شناسه خبر: 5453 منتشر شده در مورخ: 1395/5/21 ساعت: 21:12 گروه: اخبار  
مسئول سازمان بسیج رسانه:

رسانه ها بخشی از حقیقت جامعه هستند/ سکوت در مقابل اقدامات داعش با حرفه خبرنگاری همخوانی ندارد

مسئول سازمان بسیج رسانه کشور گفت: گاهی خبرنگاران از مسائل اساسی جهان غافل می شوند درحالیکه گروه‎های تکفیری در سوریه، سر عده‌ای بی گناه را می‎برند و کسی اعتراض نمی کند که این با حرفه خبرنگاری همخوانی ندارد.

رسانه ها بخشی از حقیقت جامعه هستند/ سکوت در مقابل اقدامات داعش با حرفه خبرنگاری همخوانی ندارد

 

به گزارش بسیج رسانه همدان؛ "مسعود بصیری" مسئول سازمان بسیج رسانه در همایش تجلیل از اعضای بسیج رسانه استان همدان گفت: خبرنگاران به عنوان بخشی از "حقیقت جامعه" هستند که نباید به غرب وابسته شوند، لذا همواره باید استقلال خود را حفظ کنند و درگیر مسائل حاشیه‌ای نشوند و تلاش کنند منویات مقام معظم رهبری را در کار رسانه‎ای خود سرلوحه فعالیت هایشان قرار دهند.


وی با بیان اینکه امروز خبرنگاران خود را درگیر مسائلی چون جام جهانی و فضای مجازی می کنند، افزود: گاهی خبرنگاران از مسائل اساسی جهان غافل می شوند درحالیکه گروه‎های تکفیری در سوریه، سر عده‌ای بی گناه را می‎برند و کسی اعتراض نمی کند و این با حرفه خبرنگاری همخوانی ندارد.


بصیری با اظهار تاسف از اینکه توجه به حاشیه ها موجب غفلت از موضوعات اساسی جامعه شده، خاطرنشان کرد: مسائل حاشیه‎ای چون فضای مجازی و شبکه‎های اجتماعی موجب افزایش طلاق شده است.


وی با بیان اینکه چیزی به عنوان استقلال رسانه‌ای وجود ندارد، اظهار کرد: همانطور که می دانید در زمان مصدق، همه ملی‌گراها ادعای طرفداری از مصدق را دارند اما همزمان شب‎ها بی‌بی‌سی گوش می‌کنند، بی‌بی‌سی نیز رمز کودتا بر ضد مصدق را اعلام کرد و مشخص شد چه کسانی مصدق را برکنار کردند.


رئیس سازمان بسیج رسانه بیان کرد: امروز فایل صوتی آقای ایکس در حمایت از کسانی که سال 67 اعدام شدند، منتشر شده و آن ها کسانی هستند که این ملت را به گلوله بستند.


بصیری گفت: این ترورها با ادعای حقوق بشر و آزادی بود و امروز هم به ادعای حقوق بشر از جانی‌ترین افراد اتفاقات سطح جهان می‌گذرند.

 

وی با اشاره به اینکه امروز هم برخی با ادعای روشنفکری و اعتماد، غرب را کدخدا می‌دانند، گفت: امروز در دنیای رسانه و فضای مجازی، تصویر وارونه‌ای از حقیقت جلوه داده می‌شود.


بصیری ادعای برخی را  مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی با مذاکره از خطر جنگ نظامی خارج شد را دروغ دانست و گفت: اگر آمریکا توان اقدام نظامی بر ضد جمهوری اسلامی را داشت؛ لحظه ای درنگ نمی کرد.


وی با بیان اینکه از سال 1954 آمریکا جنگ با کشورهای مختلف را آغاز کرده است، بیان کرد: این در حالی است که در هیچ جنگی پیروز نشده است و این امر نشان از ترویج فرهنگ مقاومت در را جهان دارد.


بصیری با مقدس خواندن حرفه خبر رسانی بیان کرد: پیامبر اکرم(ص)  خبررسان و اطلاع‌رسان پیام‌های الهی بوده و در انتقال پیام، «صحت» و «سرعت» دو اصل مورد توجه بود و در واقعه غدیر، آنچه به ایشان وحی شده بود را بدون کم و کاست بیان کرده و تفسیر به رأی نکردند و خبرنگاران نیز باید این طور عمل کنند.

 

عضویت 40 درصد اصحاب رسانه همدان در بسیج رسانه

رئیس بسیج رسانه استان نیز از عضویت 40 درصدی اصحاب رسانه همدان در بسیج رسانه خبر داد و افزود: 5 حلقه صالحین و 4 کانون در 4 شهرستان در طول 3 سال تشکیل شده است.


سرهنگ دوم پاسدار عباس محرمی، ایجاد دفتر بسیج در پایگاه‌های خبری و رسانه‌ها را از برنامه های امسال دانست و افزود: پایگاه بسیج رسانه در خبرگزاری فارس نمایندگی همدان و روزنامه سپهرغرب راه اندازی شده است.

 

رئیس شورای عالی بسیج رسانه استان همدان نیز با بیان اینکه مجموعه‎هایی مانند بسیج رسانه می‌تواند مسائل را شناسایی کند: خبرنگاران در حساس کردن جامعه به مطالبات می‌توانند نقش مشخصی ایفا کنند و باید بررسی شودکه در استان همدان چقدر به این مسائل توجه شده است.


سید محمدکاظم حجازی افزود: خبرنگاران در حوزه اطلاع‎رسانی و آگاهی بخشیدن به جامعه، نقش بی‎بدیلی دارند و حساس کردن مسئله حقوق‌های نجومی از طرف خبرنگاران انجام شد.

 

در پایان این همایش از اعضای عادی و فعال بسیج رسانه استان به مناسبت هفته خبرنگار تجلیل شد.

پایان پیام/

 

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.0386 sec