شناسه خبر: 7288 منتشر شده در مورخ: 1396/3/22 ساعت: 08:01 گروه: اخبار  
گزارشی از زندگی شهید محسن اسلام دوست

مولود رمضان در دره ماریان حصار دشمن و دنیا را یکجا شکست+عکس

دره ماریان سقز شاهد عروج شهید محسن اسلام دوست است. او در نیمه ماه رمضان به دنیا آمد. جسم و روحش پا به پای انقلاب بزرگ شد. آنقدر تاثیرگذار بود که حتی توسط منافقین نیز تهدید شده بود

مولود رمضان در دره ماریان حصار دشمن و دنیا را یکجا شکست+عکس

به گزارش بسیج رسانه، شهید محسن اسلام دوست در دوم مهر ماه سال١٣٤٣ مصادف با 15ماه رمضان الکریم  ومیلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) هنگام اذان ظهر، در خانواده ای مذهبی در محله ی امام زاده یحیی تهران متولد شد.

محسن ششمین فرزند خانواده بود و صرفنظر از کوچکترین بودنش، به سبب اخلاق ، محبت، شوخ طبعی و خنده رو بودنش در دل خانواده و دوستان بسیار عزیز بود.

دبستان و راهنمایی خود را در مدرسه  کمیلی واقع در خیابان ری گذراند و در دوران دبیرستان بود که اولین بارقه های انقلاب همزمان بر دل ملت ایران بر دل او نیز تابید. محسن در تمام جنبش‌های مردمی و تظاهرات‌ها دست در دست دو برادر بزرگش حضور فعال داشت حتی با وجود سن کمش چندین بار از طرف منافقین تهدید شده بود.

فعالیت‌های شهید محسن اسلام دوست به نقش آفرینی در تظاهرات و گرفتن پادگان و گشت زنی‌های شبانه محدود نمی‌شد. او در کلاس‌های مختلف اعتقادی و مذهبی بسیج حضور فعال داشت.

هنگامی که جنگ تحمیلی آغاز شد، محمدرضا و محمدناصر برادرهای بزرگ‌تر محسن به جبهه‌های جنگ حق علیه باطل شتافتند اما محسن نتوانست برای رفتن به جبهه از پدرش رضایت بگیرد. دلیل اصلی مخالفت پدر، سن کم محسن بود.وقتی به سن سربازی رسید خیلی زود خود را برای انجام خدمت سربازی معرفی کرد. حدود 18 ماه در غرب کشور با دشمن‌های داخلی که اغلب کوموله‌ها بودند جنگید تا اینکه فرمان انتقالی‌اش به همدان صادر شد. تنها 6 ماه از دوره سربازی‌اش باقی مانده بود اما با وجود خطرهای بسیاری که از آنها مطلع بود، داوطلبانه به تیپ جندالله پیوست.

دومین عملیات تیپ جندالله در دره ماریان سقز انجام شد. نیروهای اسلام توسط دشمن محاصره شدند. شهید اسلام‌دوست برای شکستن خط محاصره و آزادی همرزمانش داوطلب شد. او موفق شد حصار دشمن را بشکند و البته در کسب رضای حضرت حق هم موفق شد تا به درجه رفیع شهادت برسد. شهید اسلام دوست در٢٧ مرداد ١٣٦٥ به درجه رفیع شهادت رسید.

انتهای پیام/

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.1135 sec