شناسه خبر: 5991 منتشر شده در مورخ: 1395/8/23 ساعت: 07:35 گروه: هرمزگان  
مدیرخواهران بسیج رسانه هرمزگان دریادداشت خود نوشت:

شفافیت و صداقت ؛ خواسته ای که مردم ورسانه ها دارند

فروغ مسلم زاده مدیر خواهران بسیج رسانه هرمزگان دریادداشت فرهنگی خود نوشت: نمایشگاه بیست ودوم مطبوعات و خبرگزاریها با شعار “شفافیت وصداقت ” آغاز بکار کرد ، شعاری که می توان آنرا سرلوحه کاررسانه ای نمود و با چراغ راه قراردادن این شعار و عملی نمودنش امال و ارزوهای مردم ومطالبات برزمین مانده شان را عملی کرد و تحقق بخشید .

شفافیت و صداقت ؛ خواسته ای که مردم ورسانه ها دارند

به گزارش بسیج رسانه  از هرمزگان ، بی شک رسانه بعنوان رکن چهارم دموکراسی شناخته شده است اما این رکن این روزها گویا فقط برروی کاغذ ارج وقرب داشته و در عمل شاهد برخوردهای تندی با اصحاب رسانه و اهل قلم هستیم ؛ برخوردهایی که ناشی از شفاف نوشتن و اطلاع رسانی صریح وبی پرده اصحاب رسانه است .

هر چند روزنامه نگاران حرفه ای و کارکشته با رعایت قانون مطبوعات و قوانین جاری کشور در چارچوبهای لحاظ شده حرکت می کنند اما خودسانسوری ها و فشارهای کانون های قدرت و ثروت آنچنان فشاری بر گرده نشریات وارد کرده که دیری است روبه خاموشی رفته ودر حال احتضارند .

نشریاتی که به قولی رکن چهارم دموکراسی بوده وبایستی چشم و گوش بینای مردم وانعکاس دهنده مشکلات و دردهای جامعه باشند این روزها از از شفافیت و صداقتشان کاسته شده وبیشتر بسمت خودسانسوری و محافظه کاریها رفته اند تا مبادا مورد عتاب قراربگیرند.

خواسته مردم و رسانه  ها شفافیت است و صداقت در گفتن مشکلات ودردهای جامعه ، مردم می خواهند گوش شنوایی داشته وغصه های ی درمانشان توسط مدعیان عدالت و قدرت رفع و رجوع شود اما کمترپیش می آید مسئولی عافیت طلبی را رها کرده وبرای شنیدن دردهای مردم به محرومترین نقاط سفر کند ورنج سفرهای دراز و کسالت بار را بجان بخرد تا رو در رو وصادقانه با مردم سخن بگوید و دردهایشان را بشنود .

رسانه ها در قبال جامعه وظایفی دارند که باید بی هیچ ملاحظه و سانسوری این وظیفه خطیر را به سرانجام رسانده و برای پاسخگویی به مردم و به حرف کشاندن مسئولان و مدیران اجرایی تلاش نموده و بی هیچ حب و بغضی به انعکاس دردهای جامعه و رنج های زیرپوست شهر بپردازند . رنجهای دیرینه وزخمهای چرکینی که کمتر می توان آنهارا از شدت دهشتناکی انعکاس داد و گفت و شنید . اما باید بی هیچ ملاحظه ای دردهارا گفت و پاسخ صریح مدیران ومسئولان مربوطه را شنید وبه گوش مردم رسانید اگر اینگونه بتوان صریح وبی پرده دردهارا واگویی کرد و پاسخ شنید آنوقت می توان به شفافیت و صداقت کلام و گفتار امیدوار شد و به امید مدینه فاضله و رفع محرومیتها ودردهای دیرینه جامعه و استانهای جنوبی که علیرغم ثروتهای زیادشان بازهم مهر محرومیت بر پیشانی شان زده شده امید بست . به امید روزی که شفاقیت کلام و صداقت گفتار و رفتار مدیران جامعه اسلامی زبانزد خاص و عام شود.م/ز

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
منبع خبر: سازمان بسیج رسانه هرمزگان
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.0410 sec