شناسه خبر: 5818 منتشر شده در مورخ: 1395/7/15 ساعت: 09:53 گروه: اخبار  

تصویر/ نمایش فیلم «یتیم خانه ایران» به همت بسیج رسانه

شب گذشته فیلم "یتیم خانه ایران به همت بسیج رسانه در تالار ایوان شمس اکران شد.

تصویر/ نمایش فیلم «یتیم خانه ایران» به همت بسیج رسانه

به گزارش بسیج رسانه، تقدیر از صلابت و پایمردی همواره مایه مباهات بوده و می‌بالیم بگوییم ایران و ایرانی سربلند و سرافراز است. حالا یک بار دیگر بعد از چند سال که "قلاده‌های طلا" را ساخته این‌بار گوشه‌ای دیگر از شکوه ایران اسلامی را به پرده نقره‌ای آورد.

نامش "یتیم‌خانه ایران" است اما این سوژه شاید تلنگری باشد بر عده‌ای که اعتقاد دارند دست دوستی به سمت دشمن دراز کنند. "یتیم‌خانه ایران" فاجعه مغفول‌مانده‌ای را روایت می‌کند که 75 سال پیش دشمنان برنامه‌ریزی کردند تا کشور ما را تضعیف کنند؛ ابوالقاسم طالبی یادآوری تاریخی به موقعی انجام داد تا به همگان بگوید سینما فقط تفریحی نیست بلکه فرهنگی، تاریخی و محتوایی است.

او امروز پس از کسب تجربه خوبی در عرصه ساخت فیلم‌های سیاسی، امنیتی با تکیه بر اسناد تاریخی و اطلاعاتی با "یتیم‌خانه ایران" آمد و شب گذشته بسیجیان، خانواده‌های معظم شهداء، ایثارگران، مسئولان و مدیران فرهنگی و اصحاب رسانه همراه با عوامل فیلم به تماشای صحنه‌هایی از تحمیل استعمار از سوی انگلیس و روسیه و اوج پایمردی ایرانیان در زمان طاغوت و مبارزات میرزا کوچک‌خان جنگلی نشستند.

بسیج رسانه به دنبال اقدامات جدیدی که در عرصه تولیدات و مشارکت‌های فرهنگی و هنری دارد این‌بار ضمن نمایش "یتیم‌خانه ایران" از عوامل تلاشگر این فیلم ارزشمند تقدیر به عمل آورد.

در  این مراسم از عوامل فیلم همچون ابوالقاسم طالبی، علیرام نورایی، بهار محمدپور، داریوش صالحیان(گریم)، علی طادی، عباس شوقی، حسن لفافیان و جمشیدیان(صداگذار) با حضور مسعود بصیری رئیس سازمان بسیج رسانه کشور و حجت‌الاسلام خدادادی مشاور ایثارگران شهرداری تهران تجلیل به عمل آمد.

ابوالقاسم طالبی به هنگام تجلیل، تصریح کرد: "یتیم‌خانه ایران" خودش گویای همه مفاهیم و معارف مربوط به مقابله با استعمار و ترویج روحیه استکبارستیزی است. ان‌شاالله در این ماه متعلق به شهیدان، ادامه دهنده و رهرو راستین مسیر الهی شهدای والامقام دوران جنگ تحمیلی و مدافعان حریم آل‌الله باشیم.

گفتنی است، «یتیم خانه ایران» داستان قحطی و خشکسالی عظیم ایران را در سال‌های ۱۲۹۵ تا ۱۲۹۷ در کوران جنگ اول جهانی و در زمان اشغال ایران به دست قوای بیگانه روس و انگلیس روایت می کند. «یتیم خانه ایران» با دریافت پروانه نمایش، طبق برنامه ریزی های انجام شده از نیمه دوم مهرماه سال جاری به اکران عمومی درمی آید.

انتهای پیام/

یتیم خانه ایران
یتیم خانه ایران
یتیم خانه ایران
یتیم خانه ایران
یتیم خانه ایران
یتیم خانه ایران
یتیم خانه ایران
یتیم خانه ایران
یتیم خانه ایران
یتیم خانه ایران
یتیم خانه ایران
یتیم خانه ایران
یتیم خانه ایران
    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.1408 sec