شناسه خبر: 7106 منتشر شده در مورخ: 1396/2/12 ساعت: 13:20 گروه: اخبار  
فرهنگسرای رسانه شهرداری تهران با همکاری سازمان بسیج رسانه برگزار می‌کند:

اولین برنامه رادیویی با موضوع سواد رسانه‌ای؛ تولید می شود

فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی شهرداری تهران با همکاری سازمان بسیج رسانه اولین برنامه رادیویی با موضوع سواد رسانه‌ای با هدف افزایش توانایی افراد در نقد و کنترل رژیم استفاده از رسانه ها تولید و در فضای مجازی منتشر می کند.

اولین برنامه رادیویی با موضوع سواد رسانه‌ای؛ تولید می شود

به گزارش بسیج رسانه،رئیس فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی شهرداری تهران در این خصوص گفت: فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی شهرداری تهران با همکاری سازمان بسیج رسانه اولین برنامه رادیویی را با موضوع سواد رسانه‌ای با هدف  ایجاد توانایی در افراد برای کنترل برنامه ریزی رسانه ای برگزار میکند که تا به امروز 16 قسمت آن تولید و منتشر شده است.


وی افزود: سواد رسانه‌ای یک نوع درک متکی بر مهارت است که می‌توان براساس آن محتواهای تولیدی  رسانه ها را از یکدیگر تمییز داد، همچنین سواد رسانه‌ای آمیزه‌ای از تکنیک‌های بهره‌وری مؤثر از رسانه‌ها و کسب بینش و درک برای تشخیص رسانه‌های ارزشی از سایر رسانه ها است.

تیمور پور تصریح کرد: سواد رسانه ای فن و تکنیکی است که ما از طریق آن قادر می شویم به عنوان مخاطبی فعال و پویا با پیام های رسانه ای مواجه شویم و در برابر پیام های رسانه ای قدرت تفکیک داشته باشیم.

رئیس فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی شهرداری تهران اذعان داشت: رسانه ها برای ورود ما به دنیایشان منتظر نمی مانند، در عوض پیام های خود را به دنیای ما تحمیل می کنند.  هدف سواد رسانه ای، آگاهانه در معرض رسانه ها قرار گرفتن است.

لازم به ذکر است علاقه مندان می توانند جهت استفاده از این برنامه ها به کانال اختصاصی savadava@ مراجعه نمایند.

این برنامه در روزهای پنجشنبه در شبکه های اجتماعی منتشر می‌شود.


انتهای پیام/

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.0533 sec