شناسه خبر: 6400 منتشر شده در مورخ: 1395/10/11 ساعت: 09:33 گروه: رسانه های دیگر  

عدم تربیت نیروی متخصص نقطه ضعف رسانه هاست

قائم مقام خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به نقاط قوت و ضعف رسانه‌ها گفت: نقطه ضعف ما در رسانه عدم تربیت نیروی متخصص این عرصه و پرداختن به این موضوع است.

عدم تربیت نیروی متخصص نقطه ضعف رسانه هاست

به گزارش بسیج رسانه، حسن عابدینی؛ در تبیین نقاط قوت و ضعف رسانه‌ها تصریح کرد: از نقاط قوت رسانه‌‌ها در سال‌های اخیر افزایش کمیتی رسانه‌های فعال در کشور و ایجاد فضای سیال رسانه‌ای در کشور است اما در مورد نقطه ضعف علاوه بر عدم تربیت نیروی متخصص در این عرصه نداشتن توجه کافی به زیر ساختهای رسانه از نقاط ضعف رسانه‌ها است.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه رسانه و این که در عصر حاضر هر کشوری که بخواهد پیام خود را انتقال دهد ناچارا باید از ابراز رسانه‌ای استفاده کند، گفت: جمهوری اسلامی دو ویژگی بارز دارد نخست اینکه حامل پیام برای جهانیان است و دوم اینکه این پیام نسبت به پیامهایی که سالها در دنیا هستند و منسوخ شده یا ناکارآمدی آنها مشخص شده است پیام تازه‌ای است، که این دو ویژگی باعث شد تا برای رساندن پیام خود به سمت تقویت رسانه‌ها به خصوص رسانه‌های برون مرزی گام برداریم.

عابدینی با اشاره به اینکه دو مدل رسانه در کشور فعالیت می‌کنند، اظهار کرد:در ایران دو مدل رسانه  مکتوب و نوشتاری فعالیت می‌کنند که متاسفانه علی الرغم پیشرفت‌هایی که در این رسانه‌ها داشتیم به رسانه‌ی تراز انقلاب اسلامی در این رسانه‌ها نرسیدیم و این نگران کننده است .

وی افزود: رسانه‌های تصویری با توجه به اهداف گفته شده با ایجاد شبکه‌های برون مرزی همانند «پرس تی‌وی»، «هیسپان تی‌وی» و «العالم» و هدف گذاری‌های بلند مدت برای این رسانه‌های تصویری، به تدریج جای خود را در میان مخاطبین بین المللی باز کرده‌اند و پیام انقلاب را به گوش جهانیان می‌رسانند.

وی ضمن تاکید بر اینکه کوچکترین رسانه‌ها در جامعه اثر گزار هستند، گفت: در کشور این فرهنگ باید نهادینه بشود و همه باید به این نتیجه برسند که یک رسانه‌ کوچک محلی هم به شرط اینکه پیام خوبی داشته باشد می‌تواند در جامعه اثرگذار باشد و حتما شرط اثرگذاری و دیده شدن گفت‌وگو با یک رسانه‌ خارجی  نیست البته باید بگویم پی بردن به نقش رسانه در نظر مسئولین نسبت به سالهای گذشته خیلی بهتر شده و این روند با افزایش تعامل میان مسئولین و رسانه‌ها و رسانه‌ها با مسئولین در حال بهبود است.

عابدینی درباره دلایل دید نادرست برخی در کم اهمیت دانستن رسانه‌های نوین یادآور شد: از دلایل این امر این است که رسانه‌های نوین در ایران نوپا هستند و دلیل دیگر این است که متاسفانه برخی از مسئولین استنباطشان این است که بدون رسانه و انتقال پیام خود همانند دهه‌های گذشته می‌توانند فعالیت بکنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.0383 sec