شناسه خبر: 6985 منتشر شده در مورخ: 1395/12/23 ساعت: 10:36 گروه: خوزستان  
مسئول بسیج رسانه خوزستان:

خلأ اتاق های اندیشه ورز عامل تقلید برنامه سازان از شبکه های ماهواره ای

نوروزیان گفت: ما در حوزه رسانه و برنامه سازی یا اتاق های اندیشه ورز نداریم یا اگر داریم فقط در حد اسم است و خروجی مناسب ندارند.

خلأ اتاق های اندیشه ورز عامل تقلید برنامه سازان از شبکه های ماهواره ای

به گزارش بسیج رسانه خوزستان، عادل نوروزیان مسئول بسیج رسانه خوزستان با انتقاد از کپی برداری بعضی از برنامه های صدا و سیما از شبکه های ماهواره ای و تقلید از آنها برای جذب مخاطب اظهار داشت: بحث کپی برداری ها به عدم خودباوری و یا عادت به استفاده بی زحمت از دستاوردهای دیگران به جای تکیه بر تلاش و استفاده از خلاقیت خود بر می گردد که در سازمان های دیگر به غیر از صدا وسیما هم بعضا دیده می شود.

 

وی با اشاره به اینکه عده ای فکر می کنند کپی برداری مطلق از برنامه های پرمخاطب خارجی باعث جذب مخاطب در داخل کشور می شود، افزود: این ایده بارها و بارها در میان برنامه سازان داخلی آزموده و دربسیاری از موارد با شکست مواجه شده است، زیرا بافت فرهنگی، دینی و عرفی ما کاملا متفاوت با کشور های خارجی است.

 

مسئول بسیج رسانه خوزستان در بیان علت دیگر گرایش جامعه به شبکه های ماهواره ای عنوان کرد: نکته دوم این است که کشورهای غربی پس از بررسی دقیق مخاطبان مختلف خود و شناسایی نیازهای آنها  در اتاق های اندیشه ورز اقدام به برنامه سازی می کنند که این تطابق نیازها با برنامه های تولیدی منجر به حفظ مخاطبان می شود.

 

این کارشناس حوزه رسانه تاکید کرد: متاسفانه ما شاهد تداوم این روند در کانال های ماهواره ای فارسی زبان هستیم تا جایی که با شناخت مخاطب داخل ایران و تهیه برنامه برای ارضای نیازهای آنها گوی سبقت را از رسانه ملی ربوده اند. برخی با ایجاد شبکه های تخصصی برای همه رده های سنی از کودک تا سالخورده برنامه های مناسب ذائقه آنها تولید می کنند.

نوروزیان در پایان بیان داشت: در مقابل ما در حوزه رسانه و برنامه سازی یا اتاق های اندیشه ورز نداریم یا اگر داریم فقط در حد اسم است و خروجی مناسب ندارند. اگر این اتاق ها خوب عمل می کردند و مخاطب را می شناختند و نیاز سنجی واقعی صورت می گرفت برنامه ها پر بازدید تر بود، هرچند در چند وقت اخیر اقدامات قابل تقدیری صورت گرفته است اما این اقدامات متناسب با حجم تهاجم گسترده رسانه ای علیه نظام ایران اسلامی نیست و در این حوزه نیاز به کار جهادی داریم.

 

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.0426 sec