شناسه خبر: 7070 منتشر شده در مورخ: 1396/2/3 ساعت: 14:44 گروه: سیستان و بلوچستان  
قدیری‌ابیانه در زاهدان:

ما رئیس‌جمهوری می‌خواهیم که خدا را بزرگتر از کدخدا بداند

محمدحسن قدیری‌ابیانه اظهار داشت: ما رئیس‌جمهوری می‌خواهیم که خدا را بزرگتر از کدخدا بداند و بنده معتقدم باید تغییر بوجود آید.

ما رئیس‌جمهوری می‌خواهیم که خدا را بزرگتر از کدخدا بداند

به گزارش بسیج رسانه، محمدحسن قدیری‌ابیانه، فعال سیاسی مطرح کشور پیش از ظهر امروز با حضور در میان خبرنگاران استان سیستان و بلوچستان به بیان دیدگاه‌های خود در رابطه با مسئله انتخابات ریاست جمهوری آینده کشور پرداخت.

وی در این دیدار که با همت سازمان بسیج رسانه استان سیستان و بلوچستان برگزار شده بود از دغدغه مردم در رابطه با انتخاب رئیس‌جمهور آینده گفت و اظهار داشت: در 8 سال دولت آقای احمدی‌نژاد ایران 600 میلیارد دلار درآمد نفتی داشت که در تاریخ کشور ایران چه قبل و چه بعد آن بی‌سابقه بوده است.

این فعال سیساسی تاکید کرد: در سال 1391 رقم بودجه کشور از تمام سال‌های پیش و بعد بیشتر بوده و رقمی که برای آن مطرح شده است بیش از 61 هزار میلیارد دلال است که از اگر در آمد نفتی 8 سال آقای احمدی‌نژاد را برای هر ایرانی تقسیم کنیم به رقمی معادل 73 دلال در هر ماه می‌رسیم که ناچیز است.

قدیری ابیانه تصریح کرد: ما از این دولت نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که وضع کشور را زیر و رو کند زیرا باید معقولانه به مسئله نگاه کنیم. این دولت متاسفانه تمام مشکلات را وصل به تحریم‌ها کرد و با بهانه‌تراشی برای برجام، به گونه‌ای رفتار کرد و گفت که حتی آب خوردن هم به تحریم‌ها بستگی دارد.

وی تاکید کرد: اگر همانطور که وعده دادند هم می‌شد و تمام تحریم‌ها برداشته می‌شد و درآمد نفتی هم به زمان دولت پیشین برمی‌گشت بازهم مشکلات حل نمی‌شد زیرا کشور به تولید نیاز دارد.

این فعال سیاسی افزود: ما باید به جای دل بستن به بیرون به 80 درصد درون بپردازیم یعنی باید تولید خود را بالا برویم. اینکه ما بیان کنیم باید تحریم‌ها برداشته شود درست است؛ اما اینکه بگوییم با رفع تحریم‌ها همه چیز درست می‌شود اشتباه است.

قدیری ابیانه تاکید کرد: دولت و شخص روحانی در زمینه گره زدن مشکلات به تحریم‌ها افراط کرد و ایشان متاسفانه در حین برگزاری مذاکرات با بیان اینکه آب خوردن هم به تحریم‌ها بستگی دارد دشمن را امیدوار کرد و او را جری‌تر کرد.

وی با بیان علت رکود حاکم بر فضای کشور در زمان دولت آقای روحانی گفت: با یک باور اشتباه رئیس‌جمهور همه چیز را به برجام و مذاکرات ربط داد و این باعث بوجود آمدن باوری غلط در میان مردم شد که تا برجام و مذاکرات برای کارهای مختلف اقتصادی صبر کنند که این مسئله موجب بروز رکود گسترده در کشور شد.

این فعال سیاسی تاکید کرد: اکنون دولت نمی‌خواهد مشکلات خود را قبول کند و برای فرار از آن‌ها به آمارسازی روی آورده است و به طور مثال برای حل مسئله اشتغال به جای اقدام مناسب با تغییر معیار سنجش بی‌کاری، آمار بی‌کاری را پایین آورد.

قدیری ابیانه تاکید کرد: 30 درصد جامعه ما کسانی هستند که حتی یک شاغل هم در خانواده خود ندارند و این آمار بدی است.

وی افزود: در دولت آقای احمدی‌نژاد به این نتیجه رسیده شد که به هر ایرانی یارانه نقدی تعلق بگیرد و بنده معتقدم اصل این قضیه درست اما اینکه به همه بدهند اشتباه است و پس از آن نیز نجلس قانونی را تصویب کرد که دولت 30 درصد پولدار جامعه را شناسایی کند و یارانه آن‌ها را خرج فقرا و بهزیستی کند که دولت جدید زیر بار این قضیه نرفت زیرا معتقد بود که این موجب ریزش آرای آن‌ها می‌شود.

این فعال سیاسی ادامه داد: این دولت برای حفظ محبوبیت و انتخابات یارانه پولدارها را نگرفت و سوال بنده این است که رئیس جمهور باید به فکر مصالح انتخاباتی خود باشد یا مصالح مردم کشور؟

قدیری ابیانه تاکید کرد: این دولت مصلحت خود مقدم بر مصلحت مردم گذاشته است. ما دنبال کسی هستیم که به درد مردم بخورد و گرنه برای ما چه فرقی دارد که روحانی باشد یا کس دیگر؛ مهم این است که کسی بیاید که به فکر مردم باشد.

وی تصریح کرد: در ماجرای برجام باید تیم مذاکرده کننده اطلاعات درستی را در رابطه با دشمن می‌داشت. این تیم باید علاوه بر اینکه ظرفیت‌های خودمان را می‌شناخت، دشمن را نیز به خوبی می‌شناخت تا با دست پر پشت میز مذاکره بنشیند اما متاسفانه کسانی در تیم مذاکره بودند که خیال کردند می‌توانند با لبخند به نتیجه برسند.

این فعال سیاسی همچنین گفت: تیم مذاکره کننده بنا را بر اعتماد متقابل گذاشتند و به وعده‌های آمریکا اعتماد کردند در حالی که تجربه نشان داده بود به آن‌ها نمی‌شود اعتماد کرد و اگر آن‌ها توافقی را امضا کنند و در مجلسشان هم تصویب کنند باز هم زیر آن می زنند.

قدیری ابیانه تاکید کرد: یکی از مهم‌ترین دلایل شکست  در مذاکرات و برجام این بود که دولت بنا را بر اعتماد به آمریکا گذاشت در حالی که تیمی باید به میز مذاکره می‌رفت که به دشمنی آمریکا واقف بود.

وی تصریح کرد: ما رئیس‌جمهوری نمی‌خواهیم که دروغ می‌گوید؛ ما رئیس جمهوری نمی‌خواهیم که وعده صد روزه می‌دهد و بعد زیر آن می‌زند و دیگران را که به یاد او می‌آورند دروغ‌گو خطاب کند. متاسفانه آقای روحانی به صراحت دروغ می‌گوید.

این فعال سیاسی افزود: ما رئیس‌جمهوری می‌خواهیم که در برابر بیگانه با عزت برخورد کند و خود را حقیر نکند؛ متاسفانه آقای روحانی در نیویورک در دیدار با اولاند، رئیس جمهور فرانسه با دو دست خود دست اولاند را ی‌گیرد و از او خواهش می‌کند که برخی از هواپیماهای خریداری شده را پیش از انتخابات به او بدهد و از برای انتخابات درخواست کمک می‌کند و این جای تاسفا دارد برای یک ملت که رئیس جمهور آن برای انتخابات دست به دامان دیگران شود.

قدیری ابیانه افزود: زمانی که اولین هواپیما وارد ایران شد جشنی گرفتند که گمان می‌شد ما از دوره شترسواری خارج شدیم و سوار هواپیم شده‌ایم. ما مخالف خرید هواپیمای نو نیستیم اما معتقدیم که نباید عزت ما زیر سوال برود.

وی تصریح کرد: رئیس سازمان اطلاعاتی آمریکا سیا ابراز می‌کند که نگران است با وضع کنونی ایران روحانی رای نیاورد و سوال بنده این است که چرا سازمانی که ترور دانشندان و شخصیت‌های ما را در کارنامه دارد و گروهک ریگی را رهبری می‌کرده نگران آقای روحانی شده است که بماند؟

این فعال سیاسی تاکید کرد: این دولت 4 سال اقتصاد کشور را معطل کرد تا ببیند مذاکرات چه می‌شود در حالی که تفاوتی بین اوباما یا ترامپ وجود ندارد و هدف هردو یکی است.

قدیری ابیانه تاکید کرد: این دولت، دولت کار، تلاش و پیروزی نیست؛ این دولت، دولت راستگویان و درستکاران نیست زیرا دولتی است که دروغ می‌گوید و ما دولت دروغگو نمی‌خواهیم.

وی افزود: این دولت، دولت لیبرال‌ها و مرفحین بی‌درد است همانگونه که می‌بینید در این دولت چند تا از وزرا دارایی هزار میلیاردی دارند. این وزرای هزار میلیاردی درد مردم سیستان و بلوچستان را نخواهند فهمید.

این فعال سیاسی در پایان تاکید کرد: ما رئیس‌جمهوری می‌خواهیم که خدا را بزرگتر از کدخدا بداند و بنده معتقدم باید تغییر بوجود آید.

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.1772 sec