شناسه خبر: 6276 منتشر شده در مورخ: 1395/10/4 ساعت: 11:15 گروه: گیلان  
در دانشگاه گیلان:

نشست تخصصی مشارکت همگانی، سرمایه اجتماعی وامنیت عمومی

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه با مشارکت کمیته امداد امام طرح‌هایی را برای محرومیت زدایی انجام می‌دهیم گفت: بیش از ۲۵۰۰ خانوار گیلانی از امکانات رفاهی محروم هستند.

نشست تخصصی مشارکت همگانی، سرمایه اجتماعی وامنیت عمومی

به گزارش بسیج رسانه،

 

 

 

نشست تخصصی “مشارکت همگانی، سرمایه اجتماعی وامنیت عمومی” که با مشارکت سپاه قدس گیلان و کمیته امدادامام خمینی (ره) در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد.

سردار پاسدار محمد عبدالله‌پور صبح امروز در نشست تخصصی مشارکت همگانی, سرمایه اجتماعی و امنیت عمومی که در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد اظهار داشت: در آستانه 8 و 9 دی‌ماه قرار داریم و تمام نظام سلطه در مقابل بصیرت مردم زانو زده‌اند.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان با بیان اینکه  ملت ایران برای خدمت به همه میدان می‌دهد و اگر کسی از مقام معظم رهبری فاصله بگیرد مردم آن را کنار می‌گذارند گفت: تمامی فشارها از نظام سلطه برای خستگی مردم است ولی ملت ایران خستگی ناپذیر است.

وی با ابزار تأسف برای برخی از مسئولان که این ملت آگاه را درک نمی‌کنند اظهار کرد: سپاه قدس گیلان با مشارکت کمیته امداد طرح هایی را برای محرومیت‌زدایی انجام می‌دهد زیرا بیش از 2 هزار و 500 خانوار گیلانی از امکانات رفاهی محروم هستند.

سردار عبدالله‌پور با اشاره به اینکه 250 واحد مسکونی تا نون برای محرومان تحویل دادیم خاطرنشان کرد: کار اصلی محرومیت زدایی را مردم و بسیجیان انجام می‌دهند و در هر حوزه‌ای به مردم تکیه کنیم بیمه می‌شویم.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان با بیان اینکه برای مردم ایران هرکاری کنیم کم انجام داده‌ایم عنوان کرد: هر انسانی به تاریخ مراجعه کند به ارزش ملت ایران پی می‌برد و امام خمینی(ره) در این زمینه گفت "ملت ایران از مردم عصر حجاز و پیامبر نیز بالاترند".

سردار عبدالله‌پور انقلاب را بر پایه سه مبنای رهبری, مردم و ایدئولوژی دانست و بیان کرد: مردم ایران بعد از امام راحل راه امام را به‌طور کامل گذراندند و ذره‌ای از این مسیر تخطی نکردند.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان با اشاره به اینکه بعد از جنگ تحمیلی تحریم‌های ظالمانه علیه ما انجام شد بیان کرد: اگر این تحریم‌ها علیه کشورهای اروپایی انجام می‌شد کم می‌آوردند ولی ملت ما استوار و بر روی پای خود ایستاده است.

وی با بیان اینکه مردم ما از مسئولان بهتر می‌فهمند و هیچ جای دنیا مردمی مانند ملت ایران ندارد تصریح کرد: نظام سلطه به‌دنبال از بین بردن انقلاب اسلامی است و تعدادی از مسئولان ما در جریان فتنه کم آورده‌اند.

سردار عبدالله‌پور از اجرای طرح دهستان نمونه در سه شهرستان رودبار, تالش و املش خبر داد و بیان کرد: این دهستان‌ها را در زمینه‌های فرهنگی, سبک زندگی, درمان, زیرساخت‌ها و حوزه اشتغال آباد می‌کنیم.

وی با بیان اینکه امنیت عمومی یک مقوله بسیار مهم است و اگر مردم احساس امنیت نکنند هیچ چیز سرجایش باقی نمی‌ماند اظهار کرد: علوم غرب به‌ویژه علوم انسانی غربی ما را به جایی نخواهد رساند و باید نگاه امام(ره) را در این زمینه دنبال کنیم.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان با اشاره به اینکه سپاه 25 میلیون نفر را در قالب بسیج سازماندهی کرده است خاطرنشان کرد: اکثر جوانان و نوجوانان در بسیج ساماندهی شدند و باید از این سرمایه اجتماعی به خوبی استفاده شود.

سردار عبدالله‌پور با بیان اینکه اگر بسیج در جنگ وارد نمی‌شد در جنگ موفق نبودیم بیان کرد:حضور مردم و بسیج نقش مهمی در پیروزی ما در دوران دفاع مقدس داشت و بسیج بزرگترین سرمایه اجتماعی است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه استان گیلان سومین آمار طلاق در کشور را دارد و این یک معضل اجتماعی است بیان کرد: مشکلات محیط زیستی فراوانی نیز در گیلان وجود دارد و اگر به همین شکل پیش برویم باید از گیلان فرار کنیم.

وی بسیج را بزرگترین سرمایه عنوان کرد و گفت: باید تفکر بسیجی و انقلابی داشته باشیم و اگر عرصه خدمت برای مردم و بسیج فراهم شود این کشور با وجود تحریم‌ها می‌تواند به همه پیشرفت‌ها برسد.

 

 

 

 

 

 

 

1
    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.1372 sec