شناسه خبر: 6567 منتشر شده در مورخ: 1395/10/20 ساعت: 09:06 گروه: استان ها  
رئیس سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس کشور

10 مرکز فرهنگی دفاع مقدس در 10 استان کشور افتتاح می شود

10 مرکز فرهنگی دفاع مقدس در 10 استان کشور افتتاح می شود

به گزارش بسیج رسانه

 به گزارش خبرنگاران بسیج رسانه سرتیپ دوم پاسدار غلامرضا علاماتی رئیس سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس در آئین تودیع و معارفه مسئولین اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با بیان اینکه خود را خادم شهدا وایثارگران می دانم افزود: اگر اذن شهدا نبود هیچ یک از افراد حاضر در این جلسه حضور نداشتند.

علاماتی با اشاره به سالروز عملیات غرور آفرین کربلای 5 در سال 65 گفت: عملیات کربلای 5 بعد از 15 روز از اتمام عملیات کربلای 4 اجرا شد و از بزرگترین عملیات هایی بود که در هشت سال دفاع مقدس اجرا شد.

وی گفت: ملت ایران در این عملیات 15 هزار نفر زخمی و حدود 12 هزار نفر شهید تقدیم انقلاب کردند و 55 تیپ از دشمن بعثی را نابود کردند.

سرتیپ دوم علاماتی افزود: اگر مطالب حوزه دفاع مقدس بدرستی بیان شود باعث بقا و دوام نظام در مقابل سیل توطئه های استکبار جهانی می شود.

وی با بیان اینکه هیچ کس نمی تواند ادعا بکند که ما دفاع مقدس را انجام دادیم، گفت: حدود سه میلیون ایثارگر در جبهه های دفاع مقدس شرکت و از وطن خود دفاع کردند.

این مسئول افزود: جنگ ها پدیده های زشتی هستند و ملت ایران با دفاعی که در هشت سال با بعثی ها انجام دادند این جنگ را مقدس کردند.

وی به عراق و 36 کشوری که کمر به نابودی انقلاب اسلامی بسته بودند اشاره کرد و گفت: این کشورها 280 میلیارد دلار هزینه کردند ولی نتوانستند ملت ایران را از پای در بیاورند.

علاماتی گفت: اگر نتوانیم در برنامه ششم و هفتم چیزهایی که رزمندگان و شهدا خلق کردند را حفظ کنیم در 10 سال آینده کسی نخواهد بود.

وی گفت: امروز اگر می خواهیم سبک زندگی اسلامی و ارزش های دفاع مقدس را زنده نگه داریم باید به وصیت شهدا عمل کنیم.

علاماتی در پایان این مراسم گفت: سال آینده 10 مرکز فرهنگی دفاع مقدس در 10 استان برای احیای آثار رزمندگان و برکات شهدا افتتاح می شود.

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.0449 sec