شناسه خبر: 6223 منتشر شده در مورخ: 1395/9/28 ساعت: 07:00 گروه: شهید روز  
گپ و گفتی با خانواده قهرمان رسانه:

جای علیرضا در عرصه رسانه خالی است...!

پدر شهید علیرضا افشار گفت: همه علیرضا را دوست داشتند و مصاحبه هایش را رد نمی‌کردند، هنوز هم جای خالیش را در عرصه رسانه احساس می کنند.

جای علیرضا در عرصه رسانه خالی است...!

به گزارش بسیج رسانه، سال 1353 در خانوادگی فرهنگی و کم جمعیت دیده به جهان گشود. وی در کنارخواهر بزرگترش دوران تحصیل را طی نمود و در مقطع کارشناسی رشته مدیریت بازرگانی مشغول به تحصیل شد. سال ها برای رسیدن به موفقیت در عرصه رسانه از هیچ کوششی دریغ نکرد تا به قهرمان رزمایش های سخت و مأموریت های دشوار خصوصاً حوزه های امنیتی و دفاعی تبدیل شود. بارها شجاعت و جسارت او برای اهالی قلم و اصحاب رسانه الگویی بلامنازع بود تا اینکه با شهید کاظمی و یارانش در آخرین پرواز، آسمانی شد؛ شهید علیرضا افشار درسانحه هوایی سقوط هواپیمای سی 130 در 15 آذر 1384سال به همراه دیگر دوستان خبرنگارش به شهادت رسیدند. حجت الاسلام نیکویی به همراه جمعی از خبرنگاران به منزل شهید علیرضا افشار رفتند تا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عرفه از مقام شامخ این شهید والامقام تجلیل کنند. در این دیدار پدر شهید افشار ترجیح داد در ابتدا صحبت های خودش را با رشادت‌ها و پیگیری های متداول و منسجم فرزندش در عرصه خبرنگاری، آغاز کند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا به این موضوع اشاره کرد و افزود: وجود پسرم اگرچه دیگر فیزیکی نیست اما او را در وجودم احساس می‌کنم و برای زنده نگه داشتن نام او تا زمانی که زنده‌ام مهر و محبت پدری ام را در حق او تمام می‌کنم.

پدر شهید افشار خاطرنشان کرد: برای زنده نگهداشتن یاد شهید در زمینه‌های فرهنگی تلاش‌های بی شمار نموده است که از جمله آن می‌توان به تأسیس مدرسه، موسسه فرهنگی و دارالقرآن شهید علیرضا افشار اشاره کرد. 

وی همچنین برای تسلی خاطره و زنده نگه داشتن عزیزشان آلبومی را در 8 جلد تهیه و مدون کرده‌اند که به مرور زندگی علیرضا از بدو تولد تا شهادت و پس از شهادت پرداخته است، از جلد 6 به بعد این مجموعه مربوط به شهادت شهید بزرگوار و اتفاقات پس از آن می‌باشد.

در آخرین صفحه از این آلبوم متنی آورده شده مربوط به خواب فردی که در چهلم شهید، او را در رویای صادقه می بیند. در این متن چنین روایت شده است: "شهید علیرضا افشار می‌خواهد تا به پدر و مادرش اطلاع بدهم که برای دیدار من به بهشت زهرا نروید من به کربلا انتقال یافته ام، این خواب موجب می‌شود که هرساله این پدر و مادر دلسوخته برای برگزاری سالگرد شهادت فرزندشان به کربلا سفر کنند و مراسم فرزندشان را در آنجا برگزار نمایند .

این پدر بزگوار چندین نمایشگاه و اقدامات فرهنگی را برای فرزندش درشهرستان های مختلف من جمله نور، شیراز ، کیش و ... انجام داده است، همچنین تندیسی از شهید بزرگوار را به یادگار از فرزندش ساخته است. وی همچنین به یاد فرزندش هر شب جمعه با ایجاد ایستگاه صلواتی در بهشت زهرای تهران از زائران آن قبور مطهر پذیرایی می‌کنند و برای رسیدگی به نیازمندان و حل مشکلات درمانی پزشکی، محروم است.

 

 

انتهای خبر/

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.0823 sec