گفت: حجاب اسلامی یک اصل محوری در طهارت روحی و عفت عمومی جامعه است که نقش چشم‌گیری در پیشگیری از مفاسد اخلاقی و مصونیت فردی و اجتماعی را دارد.

برپایی راهپیمایی در حمایت از حافظان صیانت از عفاف و حجاب در رضوانشهر استان گیلان

به گزارش بسیج رسانه استان گیلان، سید اکبر قاسمی امروز در جمع خبرنگاران عضو کانون بسیج رسانه این شهرستان با گرامیداشت فرارسیدن هفته عفاف و حجاب اظهار کرد: در قرآن مجید بیش از ده آیه در مورد حجاب و حرمت نگاه به نامحرم وجود دارد که به اهمیت عفاف و حجاب توصیه‌شده است و یکی از آیات آیه 59 سوره احزاب است.

 فرمانده سپاه ناحیه رضوانشهر بابیان اینکه پوشش و حجاب اسلامی یک اصل محوری در طهارت روحی و عفت عمومی جامعه به‌شمار می‌رود افزود: عفاف و حجاب نقش چشمگیری در پیشگیری از مفاسد اخلاقی و ایجاد مصونیت فردی و اجتماعی را دارد.

 قاسمی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره حجاب افزود: چادر بهترین نوع حجاب و نشانه‌ای ملی است و منافاتی با هیچ نوع تحرکی هم در زن ندارد اگر واقعاً بنای تحرک، کار اجتماعی و کار سیاسی و کار فکری باشد لباس رسمی زن می‌تواند چادر باشد که بهترین نوح حجاب است.

  فرمانده سپاه ناحیه رضوانشهر تصریح کرد: زن مربی بشر است و می‌تواند با تربیت صحیح فرزند، امتی را رهایی بخشد جایگاه والای این گوهر آفرینش اقتضا می‌کند که در صدف حجاب قرار گیرد تا ارزش او حفظ شود و فلسفه حجاب بالا بردن درجه و اعتبار زن است، حرمت بخشیدن به زن است و مبارزه با نفس است و ایجاد امنیت زن است و حجاب نشانه کمال زن است.

وی با اذعان به اینکه دشمنان قسم‌خورده نظام امروز تمام توان خودشان را برای بی‌عفتی تا مردان وزنان ما می‌کنند گفت: دشمن از طریق جنگ نرم، تهاجم و ولنگاری فرهنگی، تحکیم بنیان خانواده را هدف گرفته و خانواده‌ها  باید با بصیرت دوست را از دشمن   تشخیص داده و اجازه ندهند برخی افراد در داخل صیانت و حرمت زنان ما را با ترویج فرهنگ غربی و ولنگاری فرهنگی زیر سؤال ببرند.

قاسمی خاطرنشان کرد:  امروز وظیفه همه آحاد ملت است که فریضه واجب امربه‌معروف و نهی از منکر را در سرلوح کار خود قرار دهند و کسانی که قصد دارند با ولنگاری فرهنگی حرمت‌ها را بشکنند و ارزش‌ها را زیر سؤال ببرند تذکرات لازم داده می‌شود.

 وی افزود: بسیجیان  سپاه رضوانشهر از تاریخ 17، تیرماه در قالب گروه‌های امربه‌معروف و نهی از منکر در سطح شهرستان و حتی کنار سواحل، حضور پیدا می‌کنند و اگر کسانی بخواهند حرمت‌شکنی کرده و دنبال ترویج فرهنگ ابتذال غربی باشند تذکرات لازم را خواهند داد.

فرمانده سپاه ناحیه رضوانشهر  گفت: جهت دفاع از آمران به معروف و نهی از منکر و حفظ صیانت از عفاف و حجاب راهپیمایی در تاریخ 21 تیرماه ساعت 9 صبح از جلوی ناحیه سپاه تا مصلی رضوانشهر برگزارمی شود.

وی بابیان اینکه  بسیجیان حمایت قاطع خود از مواضع متین انقلابی آیت‌الله آملی لاریجانی ریاست محترم قوه قضاییه در برخورد با متظاهران بدحجاب اعلام می‌کنند گفت: از دستگاه‌های اجرایی می‌خواهیم تا بر اساس بند 3 قانون اساسی مبنی بر تلاش دولت با در اختیار گرفتن  تمامی امکانات خود برای رشد فضائل اخلاقی و مبارزه با فساد و تباهی بکار گرفته و به وظیفه خود به‌طورجدی عمل کنند.

انتهای پیام/

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.0933 sec