شناسه خبر: 7414 منتشر شده در مورخ: 1396/4/10 ساعت: 13:10 گروه: استان ها  
رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان:

دوقطبی‌سازی رسانه‌ای مردود است

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه رسانه‌ها سه وظیفه مهم نقد و نظارت، اطلاع‌رسانی و تبادل آرا را بر عهده دارند، گفت: دوقطبی‌سازی رسانه‌ای مردود است.

دوقطبی‌سازی رسانه‌ای مردود است

به گزارش بسیج رسانه استان گیلان، محسن جعفری ظهر امروز در دیدار عیدانه با جمعی از فعالان رسانه‌ای و فضای مجازی استان گیلان با تبریک عید سعید فطر، اظهار کرد: رسانه‌های گیلانی در مدت ماه مبارک رمضانی و به ویژه شب‌های قدر پوشش مناسبی از برنامه‌ها داشتند.

وی با بیان اینکه تهذیب رسانه همواره به عنوان یک مسئله مهم و راهبردی باید سرلوحه هرگونه فعالیت رسانه‌ای باشد، افزود: اخلاق مهمترین ویژگی بارز خبرنگار مسلمان در جهان رسانه است.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان، گفت: عده‌ای در رفتار و عمل رسانه‌ها را به دو گروه منتقد و حامی دولت تقسیم می‌کنند که این گروه‌سازی‌ها به نفع جامعه نیست چرا که رسانه نماینده مردم است و باید با اخلاق حرفه‌ای در خدمت مردم و منافع ملی باشد و نقد یکطرفه یا حمایت یک‌سویه از طرف رسانه سبب ریزش مخاطبان آن رسانه بوده و در کل به نفع پیشرفت و تعالی کشور نیست.

جعفری با تاکید بر اینکه وظیفه رسانه بیان واقعیت‌های حوزه‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی به مردم است، تصریح کرد: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری رسانه‌ها سه وظیفه مهم نقد و نظارت، اطلاع‌رسانی و تبادل آرا را بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها از تبدیل مسائل فرعی به اصلی پرهیز می‌کنند، افزود: مشغول کردن ذهن مردم به مسائل فرعی از اهداف دشمنان انقلاب اسلامی است که مطبوعات باید در ین حوزه بیش از پیش مراقبت کنند.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان گفت: هتک حرمت افراد در فضای مجازی شایسته و جایز نیست و رسانه‌ها باید در حفظ حرمت افراد پیشگام و الگوی سایر کاربران فضای مجازی باشند.

جعفری با اشاره به اینکه رسانه‌ها سبب ارتقای سطح شناخت مردم نسبت به حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، ورزشی و سایر حوزه‌ها هستند، تصریح کرد: درک درست از این مسئله نشان دهنده جایگاه حساس رسانه در ارائه صحیح اخبار است.

وی، دوقطبی‌سازی رسانه‌ای را مردود دانست و خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه با عملکرد درست و منطقی و قانونمند زمینه این دوقطبی‌سازی را فراهم نکنند چراکه جامعه نیازمند آرامش برای رفع مشکلات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان گفت: دوقطبی‌سازی فعالیت‌های رسانه‌ای با بسط و گسترش سبب دوقطبی‌سازی در جامعه بوده که به شدت باید از ان پرهیز شود.

انتهای پیام/

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.0882 sec