شناسه خبر: 5560 منتشر شده در مورخ: 1395/6/7 ساعت: 07:58 گروه: خوزستان  
مدیر شبکه جهانی الاهواز:

بسیج رسانه مخاطب اول فرامین رهبری در حوزه رسانه است

مدیر شبکه جهانی الاهواز با تاکید بر اینکه بسیج خط مقدم پاسداری از انقلاب و بسیج رسانه مخاطب اول فرامین رهبری در حوزه رسانه است، گفت: رسانه انقلابی 5 شاخص دارد که اولین آن پایبندی به مبانی و ارزش های اساسی انقلاب است.

بسیج رسانه مخاطب اول فرامین رهبری در حوزه رسانه است

 

به گزارش بسیج رسانه خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین پیمان علی نژاد مدیر شبکه جهانی الاهواز در مرحله سوم از نخستین دوره طرح ولایت بسیج رسانه خوزستان پیرامون کارکرد امامت در جامعه اظهار داشت: امامت از نگاه شیعه دارای دو کارکرد است کارکرد اول ارائه طریق و راهنمایی و کارکرد دوم ایصال الی المطلوب و دستگیری از انسان ها و نجات از مسیرهای کاذب و هدایت به سوی مسیر اصلی و حقیقی است.

 

وی با اشاره به شان نزول حدیث قدسی ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه گفت: مصباح الهدی به معنای چراغ هدایتگر و سفینه النجاه یعنی زورقی که بشر را به ساحل امن و مطلوب می رساند که این ویژگی طبق سخن امام صادق (ع) درائمه اطهار موجود ولی در حضرت امام حسین به سبب معامله ای که با خداوند متعال کردند بارزتر و خاص تر است.

 

این مدیر فرهنگی افزود: پس از غیبت کبری ولی عصر(عج) که نیابت از نواب خاص امام برداشته و نیابت عام به فقها به عنوان مروجین مکتب تشیع سپرده شد. در طول تاریخ فقها هم بر مبانی تفکری اهل بیت تاکید کردند و هم مردم را به مبانی دین و انسانی رهنمون شدند.

 

علی نژاد با بیان اینکه تاریخ پر افتخار شیعه پس از ائمه یک قله دارد که باید مورد بررسی قرارگیرد گفت: ظهور مردی بزرگ به نام امام خمینی (ره) که نه فقط ایران بلکه دنیا را متحول ساخت و به دین معنای دوباره داد و حقیقتی به عنوان ولایت فقیه را مطرح کرد نقطه عطفی در تاریخ شیعه است.

 

وی افزود: امام خمینی(ره) با این اعتقاد که بدون تشکیل نظام اسلامی جامعه اسلامی شکل نمی گیرد قیام خود را با اتکال بر خداوند متعال شکل داد.

 

 مدیر شبکه جهانی الاهواز با بیان اینکه از منظر کارکردهای  امامت ولایت فقیه ادامه امامت است اظهار کرد: ولایت فقیه همان دو کارکرد هدایتگری و روشنگری و ارائه طریق را برای رساندن جامعه اسلامی به سرمنزل مقصود برعهده دارد.

 

حجت الاسلام علی نژاد تاکید کرد: به همین دلیل رهبر فرزانه انقلاب نیز برای ساختن تمدن اسلامی و جهانی شدن تفکر اسلامی و رسیدن به جامعه نورانی و مهدوی عمر شریف خود را مصروف داشته و در صحنه های مختلف کلید واژه ها را مطرح و بر تربیت و شکل گیری فضای انقلابی تاکید دارند.

 

وی در ادامه به تفاوت دموکراسی و مردم سالاری دینی نیز اشاره و تصریح کرد: دموکراسی بر پایه اکثریت و اقلیت است و همه باید به نتیجه نهایی تن دهند اما در نگاه اسلامی این مفهوم ارزشی نیست. دین می گوید مردم سالاری دینی یعنی مردم در چارچوب تفکر دینی نقش دارند.

 

این مسئول فرهنگی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر کلید واژه "انقلابی بودن" اظهار کرد: قریب به 40 سال از عمر انقلاب اسلامی ایران می گذرد و طبیعی است که پس از گذشت سالها برخی ارزش ها کمرنگ شوند اما رهبری به جد از این ارزش ها پاسداری می کند و بیم می دهد تا این ارزش ها از بین نروند.

 

حجت الاسلام علی نژاد با تاکید بر اینکه بسیج خط مقدم پاسداری از انقلاب و بسیج رسانه مخاطب اول فرامین رهبری در حوزه رسانه است، گفت: رسانه انقلابی 5 شاخص دارد که اولین آن پایبندی به مبانی و ارزش های اساسی انقلاب است همانند حضرت امام (ره) که وقتی دید جامعه به سمت تباهی می رود برای خدا قیام کرد.

 

وی هدف گیری آرمان های انقلاب و همت بلند برای رسیدن به آنها را شاخص دوم رسانه انقلابی عنوان کرد و افزود: در جامعه اسلامی مجموعه انقلابی برای تحقق اهداف متعالی شب و روز نمی شناسد.

 

حجت الاسلام علی نژاد با تاکید بر اینکه انقلابی بودن شعار نیست، شعار همراه با عمل است اضافه کرد: رکن سوم استقلال جامع و همه جانبه و شاخص چهارم حساسیت در برابر دشمن و عدم تبعیت از آنها است که در قرآن با عنوان جهاد کبیر نام برده شده و رهبری نیز بر این مفهوم تاکید داشتند.

 

وی تقوای دینی و سیاسی را شاخص پنجم برشمرد و خاطر نشان کرد: فضای مجازی همه جا را در نوردیده و کمتر کسی را بر نگرفته و اهمیت این فضا به اندازه انقلاب اسلامی است و برنامه ریزی در این زمینه نیازمند تقواست و رسانه انقلابی باید جای خود را پیدا بکند.

 

این مسئول فرهنگی گفت: معنای صحیح تقوا پرهیزکاری نیست بلکه خودنگهداری است یعنی انسان مالک نفس خودبشود و در تمام اعمال و افعالش جهاد نفس بکند.

 

مدیر شبکه جهانی الاهواز با بیان اینکه اصحاب رسانه باید در این معیارها و شاخصها خود را پیدا کنند، عنوان کرد: ملاک انقلابی قرار گرفتن رسانه ها پذیرفتن این معیارها است که باید آن ها را سرمشق و الگو قرار دهیم.

 

حجت الاسلام علی نژاد با بیان اینکه هدف رسانه ها باید اصلاح جامعه باشد، افزود: رسانه ها باید به دور از مسائل مادی و بدون در نظر گرفتن جایگاه اجتماعی افراد و وابستگی به صورت آزادانه وظایف خود را انجام دهند و انتظار مردم از رسانه ها حق گویی و انقلابی بودن و بیان ناعدالتی ها است.

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: رسانه ها باید از نظام اسلامی، خدمات و ارزشهای آن دفاع و در عین حال ایرادها و کاستی ها را بیان کنند و ان شاء الله رسانه های استان در عرصه انقلابی همچون دیگر عرصه ها پیشگام شوند.

 

مدیر شبکه جهانی الاهواز در بخش پایانی سخنان خود به تبلیغات رسانه ای کشورهای خارجی اشاره و گفت: در این تبلیغات تنها محاسن و اقدامات مثبت نشان داده می شود در حالی که در چنین کشورهایی کاستی ها و محرومیت هایی وجود دارد که به هیچ وجه نشان داده نمی شود.

 

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.1654 sec