شناسه خبر: 5874 منتشر شده در مورخ: 1395/9/13 ساعت: 09:41 گروه: اخبار  
گزارشی از دیدار با همسر خبرنگار شهید عرب احمدی؛

شهیدی که در آخرین لحظات از یاد خانواده‌اش غافل نشد

شهید حسین عرب احمدی تصویربردار شبکه خبر سیما بود همسرش می‌گفت: حسین خیلی مردم‌دار و خانواده دوست بود؛ حتی در آن شرایط و وضعیت نقص فنی پرواز و تأخیرهایی که افتاد من را خبر کرد.

شهیدی که در آخرین لحظات از یاد خانواده‌اش غافل نشد

 

به گزارش بسیج رسانه،  ،یازدهم آذرماه سال 84 را خانواده عرب احمدی فراموش نمی‌کنند؛ چراکه روزی بود که دیگر حسین‌ همان تصویربردار تلاشگر شبکه‌خبر دیگر برنگشت. او یکی از مسافران پرواز سی 130 نیروی هوایی بود. همان جایی که حسین عرب احمدی مأموریت یافتند با 39 خبرنگار، عکاس و فیلمبردار به همراه 49 نظامی به چابهار بروند و در یک مانور بزرگی آبی خاکی تحت عنوان عاشقان ولایت حضور یابند. شاید نقل آن روز قدری برای همسرش سخت بود؛ وقتی که می‌گفت: آنطور که ماجرای قبل از شهادت حسین را برای ما نقل کرده‌اند- کاپیتان پیش از پرواز متوجه یک نقص در سیستم هواپیما شده بود؛ پس از تعمیر در ساعت 12:24 به پرواز درمی‌آید و این بار موتور شماره 4 هواپیما دچار نقص فنی می‌شود و خلبان پس از خاموش کردن آن با اعلام وضعیت اضطراری به سمت تهران بازگشت که پس از عبور از فرودگاه قلعه‌مرغی منحرف می‌شود. دوستان برج مراقبت هم بعدها گفتند خلبان با آن‌ها تماس گرفت اما هرچه شنیدند فریاد یا حسین بود و دیگر صدایی نیامد...

واقعاً خوش سعادت بودیم که در این دید و بازدید با خانواده معظم شهداء به سراغ خانواده‌ای رسانه‌ای رفتیم؛ شهید حسین عرب احمدی تصویربردار شبکه‌خبر سیما! همسرش انگار بعد از این همه سال یک بار دیگر بغض پراز اندوه و فراغ معشوقش را می‌ترکاند و این طور می‌گوید: حسین خیلی مردم‌دار و خانواده دوست بود؛ حتی در آن شرایط و وضعیت نقص فنی پرواز و تأخیرهایی که افتاد من را خبر کرد و اطلاع داشتم که چه اتفاقی در آنجا افتاده است.

وی افزود: هیچ‌وقت یادم نمی‌رود که چطور در خدمت پدر و مادر و خواهرانش بود و به آن‌ها اهمیت می‌داد. وقتی شما را می‌بینم خاطرات برایم تداعی می‌شود. آن روزهایی که اوایل ازدواج با حسین بود و در خانه پدر و مادرش زندگی می‌کردیم. همسرم تمام هزینه‌های زندگی را به دوش می‌کشید و در یک اتاق ساکن بودیم.

همسر شهید عرب احمدی ادامه داد: پدر حسین در جوانی مغنی بود و وقتی پا به سن گذاشت نه درآمد بازنشستگی داشت و نه چیز دیگری! خانواده برای حسین خیلی مهم بود و از هیچ تلاش و کمک و پشتیبانی دریغ نمی‌کرد. دوست داشت همه خوشحال باشند.

او در مورد تربیت و پرورش فرزندش، گفت: حسین جان همسرم! من سعی کردم دخترمان را به شکلی از همان اول آن طور که مورد رضایت خدا و امام زمان(عج) باشد در مسیری پرورش دهم که حضرت زهرا(س) از حیث حجاب و عفاف حضرت زهرا(س) راضی و خشنود شوند.

امروز صبا دختر شهید عرب احمدی 12 ساله است، می‌گوید: وقتی بزرگ شدم می‌خواهم جراح قلب بشوم؛ چراکه انسان‌ها را نجات بدهم و برای جامعه و نظامم مفید باشم. می‌خواهم بزرگ شوم خیریه تأسیس کنم تا به مردمی که توان مالی ندارند و نمی‌توانند هزینه‌های درمان خود را بپردازند کمک کنم و آرزویم این است که بیماران نیازمند را به گونه‌ای یاری دهم تا روزی که بی‌بضاعت در حوزه بهداشت و درمان نداشته باشیم.

 

انتهای خبر/

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.0899 sec