شناسه خبر: 6486 منتشر شده در مورخ: 1395/10/16 ساعت: 10:08 گروه: استان ها  
در جشنواره حلقه‌های صالحین مطرح شد

راه‌یابی بسیج صنعت نفت گچساران به جشنواره کشوری (+عکس)

به گزارش بسیج رسانه

به گزارش خبرنگاران بسیج رسانه جشنواره تربیتی و تخصصی حلقه‌های صالحین سازمان بسیج کارگری سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد در سالن اداره آموزش نفت گچساران با معرفی نفرات بر‌تر به کار خود پایان داد.
این مراسم که با حضور فرمانده سپاه ناحیه مقاومت گچساران، سرهنگ شجاعی مسوول بسیج کارگری سپاه فتح، فرمانده بسیج نفت، روسای ادارات صنعت نفت و بسیجیان نفت گچساران برگزار شد.
فرمانده سپاه ناحیه گچساران: حلقه‌های صالحین بسیج گره گشای تحریم‌های اقتصادی است
علی اصغر نورایی نسب فرمانده سپاه ناحیه گچساران با اشاره به نقش موثر این جشنواره در راستای اقتصاد مقاومتی گفت: حلقه‌های صالحین بسیج گره‌گشای تحریم‌های اقتصادی است.
سرهنگ علی اصغر نورایی‌نسب در این مراسم اظهار کرد: تربیت انسان مومن، بصیر، مجاهد، فعال، انقلابی و دارای موضع از اهداف اصلی و اساسی شجره طیبه صالحین است.
وی ادامه داد: حلقه‌های صالحین در واقع، بمنزله هموار کردن مسیر ظهور امام عصر (عج)، کادرسازی دوباره برای انقلاب و نیز جریان‌سازی فرهنگی در کشور، با هدف غالب شدن رویکرد فرهنگی در تشکل‌های فرهنگی، دینی است.
سرهنگ نورایی افزود: اجرای طرح حلقه‌های صالحین یکی از نقاط قوت بسیج وسپاه بوده وهدف آن ایجاد بصیرت در مردم، کادرسازی نیروهای انقلابی و آموزه‌های دینی است.
نورایی نسب خاطرنشان کرد: هنگامی که حلقه‌های صالحین در سطح جامعه و ادارات و در بین بسیجیان تشکیل می‌شود باعث بیداری وبصیرت و روشن بینی در جامعه خواهدشد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گچساران هدف از برگزاری جشنواره تربیتی وتخصصی حلقه‌های صالحین را افزایش توانمندی و مهارت‌های تربیتی، اخلاقی و رفتاری سرگروه‌های تربیتی حلقه‌های صالحین عنوان کرد و گفت: شجره طیبه صالحین، به معنای اخص، در صدد راه اندازی حلقه‌های تربیتی، با هدف ایجاد یا تغییر رفتار در مخاطبان، مبتنی بر مکتب تربیتی اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گچساران با اشاره به خطرات و آسیب‌های جدی ماهواره‌ها در میان خانواده‌ها اظهار کرد: هر چه ما بیشتر بتوانیم رفتار اسلامی را در سطح جامعه نهادینه کنیم، مشکلات و معضلاتی که در بعد مسائل تربیتی، اخلاقی و ناهنجاری‌های اجتماعی هست کمتر خواهد بود.
وی با بیان اینکه یکی دیگر از رویکردهای دیگر بسیج علمی پژوهشی حمایت از مبتکران، مخترعان است اظهار داشت: در این راستا سازمان بسیج کارگری کارگری با هدف شناسایی مخترعین و کمک به اقتصاد کشور گام‌های موثری را برداشته است.
در ادامه این مراسم مسوول بسیج کارگری سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد در جمع بسیجیان صنعت نفت گچساران گفت: هدف ازبرگزاری این جشنواره شناسایی، شکوفایی و بروزخلاقیت‌ها، عملیاتی شدن ایده‌ها و ابتکارات بالقوه اقشار بسیج است.
سرهنگ جهان زیر شجاعی با بیان اینکه: یکی از بحث‌های مهم کشور که باید به آن توجه جدی شود بحث علمی است اظهار کرد: بسیج با هدف اجرایی شدن منویات مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی اقدام به برگزاری جشنواره تربیتی و تخصصی حلقه‌های صالحین کرده است.
وی ادامه داد: تجلیل از بسیجیان، تقویت روحیه خودباوری، مستندسازی و به کارگیری خلاقیت‌ها و نوآوری‌های بسیجیان، ایجاد شور و نشاط در بین ارکان شجره صالحین و رقابت سالم در بین بسیجیان از اهداف برگزاری این جشنواره است.
شجاعی تصریح کرد: جامعه کارگری نقش محوری در پیروزی انقلاب اسلامی داشت و این قشر در طول سال‌های پس از انقلاب اسلامی نیز همواره پشتیبان انقلاب اسلامی و ولایت فقیه بوده است.
مسئول سازمان بسیج کارگری سپاه فتح استان خاطرنشان کرد: سازمان بسیج کارگری با توجه به نامگذاری سال، موضوع اقتصادی را با جدیت دنبال کرده و ما توانستیم در زمینه جذب بسیجیان در حوزه‌های آموزشی، معرفتی، عقیدتی و تکمیل حلقه‌های صالحین اقدامات خوبی را انجام دهیم و موضوع اقتصادی در حلقه‌های صالحین را به سمتی پیش بردیم که در بعد تخصصی حلقه‌های صالحین بتوانند اقدامات عملی و دستاوردهای مثمرثمری که می‌تواند در مقابله با تحریم‌ها انجام گیرد را داشته باشیم..
وی گفت: سازمان بسیج کارگری سپاه فتح با رقابت سالم در میان حلقه‌های صالحین و معرفی بر‌ترین‌ها، ارتقا کمی و کیفی تولیدات ملی و حمایت از سرمایه ایرانی گام‌های موثری را برداشته است.
شجاعی اذعان کرد: این جشنواره از مجموع ۳۲ پایگاه در سطح استان و از بین ۵۲ حلقه صالحین آثار و اختراعات خود را به جشنواره فرستادند که پس از داوری و اعلام نتیجه ۴حلقه صالحین از حوزه نفت و گاز گچساران با عنوان‌های تربیتی، اختراعات و ابتکارات به جشنواره کشوری راه یافتند.
در پایان این مراسم از پایگاه‌های حبیب ابن مظاهر، مسلم ابن عقیل، شهیدبروجردی و پایگاه بسیج خواهران نفت در حوزه تربیتی به عنوان حلقه‌های صالحین بر‌تر استانی از شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران تجلیل به عمل آمد.

به گزارش خبرنگاران بسیج رسانه
به گزارش خبرنگاران بسیج رسانه
    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.0893 sec