شناسه خبر: 6469 منتشر شده در مورخ: 1395/10/15 ساعت: 08:20 گروه: استان ها  
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده:

انقلابی ماندن از انقلابی‌ بودن سخت‌تر است/انقلابی ماندن را باید از شهدا آموخت

انقلابی ماندن از انقلابی‌ بودن سخت‌تر است/انقلابی ماندن را باید از شهدا آموخت

به گزارش بسیج رسانه

به گزارش خبرنگاران بسیج رسانه

سرگرد پاسدار علی محمدی در مراسم یادواره 19 شهید شهر لنده با اشاره به ضرورت شناخت ولایت فقیه گفت: شهدای ما با شناخت ولی فقیه زمان و تبعیت از فرامین ایشان در مسیر شهادت گام برداشتند.

وی افزود: اصل ولایت فقیه یکی از اصول قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران بوده که با قید مطلقه آمده و باید بدانیم ولایت مطلقه فقیه در مقابل ولایت محدود به قانون و شرع آمده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده تصریح کرد: این موضوع به معنای آن است که ولی فقیه خود مقید به قانون و شرع بوده ولی در برخی مواقع با توجه به شرایط مکانی و زمانی احکامی صادر می‌کند که شاید از دید ما مخالف قانون ولی به مصلحت جامعه اسلامی می باشد.

محمدی در ادامه با اشاره به ولی فقیه زمان ادامه داد: رهبر امروز امت اسلامی با درس گرفتن از مولای متقیان علی(ع) در شرایط مختلف و در مواقع بحران کشور را به گونه‌ای مدیریت کردند که توطئه‌‌های دشمنان یکی پس از دیگری در نطفه خفه شده است.

وی خاطر نشان کرد: تبعیت بی چون و چرا از ولی فقیه، مهمترین شاخصه انقلابی بودن است که باید نیروهای انقلابی به آن واقف باشند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده یادآور شد: پای رهبری و ولایت مانده تا پای جان را باید از شهدا آموخت و بدانیم که شهادت در راه ولایت نهایت انقلابی ماندن است.

محمدی گفت: رهبر معظم انقلاب در سخنان گوهربار خود در حرم مطهر حضرت امام(ره) اصول و شاخصه‌های انقلابی بودن و انقلابی ماندن را بیان فرمودند که امروز و در شرایط کنونی باید در سطح جامعه گسترش یابد.

وی به لزوم پایبندی به ارزش‌های اسلامی اشاره و افزود: این مهم یکی از ویژگی‌های مهم انقلابی‌ بودن است که رهبر معظم انقلاب بر آن تأکید و امت اسلامی را به آن سفارش کردند.

محمدی ادامه داد: دومین ویژگی انقلابی بودن هدف‌گیری آرمان‌های انقلاب و همت بلند برای رسیدن به این مهم بوده که همه ما با ترویج فرهنگ انقلاب و اسلام در جامعه می‌توانیم در این زمینه تلاش کنیم.

وی در ادامه به شعار انقلاب «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» اشاره و خاطر نشان کرد: پایبندی به استقلال کشور در همه زمینه‌ها لازم و ضروری بوده و باید بدانیم که انقلاب ما در جهت عدم وابستگی ملت به اجانب بوده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده افزود: برخی در شرایط کنونی و با توجه به برجام فکر می‌کنند در هر شرایطی باید تابع نظرات قدرت‌های خارجی و وابسته به آن باشند ولی این با روحیه انقلاب و اسلام منافات دارد.

محمدی یادآور شد: در برابر دشمنان باید حساسیت داشته باشیم و هر چراغ سبزی از سوی دشمن را به عنوان مدینه فاضله ندانیم.

وی در ادامه افزود: در موضوع برجام چراغ سبزهایی از سوی دشمنان وجود داشته ولی باید بدانیم این چراغ سبزها فقط برای خرید تفکر انقلابی ما بوده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده به ضرورت تقوای سیاسی و دینی اشاره و گفت: انقلابی ماندن به مراتب سخت‌تر از انقلابی بودن است؛ در کشور ما افراد زیادی وجود دارند که مانند طلحه و زبیر زیر بیرق اسلام و امیرالمؤمنین(ع) ( امام و رهبری در شرایط کنونی) شمشیر زدند، اما حوادث و فتنه‌هایی چون جمل و نهروان و ... در تاریخ رقم زدند.

محمدی ادامه داد: انقلابی‌های کشور ما در برخی شرایط نتوانستند بر انقلابی بودن خود بمانند و همین امر باعث شدن در جامعه منفور و از مسیر انقلاب خارج شوند.

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.0767 sec