شناسه خبر: 6671 منتشر شده در مورخ: 1395/11/6 ساعت: 17:30 گروه: اخبار  
سردار غیب پرور در دومین جشنواره ابوذر:

بسیاری از نشریات ما سیاست زده هستند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت:بسیاری از نشریات ما سیاسی نیستند، بلکه سیاست زده هستند.

بسیاری از نشریات ما سیاست زده هستند

به گزارش بسیج رسانه، سردار غلامحسین غیب پرور رییس سازمان بسیج مستضعفین در اختتامیه دومین جشنواره ابوذر که به همت سازمان بسیج رسانه در تالار سوره برگزار شد، گفت: آنچه امروز انقلاب اسلامی نیاز دارد نقش آفرینی به موقع و به جا است، هر نقش آفرینی به موقع و به جا نیست.

وی افزود: در این دو ماهی که در بسیج مشغول شدم بطور دائم با همکاران روی موضوع اثر بخشی بحث و بررسی می‌کنیم زیرا امروز بایستی به این نقطه برسیم که به محصول کارمان توجه کنیم درحالی که خیلی اوقات این اتفاق نمی افتد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: عناصر حزب اللهی در همه عرصه ها حضور دارند که در مقابل ضدانقلاب هستند، اما این وسط یک بخش قابل ملاحظه ای وجود دارند که قشر خاکستری محسوب می‌شوند. این قشر قشری هستند که هر کس هوشمندانه تر عمل کند در قبال آنها موفق‌تر خواهد بود.

سردار غیب پرور با بیان اینکه بسیاری از نشریات ما سیاسی نیستند، سیاست زده هستند، تصریح کرد: ما نباید نسبت به قشر خاکستری بی توجهی کنیم.

وی ادامه داد: ما همچنین نسبت به اشعار در حوزه انقلاب و دفاع مقدس کم کار کرده‌ایم و مطبوعات ما بسیارشان نسبت به موضوعات اجتماعی و ادبی بی تفاوت است. چقدر می‌خواهیم در روزنامه ها سیاست زده عمل کنیم؟ گاهی هم که تحلیل هایمان ناقص و یا غلط است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه منظور من همه نشریات نیست و برخی نشریات بسیار قلم و تحلیل قوی دارند، گفت: نشریاتی که منصوبند به خط اصیل انقلاب و خودشان را بسیجی می‌دانند حتما بایستی به وحدت و وفاق ملی توجه کنند.

سردار غیب پرور خاطر نشان کرد: شرط بقای حکومت‌ها همگرایی ملی و انسجام است و همگرایی و انسجام ما در انقلاب، مقام معظم رهبری است.

وی ادامه داد: چرا برخی نشریات ما متأسفانه تنها و تنها به گروه گرایی و مسایل بی مایه می‌پردازند و گاهی از دایره تقوا خارج می‌شوند؟ ما همه مسلمان هستیم و حفظ نظام واجب است. چرا گاهی حرفی می‌زنیم تا طرفداران ما بیشتر شوند در حالی که آب به آسیاب دشمن می‌ریزیم و منافع ملی را در نظر نمی‌گیریم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه در حوزه رسانه بایستی حر بود نه سر سپرده، افزود: باید وضعیت نشریات آسیب شناسی شود و مشخص شود وظیفه آنها چیست. آیا باور کرده‌ایم که وسط میدان جنگیم؟ اگر باور نکرده ایم که وامصیبتا.

وی افزود: رویکرد ما در بسیج مقداری متفاوت تر از گذشته‌است. از این به بعد بعضی موضوعات به عنوان موضوعات ملی در سطح کلان است اما مابقی در سطح استانها پیگیری می‌شود.

سردار غیب پرور ادامه داد: یکی از مصادیق بارز اعتلای بسیج در حوزه بسیج رسانه است و باید کارگروه‌هایی در بسیج رسانه تشکیل شود و نظرات کارشناسان مطرح شود و کاستی‌ها و ذائقه شناسی و ... بررسی شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: نباید نشریات ما مختص به یک قشر خاص شود، بلکه باید بگونه‌ای باشد که نشریات ما روی دکه‌ها نماند و جوانان مخاطب آن باشند.

وی در پایان با اشاره به حادثه پلاسکو خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان سندی شدند که خط ایثار و فداکاری و شهادت طلبی خطی پررنگ در جامعه شود.

انتهای پیام/

 

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 4.7175 sec