شناسه خبر: 6154 منتشر شده در مورخ: 1395/9/20 ساعت: 10:00 گروه: گیلان  

تشیع پیکر خلبان شهید غلامرضا میرزایی

پیکر خلبان شهید غلامرضا میرزایی صبح روز پنجشنبه از مقابل سپاه ناحیه مرکزی رشت تشییع و در گلزار شهدای رشت به خاک سپرده شد.

تشیع پیکر خلبان شهید غلامرضا میرزایی

به گزارش بسیج رسانه گیلان، صبح روز هفتم آذر ماه یک فروند بالگرد MI17 نیروی هوافضای سپاه که در اختیار مأموریت‌های شرکت نفت خزر بود، برای نجات یکی از کارکنان این شرکت که دچار عارضه قلبی شده بود به سکوی نیمه‌شناور امیرکبیر واقع در ۲۰ کیلومتری بندر امیرآباد استان مازندران اعزام شد. این بالگرد پس از سوار کردن بیمار، مدت کوتاهی پس از برخاستن از سکو در مسیر ساحل دچار سانحه شده در دریای خزر سقوط کرد و پنج سرنشین آن به لقاءالله پیوستند که از جمله آنها خلبان سرهنگ پاسدار غلامرضا میرزایی کوچصفهانی است.شهید میرزایی از طریق کنکور سراسری وارد دانشکده خلبانی و در سال ۱۳۶۴ به همراه برادرش وارد سپاه شدند  وی از انیسترومنت خلبانی بین المللی بود. در اوکراین و روسیه دوره خلبانی را طی کرده بودند و  درجه استادی خلبانی کبرا و ام ای و… را نیز داشتند. نکته مهم اینکه در ایران تنها ۱۰ نفر دارای مدرک اینسترومنت کشوری هستند که یکی از این نخبگان سردار شهید میرزایی بود. از رشادت های این شهید حضور در جبهه های دفاع مقدس در سنین نوجوانی بود.

از جمله فعالیت های هنری شهید میرزایی میتوان حضور در فیلم بادیگارد بعنوان خلبان پرواز ، آواز گنجشک ها و مستند ایران …. اشاره کرد. در سال ۶۶ از جنگ دفاع مقدس یک بار به اشتباه خبر شهادتش را برای پدر مادرش می آوردن که مشیت الهی اینچنین رقم خورد. این شهید در دوره سی سال خدمت خالصانه ی خود بارها هلیکوپتر دچار  نقص فنی را  در شرایط جوی مختلف با تیز هوشی و ابتکار و اقتدار به سلامت مدیریت کرده اند. سرانجام غلامرضا میرزایی در سن ۴۷ سالگی در حالی که کمتر از سه ماه به بازنشستگی اش باقی بود در ۷ آذر ۹۵ در ماموریت نجات جان یک انسان بر اثر سانحه ی سقوط هلیکوپتر در دریای خزر شراب ناب شهادت را نوشید.

 

 

 

10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.0511 sec