شناسه خبر: 7160 منتشر شده در مورخ: 1396/2/31 ساعت: 07:30 گروه: اخبار  

افزایش 33 درصدی حضور رسانه‌های خارجی نسبت به انتخابات قبل

حسین انتظامی گفت: با احتساب خبرنگاران مقیم رسانه‌های خارجی و همچنین صدور روادید برای ۲۵۳ خبرنگار در این روزها، مجموعا 570 خبرنگار و عوامل خبری از 245 رسانه، از بیش از 40 کشور جهان، پوشش خبری انتخابات را به عهده داشتند.

افزایش 33 درصدی حضور رسانه‌های خارجی نسبت به انتخابات قبل

به گزارش بسیج رسانه،"حسین انتظامی" معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری باشکوه انتخابات 29 اردیبهشت و حضور حماسی و آگاهانه ملت ایران در انتخابات گفت: وظیفه خود می‌دانم از همه همکاران خوبم در رسانه‌های داخلی که با جدیت در بازنمایی این رویداد بزرگ، نقش داشته‌اند قدردانی کنم.

وی تاکید کرد: سهم رسانه‌ها که مسئولانه، رویدادهای ملی را روایت می‌کنند و در ایجاد آگاهی و شور موثرند، انکار نشدنی است. 

انتظامی اضافه کرد: همچنین از تمامی خبرنگاران و نمایندگان رسانه‌های خارجی که تلاش کردند تصویری عینی از جامعه اسلامی ایران و برگزاری این انتخابات باشکوه را به مخاطبان خود ارائه نمایند، قدردانی کنم.

وی توضیح داد: با احتساب خبرنگاران مقیم رسانه‌های خارجی و همچنین صدور روادید برای 253 خبرنگار در این روزها، مجموعا 570 خبرنگار و عوامل خبری از 245 رسانه، از بیش از 40  کشور جهان، پوشش خبری این انتخابات را برای افکار عمومی جهانی به عهده داشتند که خود این تعداد و تنوع و کیفیت و رتبه رسانه‌های پوشش دهنده، از واقعی بودن و غیر نمایشی بودن مردمسالاری در ایران حکایت دارد.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: این تعداد خبرنگار و رسانه خارجی که نسبت به دوره گذشته انتخابات 33 درصد افزایش داشته است همچنین نشان از موفقیت دیپلماسی رسانه‌ای دارد.

انتظامی با اشاره به دیپلماسی رسانه ای دولت نیز خاطرنشان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مجری این سیاست اصولی دولت یازدهم، با کمک و مسئولیت شناسی سایر دستگاه‌های مرتبط از جمله وزارت امور خارجه و نهادهای امنیتی و انتظامی همواره تلاش داشته است از ظرفیت حضور نمایندگان رسانه‌های خارجی در کشور برای ارائه تصویری واقعی از ملت بزرگ ایران و جمهوری اسلامی استفاده کند و از این طریق به توسعه تعامل سازنده رسانه‌های خارجی با رسانه‌های داخلی کمک کند تا ظرفیت‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و سیاسی کشورمان به جهانیان و منطقه معرفی شود.

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.0772 sec