شناسه خبر: 6428 منتشر شده در مورخ: 1395/10/12 ساعت: 11:05 گروه: شهید روز  

سلام بر شهید مدافع حرم مهدی حیدری! / مهدی کسی نیست که دست روی دست بگذارد

وقتی درگیرهای شمالغرب در سال 90 به اوج خود رسید مهدی داوطلبانه به جمع مجاهدان رفت و داوطبانه برای مقابله با فتنه پرداخت و من همان زمان دانستم مهدی کسی نیست که دست روی دست بگذارد.

سلام بر شهید مدافع حرم مهدی حیدری! / مهدی کسی نیست که دست روی دست بگذارد

به گزارش بسیج رسانه، ظاهراً شهادت یک حادثه یا ‌یک نقطه نیست بلکه یک جریان است و فقط در تجلّی تیر و خون و شمشیر خلاصه نمی‌شود. اصل شهادت در همان جهاد و مبالغه در مجاهدت است،‌ چون به دنبال خود شهادت دارد. شهادت برای دلخوشی مجاهدان است،‌ در پایان خط زندگی دنیا؛ این طور اگر در بستر هم بمیری شهیدی. شهادت یک سبک زندگی است؛ سبک زندگی نه سبک مرگ! حالا در این بین شهادت به سبک دفاع از حرم اهل‌بیت نصیب یک مجاهد بشود دیگر اوج خوشبختی است. این‌ها را گفتیم تا از شهید مدافع حرمی روایت کنیم که هر موقع وارد هیئت یا جلسه روضه حضرت سیدالشهداء(ع) می‌شد، شروع می‌کرد به مجلس‌گردانی! در وسط مجلس می‌ایستاد و سینه می‌زد و دیگران را به عزاداری دعوت می‌کرد. در همایش مدیران و مسئولان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) خانواده‌های شهدای مدافع حرم را دیدم که به جهت حضور محمدمهدی 5 ساله و رفتن در آغوش حاج قاسم سلیمانی و آن صحبت‌های درگوشی با فرمانده مقاومت با همسر شهید مدافع حرم مهدی حیدری گفت‌وگویی کوتاه انجام دادیم. واقعاً خدا را شاکریم که چنان آرامش،‌ متانت و صبر زینب‌گونه‌ای به همسرش القاء کرده که وقتی با او صحبت می‌کنی باور نداری که چندی است عزیزی را از دست داده است. او ترجیح‌داد به مصاحبه کوتاه همسرش قبل از شهادتش بپردازد؛ آنجا که گفت: "کشور سوریه مردم مظلومی دارد. هرجا که صدای مظلومی شنیده می‌شود، وظیفه مسلمانان است که به کمکش بشتابند". بسیاری از دوستان و همکارانش با شنیدن این سخنان و رفتارهای خاص مهدی به این باور رسیده بودند که دنیا برای مهدی دیگر تمام شده و او دیگر تعلقی به این جهان ندارد.

 

 

همسر شهید حیدری، اظهار داشت: وقتی اتفاقات شمالغرب در سال 90 به شدت خودش رسید و او داوطلبانه به جمع مجاهدان مقابله با این فتنه‌ها شتافت دیگر فهمیدم او کسی نیست که دست روی دست بگذارد. حتی وقتی ابتدای سال 94 به قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) انتقال پیدا کرد هم اضطرابم تمامی نداشت. چون می‌دانستم او دست‌بردار نیست؛ ماه‌ها برای رفتن به سوریه تلاش کرد و بالاخره هم به مقصودش رسید.

همسر شهید حیدری در خصوص ویژگی‌ها و خصوصیات اخلاقی این شهید مدافع حرم، گفت:  عاشق اهل‌بیت بودند. واقعاً‌ تعلق خاطر ایشان به امام حسین(ع) و ائمه‌اطهار بلامنازع بود. محرم و صفر را کامل سیاه می‌پوشید اما برای آشنایانی که به رحمت خدا می‌رفتند خیلی زود لباس مشکی خودش را از تن بیرون می‌کرد. چون اعتقاد داشت تنها برای حضرت سیدالشهداء(ع) باید مداوم عزاداری کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: یکی از خصوصیات دیگر مهدی خیلی به چشم می‌خورد این بود که خیلی دوست داشت کار همه همسایه‌ها، دوست و آشنا را راه بیندازد. به همین‌خاطر کارت‌های ویزیتی را چاپ کرده بود که دوستان و آشنایان و همسایگان هر موقع مشکل کامپیوتری پیدا کردند به او مراجعه کنند. او شب‌ها به جهت اینکه منزل ما در خیرآباد ورامین بود و آقا مهدی برای رسیدن به محل کار خود باید سه ساعت زمان صرف می‌کرد تا برسد، دیروقت به منزل می‌آمد. شام می‌خوردند و دو سه ساعت مشکل کامپیوترهایی که همسایه‌ها یا دوستان در طول روز به منزل ما می‌آوردند را برطرف می‌کردند. دستمزد ایشان هم بسیار کم بود؛ چرا‌که او اعتقاد داشت در منزل این کار را انجام می‌دهد و مغازه‌دار نیست که بخواهد عوارض، مالیات و اجاره بدهد.

 

گفتنی است، شهید مهدی حیدری متولد بیست و هشتم بهمن‌ماه سال 1363 در قروه همدان،‌ دارای کمربند مشکی جودو، خادم حرم حضرت عبدالعظیم حسنی، مربی دفاع‌شخصی و از همه مهمتر جوانی که همسر و یک پسری که اول اردیبهشت‌ماه وارد 5 سالگی می‌شود از همه تعلقات دنیوی گذشت و بیست و یکم دی‌ماه سال 94 در سوریه به شهادت رسید.

 

 

مجتبی برزگر

انتهای خبر/

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.1743 sec