شناسه خبر: 7075 منتشر شده در مورخ: 1396/2/4 ساعت: 15:00 گروه: خراسان رضوی  
رئیس بسیج رسانه خراسان رضوی در نشست «هیئت اندیشه‌ورز» مطرح کرد:

لزوم خنثی‌سازی توطئه‌های رسانه‌ای دشمن در آستانه انتخابات/ راه‌اندازی «مرکز تحلیل و بررسی» بسیج رسانه خراسان رضوی

رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی گفت: رسانه‌ها بایستی در زمینه مقابله با توطئه‌های دشمنان هوشیار باشند و اجازه ندهند که چنین حربه‌هایی فضای اتحاد و همدلی ملت ایران را ذره‌ای تحت تأثیر خود قرار دهد.

لزوم خنثی‌سازی توطئه‌های رسانه‌ای دشمن در آستانه انتخابات/ راه‌اندازی «مرکز تحلیل و بررسی» بسیج رسانه خراسان رضوی

به گزارش بسیج رسانه خراسان رضوی، عباس محمدیان صبح امروز در نخستین نشست «هیئت اندیشه‌ورز» سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی که با حضور جمعی از فعالان حوزه رسانه و مدیران خبرگزاری‌های استان به‌منظور بررسی برنامه‌های سال 96 و همچنین تبیین منشور اخلاقی رسانه‌ها در انتخابات برگزار شد، گفت: با توجه به اینکه در آستانه برگزاری دو انتخابات مهم ریاست‌جمهوری و شوراها قرار گرفته‌ایم لازم است که در این فضا به‌نحو هوشیارانه‌تری گام برداریم و توطئه‌های دشمنان با هدف ارعاب و دوقطبی‌سازی «جنگ» یا «برجام» را خنثی کنیم.

وی در ادامه با اشاره به برنامه‌های سازمان بسیج رسانه در سال 96 گفت: یکی از مهمترین اهداف ما در سال 96، ایجاد هم‌افزایی در جامعه رسانه و به کارگیری از ظرفیت‌های نخبگان استان است که در این زمینه برنامه‌ریزی‌های خوبی صورت گرفته است.

محمدیان تصریح کرد: برنامه‌های امسال علاوه بر آن‌که جنبه رسانه‌ای خود را دارند، باید بر محور شعار سال «اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال» باشند و لازم است در این مسیر به گونه‌ای حرکت کنیم که مسئولانِ هر رده‌ای با کمک رسانه‌ها و جدیت بیشتر در جهت تحقق شعار سال گام بردارند.

رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی در ادامه با اشاره به ضرورت راه‌اندازی نهضت آموزش در فضای خبری-تحلیلی استان گفت: بدون تردید مسئله آموزش از پایه‌های اصلی برنامه‌های ما در سال 96 است و بنا داریم به کمک نخبگان رسانه‌ای به‌شکل قاعده‌مندتری این امر را پیگیری کنیم و ان‌شاءا... به ثمر برسانیم.

محمدیان افزود: علاوه بر حوزه‌هایی نظیر مطبوعات و خبرگزاری‌ها که مستقیماً و به صورت تخصصی با امر رسانه در ارتباط هستند، باید توجه ویژه‌ای به مقوله شبکه‌های اجتماعی و اصولاً فضای مجازی داشته باشیم چراکه دشمن با سوءاستفاده از بعضی ناآگاهی‌ها درصدد تحقق نیات شوم خود برآمده است.

وی اظهار کرد: در فضایی که دشمنان انقلاب اسلامی تجهیزات خود در عرصه جنگ نرم را لحظه‌به‌لحظه تقویت می‌کنند و به هر طریقی آرمان‌های این نظام و انقلاب را هدف گرفته‌اند، نیروهای نخبه و بسیجی ما نباید منعفل باشند و خدای ناکرده از دشمنِ تا بن دندان مسلح غافل شوند.

رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی همچنین از راه‌اندازی «مرکز تحلیل و بررسی» این سازمان خبر داد و گفت: ما باید تمامی اقدامات رسانه‌ای خود را با هدف اعتلای نظام جمهوری اسلامی ایران و رفع مشکلات موجود در جامعه به کار بگیریم و در این عرصه مسائل را مورد واکاوی قرار دهیم؛ مرکز تحلیل و بررسی بسیج رسانه استان نیز قرار است با چنین خط مشی و رویکردی به‌صورت شبکه‌ای به تحلیل فضای رسانه‌ای بپردازد.

محمدیان با اشاره به اقدامات انجام‌شده در راستای تحقق مطالبات اصحاب رسانه خراسان رضوی، تصریح کرد: بر همین اساس و با توجه به فقدان یک مرکز مناسب برای اصحاب رسانه استان، در آینده نزدیک نخستین مرکز تخصصی دپارتمان رسانه‌ای کشور با هماهنگی پارک علم و فناوری در شهر مشهد افتتاح خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی در خاتمه گفت: امیدواریم با همکاری نهادها و تعامل اصحاب رسانه بتوانیم گام‌های بیشتری در جهت توسعه و تعالی رسانه‌ای استان برداریم و در این عرصه به نقطه مطلوبی دست یابیم.

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.0430 sec