شناسه خبر: 50546 منتشر شده در مورخ: 1397/11/9 ساعت: 08:58 گروه: استان ها  
بیانیه معاونت برون مرزی صداوسیما:

از همه یاریگران شبکه پرس‌تی‌وی در اعتراض به بازداشت غیرقانونی مرضیه هاشمی سپاسگزاریم‌

معاونت برون‌مرزی رسانه ملی، در بیانیه‌ای از کلیه نهادها، سازمان‌ها و شخصیت‌های حقیقی و حقوقی که با حمایت از مرضیه هاشمی خبرنگار بین‌المللی شبکه پرس‌تی‌وی، در تسریع آزادی او موثر بوده و با همدلی و واکنش بهنگام، تلاش برای روشنگری و افشای غیرقانونی و ضد‌انسانی بودن دستگیری مجری برجسته این شبکه را قوام و قوت بخشیدند، تشکر و قدردانی کرد.

از همه یاریگران شبکه پرس‌تی‌وی در اعتراض به بازداشت غیرقانونی مرضیه هاشمی سپاسگزاریم‌

به گزارش بسیج رسانه، در این بیانیه تصریح شده است: در 11 روزی که مرضیه هاشمی در بازداشتگاه پلیس فدرال آمریکا به سر می برد، مقامات عالی‌رتبه کشوری از جمله رئیس قوه قضائیه، رئیس مجلس شورای اسلامی، وزیر امور خارجه و سخنگوی این وزارتخانه، همچنین اعضای کمیسون فرهنگی و بسیاری از نمایندگان و اعضای دیگر کمیسیون های مجلس و سازمان‌ها و نهادهای مختلف، اصحاب رسانه‌های داخلی و نیز رسانه‌های خارجی مقیم تهران و نیز اقشار مختلف مردم طی مصاحبه، صور بیانیه، تولید محتوا و گزارش و ... و نیز تجمع‌های مردمی و .... خواستار آزادی خبرنگار شبکه پرس‌تی‌وی شدند.

ضمن سپاس از تمامی اشخاص، گروه‌ها، رسانه‌ها و نهادهای یاری‌رسان معاونت برون مرزی صداوسیما در ماجرای بغرنج و متاثرکننده پیش آمده برای خبرنگار، مجری و مستندساز شبکه پرس تی وی که نه تنها در ایران، که در کشورهای مختلف از آمریکا، کانادا، انگلیس، نیجریه، پاکستان و ... نیز واکنش انسان های آزاده را برانگیخت و غریو خشم مردمی علیه اقدام منافی حقوق بشری و خلاف قانون آمریکا را طنین انداز ساخت، دست همه یاریگران و حامیان آزادگی و کرامت انسانی را می فشاریم به احترام بینش بالا و عزم والایشان سر فرود می آوریم.

بی گمان، تمامی این تلاش ها و بویژه یاری رسانه ها در آزادی خبرنگار برجسته پرس تی وی نقشی بی بدیل داشته است و این نمی شد مگر به مدد همه کسانی که حقیقت جویی و عدالت طلبی و نماد زن مسلمان متعهد به ارزش ها بودن از سوی خانم مرضیه هاشمی را حمایت کردند و در این راه استقامت ورزیدند.»

مرضیه هاشمی یکی از مجریان شبکه پرس‌تی‌وی  که متولد آمریکاست، 23 دی ماه (۱۳ ژانویه) بدون تفهیم اتهام در فرودگاه «سنت لوئیس» آمریکا بازداشت و به بازداشتگاه پلیس فدرال آمریکا در واشنگتن دی‌سی منتقل شد. او برای دیدار با خانواده و عیادت از برادر بیمارش به زادگاهش سفر کرده بود و سرانجام دادگاهی در واشنگتن دی سی، بدون اعلام هر گونه اتهامی، حکم آزادی وی را صادر کرد.

جمعی از دانشجویان، اصحاب رسانه و فرهنگ، فعالان بین المللی و اقشار مختلف مردم نیز در اعتراض به دستگیری غیرقانونی «مرضیه هاشمی» یکشنبه گذشته مقابل سفارت سوئیس قسمت حافظ منافع خارجی (آمریکا) تجمع کردند.

همچنین تجمع دیگری چهارشنبه سوم بهمن، از سوی کارکنان معاونت برون‌مرزی صداوسیما، شبکه پرس‌تی‌وی، سازمان بسیج رسانه، انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان و مرکز بسیج رسانه ملی مقابل نمایندگی سازمان ملل در تهران برگزار شد.

مرضیه هاشمی به زودی به ایران باز می گردد.

انتهای پیام/

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
منبع خبر: بسیج رسانه
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 4.6809 sec