شناسه خبر: 664 منتشر شده در مورخ: 1393/10/23 ساعت: 22:51 گروه: گیلان  
یا دداشت/ میثم امینی

تهاجمی با طعم اندروید

گسترش روزافزون ماهواره و نفوذ این تکنولوژی به جعبه جادویی، سبب شده که ابزار تهاجم فرهنگی به صورت اختیاری به منازل نفوذ کرده که اگر مردم آگاه نشوند نتیجه این تهاجم منتج به فجایع جبران ناپذیری خواهد شد.

تهاجمی با طعم اندروید

به گزارش بسیج رسانه، با گسترش روزافزون ماهواره و نفوذ این تکنولوژی به جعبه جادویی، ابزار تهاجم فرهنگی به صورت اختیاری به منازل نفوذ کرده و اگر مردم آگاه نشوند نتیجه این تهاجم منتج به فجایع جبران ناپذیری خواهد انجامید.

ماهواره با تمام خطرات ابزاری یک طرفه است که تنها مدیران شبکه ها تصمیم می گیرند که چه برنامه ای پخش شود و مخاطبین تنها مجاز به انتخاب شبکه هستند؛ با مقداری هوشیاری در اگاه سازی و شناساندن دشمن با روش های ایجابی به جامعه می توان در مقابل این پدیده ایستاد، همانگونه که ملت ایران در جنگ ۸ ساله دفاع مقدس به دشمنی دشمن ایمان آوردند و وارد صحنه شدند و به دفاع پرداختن.

اما در فضای مجازی به دلیل عدم وجود تمرکز در مدیریت این فضا و تولید مجتوا توسط کاربران، کنترل فضا با تغییر یک سیستم مدیریتی و حتی تغییر یک حکومت امکان پذیر نمی باشد و باید انقلابی در دل ها صورت گیرد تا کاربران صالح شوند.

خطر ماهواره به دلیل سطح دسترسی راحت در سال های گذشته بیشتر از فضای مجازی احساس می شد اما با ورود گوشی های لمسی و گسترش اینترنت همراه GPRS و ۳G از یک سو سطح دسترسی به دنیای سایبر بسیار تسهیل شده و از سوی دیگر تلفن همراه به عنوان یک وسیله کاملاً شخصی در اختیار آحاد جامعه از کودک تا مسن قرار گرفته است.

تهاجم در تلویزیون های چند ده اینچی که در منازل به عنوان یک وسیله عمومی برای تمام اعضای خانواده استفاده می شود توسط منابع انگلیسی، آمریکایی و اسرائیلی تبدیل شده است به گوشی های با اینچ پایین و کاملاً خصوصی با محتویاتی که تولید شده دوستانمان است.

دشمن با ابعاد مختلف، ابزار گوناگون و شیوه های رنگارنگ در حال تهاجم به ملت ایران است و ترویج ایجاد فضای خصوصی یکی از شیوه هایی است که پیامبر اکرم ­­صلی الله علیه و آله وسلم تضمین اثرات منفی آن و نفوذ شیطان را کرده است(۱).

نرم افزار های پیام رسان یا مسنجرهای نسل جدید که در گوشی های غالباً اندروید به راحتی نصب و راه اندازی می شوند با داشتن کمترین علم مجازی و رایانه ای فضایی را فراهم می کنند که با دوستان(۲) و حتی افرادی که قصد دوستی با آنها را دارید(۳) به سادگی یک ارتباط کاملاً خصوصی برقرار کرد.

قبل از ورود این نرم افزارها و ابزار به کشورمان، آثار بیرونی تهاجمات در تحریک مخاطبان به دلیل موانع اجتماعی قابل بروز نبوده است، اما با ورود این تکنولوژی فضایی فراهم شده است تا افراد سست عنصر خود را در فضای مجازی ارضا کنند تا علاوه بر مشکلات جسمی، فکری و اعتقادی، کارآمدی این افراد در جامعه کاسته شود و وابستگی عجیبی به فضای مجازی پیدا کنند که در مرحله بعد حضور این افراد در جامعه تنها به دلیل ارضای قرایض شخصیشان خواهد بود.

در جنبه سیاسی هم همانگونه که رسانه ساماندهنده فتنه سال ۷۸ رادیو، سال ۸۸ فیس بوک و شبکه های اجتماعی بوده است با رصد وضع کنونی جامعه می توان پیش بینی کرد که اگر گوشی های اندروید و لمسی که همه گیر شده اند را تبدیل به فرصت برای نظام و اسلام نکنیم، تهدیدی خطرناک تر از فضاهای دیگر می شود.

(۱) قال رَسُول اللَّهِ صلی‏الله‏علیه‏وآله‏وسلم : «لَایَخْلُوَنَّ رَجُلٌ بِامَرَأَهٍ فَإِنَّ ثَالِثَهُمَا شَیْطان»
مرد و زنی خلوت نمی کنند مگر اینکه نفر سوم شیطان باشد.
(مستدرک‏الوسائل،ج ۱۴، ص۲۶۶)

(۲) نرم افزارهایی که قابلیت ارتباط با دفترچه تلفن گوشی را از طریق اینترنت فراهم می کند.

(۳) نرم افزار هایی که قابلیت جستجو در حیطه جغرافیایی و شرکت در بحث و گفتگوهای گروهی را دارند.

پایان پیام/

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.0417 sec