شناسه خبر: 7029 منتشر شده در مورخ: 1396/1/19 ساعت: 10:48 گروه: خوزستان  
مسئول بسیج رسانه خوزستان:

عطش کسب جوایز سینمایی بین المللی عامل سیاه نمایی فیلم سازان از وضعیت کشور است

عادل نوروزیان گفت: متاسفانه تب و عطش رو به گسترش کسب جوایز بین المللی ذهنیت فیلم سازان ما را ناخواسته واداشته تا مطابق نظر کشورهای غربی تصویری مخدوش، سیاه و غم زده از ایران اسلامی به نمایش بگذارند.

عطش کسب جوایز سینمایی بین المللی عامل سیاه نمایی فیلم سازان از وضعیت کشور است

به گزارش بسیج رسانه خوزستان، عادل نوروزیان مسئول بسیج رسانه خوزستان اظهار کرد: مبحث رایجی در فضای رسانه تحت عنوان بازنمایی داریم که در آن قسمتی از حقیقت را نشان می دهیم که مدنظر صاحب رسانه  است و از کنار سایر بخش ها عبور می کنیم.

 

وی افزود: متاسفانه تب و عطش رو به گسترش کسب جوایز بین المللی ذهنیت فیلم سازان ما را ناخواسته واداشته تا با قاب زدن بر روی واقعیت تنها بخشی از کاستی های داخل کشور را که مطابق نظر کشورهای غربی است و تصویری مخدوش، سیاه و غم زده از ایران اسلامی به نمایش می گذارد را به تصویر بکشند. مثلا چنانچه فیلمی در خصوص پایداری و استقامت مادران و همسران شهدا یا پیشرفت های زنان در عرصه علمی در ایران اسلامی ساخته شود مطمئناً مورد پسند جشنواره های بین المللی قرار نمی گیرد اما چنانچه مواردی نظیر حجاب، روابط غیر اخلاقی زن با مرد، بی بند و باری زنان، حقوق همجنس گرایان! و ... به نمایش گذاشته شود بیشتر مورد اقبال غرب قرار می گیرد و این موضوع لاجرم فیلم ساز تشنه جوایز بین المللی را به سوی سیاه نمایی از وضعیت داخل کشور و تمرکز بر روی کاستی های جامعه سوق می دهد.  

 

مسئول بسیج رسانه خوزستان تصریح کرد: نکته اصلی اینجاست که به لحاظ اصول رسانه ای اگر تصویری از یک موضوع بارها در رسانه ها تکرار شود در ذهن مخاطب کلیشه ذهنی به وجود می آورد. به عبارت دیگر مخاطب خارجی که دسترسی به اخبار و اطلاعات موثق از ایران اسلامی ندارد با استناد به این فیلم ها که در غرب به نمایش گذاشته می شود تصویری نامناسب و غلط از داخل ایران در ذهن دارد و این گناهی نابخشودنی است که برای منفعتی شخصی و زود گذر نظیر کسب جوایز بین المللی در مورد کشور خود سیاه نمایی کنیم.

 

نوروزیان در پایان تاکید کرد: به نظر می رسد برای اصلاح این روش فیلم سازان انقلابی باید ورود کنند و با نمایش واقعیت های زندگی ایران اسلامی و موفقیت های کسب شده در حوزه های مختلف پس از انقلاب اسلامی نمایی کامل و حقیقی از کشور را به نمایش بگذارند.

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.0432 sec