شناسه خبر: 5742 منتشر شده در مورخ: 1395/7/4 ساعت: 16:00 گروه: اخبار  
در همایش اشکها و لبخندهایی از جنس اقتدار

نقدی:امروز جنگ، جنگ رسانه است/ ضرغامی:رسالت رسانه‌ها مسئله یابی است/ بصیری: امروز میراث دار زحمات خبرنگارن دفاع مقدس هستیم

رئیس اسبق رسانه ملی گفت: رسالت رسانه ها مسئله یابی است نه مسئله سازی و خود مسئله یابی یک دنیا حرف برای گفتن دارد.

نقدی:امروز جنگ، جنگ رسانه است/ ضرغامی:رسالت رسانه‌ها مسئله یابی است/ بصیری: امروز میراث دار زحمات خبرنگارن دفاع مقدس هستیم

 

به گزارش بسیج رسانه، هر گاه هفته دفاع مقدس فرا می‌رسید عطر ایام دلدادگی در کوچه پس کوچه های شهر می پیچد. همان ایامی که اخلاص تنها یک واژه برای به رخ کشیدن بندگی نبود و شکوه انسانیت را در هر کجا به وضوح می‌شد دید. خبرنگاران دفاع مقدس همانهایی بودند که سالها از نزدیک شاهد و نگارنده درد و رنج انسان ها بودند؛ همان هایی که سالها مستعدانه و به جد، آینه دار تصویر هولناک جنگ بر پیکر مصیبت زدگان اجتماع بودند. هفته دفاع مقدس بهانه‌ای شد برای تجلیل از این بزرگواران که شاید تا کنون از دیدگان مغفول ماندند

آیین تجلیل از خبرنگاران و تثبیت آوران دوران دفاع مقدس امروز به همت بسیج رسانه در پاتوق خبر با حضور سردار نقدی، مهندس بیژن نوباوه، مهندس ضرغامی و همسر شهید رضایی نژاد برگزار شد.

 

ضرغامی: زمانی که از هم دور می شویم هزار اختلاف پیدا می کنیم!

سخنران ویژه مراسم سید عزت الله ضرغامی رئیس اسبق رسانه ملی گفت: این معاشرت و همنشینی در من اثر گذاشت چراکه زحتمکشان و پیشکسوتان رسانه  در این هم‌نشینی دور هم جمع شدند.

 

وی اظهار داشت: متاسفانه با وجود سابقه طلایی دوران دفاع مقدس که هم بستگی و وحدت میان اقشار جامعه به اوج تبلور و شکوفایی خود رسید امروز شاهد فاصله گرفتن افرادی هستیم که در دوران دفاع مقدس حضور داشتند و حتی از دوستان صمیمی یکدیگر بودند.

** بدبختی ها زمانی شروع شد که ننشستیم با هم چای بنوشیم

وی با اشاره به آیه «ولا تکونوا کلذین تفرقوا و اختلفوا ...» گفت: مانند کسانی نباشید که تفرقه کردند و ازیکدیگر دور شدند و به تعبیر شهید مطهری ننشستند تا با هم یک استکان چای بخورند! متاسفانه اگر امروزهزاران بدبختی نازل شده است به دلیل  دوری بدنها است چرا که وقتی بین بدنها فاصله افتاد، آرام آرام فکرها نیز تغییر می کند و اینچنین اختلاف نظرها پدید می‌آید.

 

**رسالت رسانه ها مسئله یابی است نه مسئله سازی

ضرغامی در پایان با اشاره به این که رسالت رسانه ها مسئله یابی است نه مسئله سازی و خود مسئله یابی یک دنیا حرف برای گفتن دارد، گفت: شهید مطهری بزرگترین و بهترین مسئله یاب بودند چرا که یک کتاب یا یک سخنرانی بی فایده نداشتند گویی ایشان تمام تفسیرهای قرآن را برای امروز ما گفته اند.

 

بصیری: امروز میراث دار زحمات خبرنگاران دوران دفاع مقدس هستیم!

مسعود بصیری مسئول سازمان  بسیج رسانه کشور گفت: همیشه می خواستیم خبرنگاران دوران دفاع مقدس را دور هم جمع کنیم  تا درس های گذشته برایمان تکرار شود. امروز همه آنها که از دوران نوجوانی از آنها الگو می گرفتیم دور هم جمع شدند تا یادی کنیم از زحماتی که کشیدند و ما میراث دار همه زحمات آنها هستیم.

 

 

بیژن نوباوه : ما زنده بر آنیم که آرام نگیریم!

**مصائب خانواده شهدا مرا به یاد حضرت زینب سلام الله می اندازد

بیژن نوباوه با ابراز خرسندی از برگزاری این قبیل مراسمات و حضور در این جمع، گفت: در خاطراتی که مشغول نوشتن آن هستم همه این عزیران حضور دارند و این خواست خدا بود که ما امروز زنده باشیم در حالی که بسیاری از دوستان ما مظلومانه شهید شدند و وقتی من همسران و خانواده های شهدا را می بینیم خجالت می کشم. وقتی همسران شهدا از شهید خود هیچ خبری ندارند به یاد حضرت زینب (س ) می افتم که همه مصائب را تحمل کرد ولی رسالتشان را انجام دادند.

 

** امروز نباید به دشمن پشت کنیم

نوباوه با اشاره به اینکه  امروز نسبت به سابق چهرها تغییر کرده اما دلها عوض نشده؛گفت : امروز پشت ما به زره نیاز ندارد چرا که نباید به دشمن پشت کنیم و اگر همه دنیا نسبت به انقلاب یک طرف بیاستند ما در کنار امام و انقلاب می ایستیم

 

وی  ادامه داد: امروز زمان آن نیست که راحت بخوابیم بلکه باید کار کنیم. به قولی ما زنده بر آنیم که آرام نگیریم! شاید خیلی از بچه های رسانه که در دوران دفاع مقدس حضور داشتند اینجا نیستند ولی ما باید حرف هایمان را بزنیم و طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب به آینده امیدوار باشیم.

** شهدا ولی نعمتان ما هستند

وی در پایانخاطر نشان کرد: من اعلام آمادگی می کنم که زنده هستم و الحمدالله ما امروز جزء سرمایه داران نیستیم و با حقوق‌های معمولی زندگی می کنیم  باید به یاد شهدا باشیم آنها ولی نعمتان ما هستند و ما با افتخار به آنها زندگی خود را می گذرانیم.

 

سردار نقدی:  امروز جنگ، جنگ رسانه است

سردار سرتیپ محمد رضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین پس از تجلیل از مقام حماسه آفرین دفاع مقدس و خانواده های جانبازان و ایثارگران گفت. امروز جنگ ما به اصحاب رسانه رسیده و اسلحه گرم دیگر اثری ندارد دشمن هر جا دست به عملیات نظامی  می زند نتیجه عکس می گیرد.

 

وی با اشاره به اینکه اکثر کشورهای اروپایی و آمریکا در بحران اقتصادی به سر می برند و نه زورشان و نه زرشان دیگر کارآمد نیست و به تزویر پناه آورده اند. گفت: جنگ امروز، جنگ رسانه ها است تلاش رسانه های انبوه دشمن این است که ملت ها را با تزویر مغلوب کنند و شما که طلائه داران مبارزه با جنگ نرم می خوانند  در خط مقدم این جبهه هستید.

 

امروز با انبوهی از رسانه های دشمن مواجه هستیم که در مقابل عدد و امکانات کم شما قرار گرفته اند ولی شما نمی ترسید همانطور که در دوران دفاع مقدس نترسیدیم و پیروز می شدیم.امروز نیز به پیروزی می‌رسیم چرا که ما حقیقت را می‌گوییم.

 

 

**سرداران عرصه جنگ نرم ما در کنار شماییم

سردار نقدی در پایان خاطر نشان کرد که این صحنه، صحنه پیروزی بزرگ ما است ان شالله بتوانیم با رشادتی که شما به خرج می دهید و نسل نویی که تربیت می شود در این جبهه نیز کمر دشمن را بشکنیم، اسلحه و تیر دشمن امروز فایده ای ندارد چراکه دشمن در ظلم خود غرق شده است و هر چه بیشتر سلاح به کار می گیرد بیشتر فرو می رود شما سرداران عرصه جنگ رسانه ها هستید و ما در کنار شماییم.

 

در پایان هریک از خبرنگاران هشت سال دفاع مقدس، آنچه از آن دوران به یادگاری داشتند و برایشان ارزشمند بود را در معرض نمایش گذاشتند با این اقدام فضای مراسم مملو از عطر آن ایام گردید.

 در خاتمه با حضور "ضرغامی، بصیری، نوباوه  و همسر شهید رضایی نژاد"  از زحمات این آینه داران دوران دفاع مقدس تجلیل شد.

 

پایان خبر/

تجلیل از خبرنگاران دفاع مقدس
تجلیل از خبرنگاران دفاع مقدس
تجلیل از خبرنگاران دفاع مقدس
تجلیل از خبرنگاران دفاع مقدس
تجلیل از خبرنگاران دفاع مقدس
تجلیل از خبرنگاران دفاع مقدس
تجلیل از خبرنگاران دفاع مقدس
تجلیل از خبرنگاران دفاع مقدس
تجلیل از خبرنگاران دفاع مقدس
تجلیل از خبرنگاران دفاع مقدس
تجلیل از خبرنگاران دفاع مقدس
    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.2065 sec